24.5.12

Jaunās grāmatas maijā


Augšup
Jau no bērnības Karls un viņa draudzene Ellija sapņo kļūt par pētniekiem un aizbraukt uz Dienvidameriku... Abi izaug, apprecas un kopā nodzīvo laimīgu mūžu. Kad Karls paliek viens, viņš jūtas ļoti vientuļš. Kādu dienu pie viņa durvīm pieklauvē puisēns Rasels un... piedzīvojumi var sākties! Šis ir sirsnīgs un aizkustinošs stāsts par draudzību un sapņu piepildīšanos.
 Auniņš Šons. Abrakadabra un glābiet koku!
Ienāc droši fermera pagalmā, kur dažas blēdīgas aitas uzdarbosies divos Auniņa Šona stāstos! "Abrakadabrā" izceļas brīnumpilnas jukas, kad Šona nagos nonāk veca burvju triku lāde. Tūlīt pēc tam aitām jāķeras pie izmisīgiem paņēmieniem, kad Fermeris nolemj pārvērst malkā viņu iecienīto koku stāstā "Glābiet koku!".

M.Cielēna. Ežuļa peldriņķis
Grāmatā iekļautajās 12 pasakās darbojas un sarunājas Meža sivēns, Āpsēns, Alnēns un citi meža bērni, kuri reizēm kaut ko noskatās no cilvēcēniem, reizēm izdomā paši... Viņu dienas ir ļoti interesantas un pārsteigumiem bagātas. Dzīvnieciņi cenšas sabāzt zemē sniegu, iepriecināt savas mammas ar zvēru cirku, pagatavot astes sargus un peldriņķi. Reizē ar nemitīgo rosīšanos gan grāmatas varoņi, gan lasītāji iepazīst meža dzīvi.
 Grogens Dž. Mārlijs un kaķēni
Kad ģimenē ienāk divi mazi kaķēni, kucēns Mārlijs par jauniegūtajiem draugiem ir tik sajūsmināts, ka seko tiem katrā solī. Taču lielajam un neveiklajam kucēnam nepavisam nav viegla dzīve kopā ar diviem gracioziem un rotaļīgiem kaķēniem. Vai tas ir taisnīgi, ka suņuks tiek rāts par to pašu, par ko kaķēni tiek apbrīnoti? Mārlijs taču negrib neko citu, kā tikai būt tāds pats jaukumiņš un mīļumiņš kā abi kaķēni. Kas spēs remdēt sarūgtinātā kucēna sirsniņu? Nu, protams, - abi draiskie pūkainīši.
 Milers Z. Kurmītis un automašīna
Kurmītis, pakāpies uz sava rakuma, no ceļmalas raugās uz garāmbraucošajām automašīnām. Cik tās skaistas! Ak, kaut man būtu tāda automašīna! Ja jau pat suņus vadā ar mašīnu, kāpēc gan kāds nevarētu pavizināt arī kurmi? Diemžēl Kurmīti neviens automašīnā neaicina. Tāpēc viņš mēģina pats uzbūvēt sev mašīnīti. Bet kas no tā iznācis? Mašīnīte nekustas ne no vietas! Taču Kurmītim gadās atrast citu mašīnu, ko nejauks puika sadauzījis gabalos.
 Milers Z. Kurmītis un bikses
Kurmītis un bikses - viena no jaukākajām un bērnu iemīļotākajām grāmatām par to, kā kopīgiem spēkiem paveicams jebkurš darbs. Kurmītis ļoti ilgojas pēc skaistām, zilām biksēm. Taču viņš neprot ne vērpt, ne aust, ne krāsot audumu, tāpēc lūdz palīdzību draugiem - vēzim, vardei, stārķim, ezim, zirneklim, skudrām. Visi viņam labprāt palīdz, un Kurmītis var priecāties par jaunām biksēm.
 Surikatu paslēpes
Iepazīsties ar surikatiem! Pievienojies šai omulīgajai un jestrajai surikatu saimei neaizmirstamā ceļojumā apkārt pasaulei! Vai tā Parīze vai piramīdas, Ķīnas mūris vai Lielais Barjerrifs - ikkatrā ceļojuma attēlā tev jāuzmeklē desmit palaidņi. Stundu ilga jautrība kopā ar surikatiem garantēta.
 Mīlu tevi, māmiņ!
Dzejoļu izlasē Mīlu tevi, māmiņ! sakopoti veltījuma un mīlestības dzejoļi mammām.
Izlasē iekļauti gan labi zināmi, gan mazāk dzirdēti, gan vieglāki, gan grūtāki dzejolīši, kurus bērns var iemācīties no galvas, gatavojoties Māmiņu dienas pasākumam skolā vai bērnudārzā.
 Sniegbaltīte un septiņi rūķīši
Ievediet bērnu sapņu valstībā, lasot priekšā šo jauko stāstu.
 Īsas pasakas. Latviešu tautas pasakas
Vai gribi vienā grāmatā izlasīt 107 interesantas pasakas, kurās darbojas gan bailīgais zaķis un negantā vārna, gan viltīgā lapsa un lētticīgais vilks, gan gudrais puisis un muļķa kungs? Lasi "Īsas pasakas"!
 Keiša M. Es, kaķi un citi zvēri
Izrādās, ka nav vajadzīgas ne eksotiskas dienvidu zemes ar krāšņiem augiem un dzīvniekiem vai jābūt Džeraldam Darelam, lai ar zvērudārzu savā bagāžā mestos iekšā nezināmajā un piedzīvotu daudz interesanta arī tepat, Latvijā. Vajag vien izrauties no pilsētas burzmas un trokšņa, doties lauku klusumā un dzīvot acīm un ausīm vaļā. Cilvēkam, kura dvēsele ir atvērta, nebūs garlaicīgi pat tad, ja vienīgie sarunbiedri un ģimenes locekļi būs divi kaķi, katrs ar saviem niķiem un stiķiem, gailis ar divām sievām un delverīgs suns.
 Saimona F. Negantais Niks lasa grāmatu
Lasīšanas sacensības? – Tādās jau nu gan negantais Niks negrasās piedalīties... bet tikai līdz brīdim, kad uzzina, kādu balvu saņems uzvarētājs. Bet KĀ lai uzvar lasīšanas sacensībās, nelasot grāmatas? Taču tas jau nebūtu negantais Niks, ja arī šoreiz viņam nerastos savs “biznesa plāns”...
 Saimona F. Negantā Nika pateicības vēstule
Kas tā par sasodītu tradīciju – rakstīt pateicības vēstules? Stulbums! Bet... ja nu vecāki tā grib... Un Niks raksta: “Mīļā tante Rūbija. Par to šausmīgo dāvanu nebūs nekāda“Paldies”...Starp citu, Niks var iedomāties, cik “ļoti” tādas pateicības vēstules patīk rakstīt citiem bērniem. Viņš varētu ražot tādas pateicības vēstules simtiem un labi ar to nopelnīt! Viņš varētu kļūt bagāts!
 A.Auziņš Aste gaisā
Romāns jaunatnei. Ligita un Harijs dodas kāzu ceļojumā uz Austriju un Itāliju. Abi vēl jauni, bet jau vīlušies iepriekšējās attiecībās. Šķiet, ka nekas nespēj iedragāt viņu mīlestību. Bet ir kāds noslēpums, kuru ekskursijas beigās atklāj jaunā sieviņa. Nejaušība vai liktenis, bet autobusā brauc arī Harija bijusī simpātija Gundega. Kas notiks tālāk, kad viņi atgriezīsies mājās?
 Peterī K. Saules karaliene
Saules karaliene - varone, kurā varētu iemiesoties ikkatra pusaudze. Ap viņu vijas mīlestība, draudzība un nodevība, intrigas un kaislības, vilšanās un patiesas laimes sajūtas... Anita ir bravūrīga, egoistiska un bezbailīga, taču aiz ārējās lepnības un augstprātības slēpjas dziļas sāpes un skumjas par ģimenes iziršanu un cīņa par savu "es", kuru citi nemitīgi cenšas apspiest, diktējot savus noteikumus. Vai Anita spēs pārvarēt grūtības un mainīt savu dzīvi?
Labāk radošs, nekā pārdrošs!
Konkursā "Labāk radošs, nekā pārdrošs" piedalījās 5.–12. klašu skolēni no visas Latvijas, kuri gan individuāli, gan grupās tika aicināti uzrakstīt piedzīvojumu stāstu, detektīvu, noveli, epifāniju vai uzzīmēt komiksu, bilžu stāstu par drošu uzvedību dzelzceļa tuvumā un tos nosūtīja izvērtēšanai žūrijai. Kopumā tika iesūtīti vairāk nekā 200 darbi no 70 Latvijas skolām, visplašāk tika pārstāvētas Jēkabpils, Ogres un Iecavas skolas, visaktīvākie bija tieši bērni no Latvija novadiem, mazāk aktīvi bija Rīgas bērni. Žūrijas izraudzīti, labākie darbi publicēti šajā grāmatā.
 Ness P. Jautājums un atbilde
Otrā Patrika Nesa triloģijas “Haosa spēle” grāmata “Jautājums un Atbilde”, kurā izdzīvošanas spēli neparasti skarbā pasaulē turpina abi galvenie varoņi – Tods un Viola. Bēgot no nepielūdzamās armijas, Tods ir atnesis nāvīgi ievainoto Violu uz pilsētu, kur abi iekrīt tieši viņu ļaunākā ienaidnieka mēra Prentisa rokās. Atšķirts no Violas un ieslodzīts cietumā, Tods ir spiests pakļauties jaunajai kārtībai, kādu pilsētā ieviesis mērs. Bet kādi noslēpumi ir rodami aiz pilsētas robežām? Kur ir Viola? Vai viņa ir dzīva? Un kas ir noslēpumainā Atbilde?

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru