14.12.12

Jaunās grāmatas gaida savus lasītājus

Skaistajā pirmssvētku laikā bibliotēkas grāmatu plauktos ir parādījušās 13 jaunas grāmatas. Īpašs prieks būs lielajam ''Grega dienasgrāmatu'' cienītāju pulkam, jo tagad iespējams izlasīt arī jaunāko šīs grāmatu sērijas daļu. Interesanti, ka arī meitenēm būs savs Gregs - meitene Nikija, kura arī raksta dienasgrāmatu un kuras dzīve un piedzīvojumi nav mazāk interesanti kā jau zināmajam Gregam. 

Dž. Kinnijs. Gandrīz noziedznieks
Gregam Heflijam ir lielas nepatikšanas. Ir sabojāts skolas īpašums, un Gregs ir galvenais aizdomās turamais. Taču patiesībā viņš nemaz nav vainīgs! Vismaz ne gluži... Gregam uz papēžiem min policija, bet tad pār pilsētu brāžas sniegputenis, iesprostojot Heflijus mājās. Gregs zina, ka tad, kad nokusīs sniegs, viņam būs jāstājas pretī neizbēgamajam. Bet vai tiešām iespējams vēl bargāks sods nekā uz visām brīvdienām tikt ieslodzītam mājās kopā ar ģimeni?
R.R.Rasela. Nikijas dienasgrāmata
Nikija Maksvela, tāpat kā Gregs Heflijs, nebūt nepieder pie populārākajiem skolēniem un arī viņas dzīvē netrūkst pārpratumu un nepatikšanu. Patiesībā Nikija ir pavisam tālu no popularitātes – viņa ir galīga lūzere. Meitene cer, ka, uzsākot mācības jaunā skolā, viņa iegūs jaunus draugus un neveiksmes paliks pagātnē. Bet dzīvē nekas nenotiek tik vienkārši...
T.Jānsone. Mumins un sniegs
Ziema Muminu ielejā ir atnākusi agri un Mumina draugam laiks doties uz dienvidiem. Mumins bažījas, vai Susuriņam viņa pietrūks tik ļoti, cik viņam pietrūks Susuriņa, un, ja pietrūks - kā viņš to zinās.
T.Jānsone. Mumins un jaunais draugs
Kad Mumins un Snifs atrod pudelē vēstuli, viņi dodas ekspedīcijā meklēt noslēpumaino jauno draugu. Snorke ir uztraukusies, ka jaunais draugs ieņems viņas vietu. Ja nu trollītis Mumins vispār aizmirst par viņu?

365 pasaciņas katram vakaram

Grāmatā skaistas ilustrācijas - katram vakaram viena pasaciņa visa gada garumā.

Pasakas meitenēm
Šis ir pasaku krājums, kas iepriecinās ikvienu mazu meitenīti. Te tu satiksi savas iemīļotās princeses – Sniegbaltīti un Pelnrušķīti, iepazīsies ar nešpetnajām skaistulēm, dejojošajām princesēm, un uzzināsi, kā vientiesītim palīdzēja Bišu karaliene.
Pasakas zēniem
Šis ir pasaku krājums, kas uzrunās ikvienu puiku. Te tu satiksi attapīgo Runci zābakos un gudro aitu gani, dīvaino vīru – Hāmelnes stabulnieku, lielīgo zaķi un apdomīgo bruņurupuci. Tu uzzināsi, ko peles nolēma savā kongresā, un iepazīsies ar lauvu un džungļu zvēriem. 
Donaldsone Dž. Lielceļa laupītājs
Grāmata ir par žurkuvīru, kas visiem visu atņem un apēd. Trusenītei viņš nolaupīja puķītes, vāvertēvam – riekstus, un reiz viņš pats savam zirgam nozaga sienu. Kā žurkuvīram tālāk klājās? To var uzzināt šajā grāmatā.
Džeka Lauska stāsts. Leģendārais piecnieks
Aizstāvjiem draud briesmas. Viņiem vajag palīgu. Džekam Lauskam piemīt neparastas spējas. Viņš var apseglot vēju un ar vienu mājienu izsaukt sniegavētru. Vai Džeks būs varonis, ko meklē Aizstāvji?
S.Bēe. Troļļi. Ragana
Pajko ir redzējis raganas, kas, gaisam šalcot, lido uz burvju slotas. Viņš arī grib lidot! Tādēļ viņš izlemj apciemot raganu. Varbūt viņa iemācīs trollēnam lidot? Bet Paja grib novērst Pajko ieceri. Jo viņa dzirdējusi, ka raganas ēd troļļu dvēseles... Sērija "Troļļu dzīve" ir stāsti par dvīņiem Paju un Pajko, kuri klejo apkārt pa troļļu mežu, meklēdami piedzīvojumus, un par viņu lielo ģimeni, kas dzīvo troļļu alā zem lielā ozola.
Latviešu tautas dzīvnieku pasakas
Grāmatā košās krāsās atdzīvojas latviešu tautas pasaku pasaule. Tur lapsa kalpo par pīļu gani, vilks mācās taisīt ragaviņas, zaķis biedē vardes, bet visi zvēri kopā rok Daugavu.
S.Ceta. Hugo ģeniālā pasaule
Ja esi draugos ar Gregu un mūsu pašu latviešu Jāni B., tad tavam draugu pulkam noteikti piepulcēsie arī Hugo. Kas gan ir Hugo no 6. klases? Hugo ir ģēnijs, sporta zvaigzne un vissuperīgākais zēns visā skolā – vismaz savos sapņos... īstajā dzīvē viņš no slavas vēl ir jūdzēm tālu. Vislabprātāk Hugo pavada laiku ar savu labāko draugu Niko un nomokās ar vislielāko problēmu, kāda vien iespējama viņa vecumā: kā vienā dienā no vidusmēra čaļa kļūt par supervaroni?
V.Štelmahere. Piglas stāsti
Šīs grāmatas galvenais varonis ir Pigla - sivēns ar četrām kājelēm, divām spožām ačtelēm, divām nelielām austiņām, mazu plakanu un mitru šņukuriņu un nelielu, toties graciozi savijušos asti. Te iepazīsieties arī ar citiem lauku sētas iemītniekiem - krupi Kraupi, kazu Klāru, ganu suni Reko, trusi Sārtaci, saimnieces mīluli kaķi Pogu un daudziem citiem.

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru