12.4.13

Jaunās grāmatas aprīlī


Stāsti meitenēm
Jauks stāstu krājums meitenēm, kas sapņo par brīnumiem. Iepazīsimies ar burvju vienradzi, zilonīti, kas vēlas dejot, un zaķenīti, kura jūtas kā laumiņa! Šī sirsnīgā grāmatiņa rosinās meiteņu iztēli, ļaujot paciemoties fantāzijas pasaulē.

Stāsti zēniem
Aizraujošs stāstu krājums zēniem, kam patīk piedzīvojumi. Aizšausimies kosmosā ar slepenu raķeti, burāsim kopā ar pirātiem un pat izstaigāsim spoku māju! Šī jaukā grāmatiņa puikām sagādās ne mazums satraucošu pārsteigumu.

Kur ir mazulis?
Šī jaukā grāmatiņa piedāvā daudzveidīgu darbošanos bērniem, kas sāk iepazīt pasauli. Izpēti attēlus, atbildi uz jautājumiem un palīdzi dzīvnieku māmiņām sameklēt mazuļus!

Kur ir mamma?
Šī jaukā grāmatiņa piedāvā daudzveidīgu darbošanos bērniem, kas sāk iepazīt pasauli. Izpēti attēlus, atbildi uz jautājumiem un palīdzi dzīvnieku mazuļiem sameklēt māmiņas!

Krisps D. Zvērīgs tracis zvērudārzā
Grāmatiņā stāstīts par to, kas notiek zvērudārzā, kad sargs aizsnaužas un zvēri izkļūst brīvībā. Saceļas zvērīgs tracis, bet visiem par lielu izbrīnu briesmīgi tiek samaitāts gaiss. Vai sargam izdosies atklāt, kas pie tā vainīgs...

Barbie. Rozā kurpītes
Dažreiz pavisam parasti notikumi pārvēršas par brīnumainu piedzīvojumu, ko atceras visu mūžu. Tā notika ar Barbiju, kad viņa iejutās balerīnas Kristīnes tēlā. Jaunā meitene sapņo, ka reiz tiks pie lielas lomas un kļūs par baleta prīmu tāpat kā slavenā dejotāja Tara. Pirms atbildīga priekšnesuma Kristīnei saplīst baleta kurpes, un viņa kopā ar draudzeni steidz iegādāt jaunas. Kad Kristīne puantes pielaiko, notiek neticamas lietas - kurpītes iemirdzas, tērps pārvēršas un abas meitenes attopas neparastā mežā...

Vīslandere J. Mūmamma lasa
Bet vārna rādīja uz Mūmammu. -Hmm... ko TU vakarnakt darīji, ja drīkstu vaicāt??? Es redzēju gan, ka tu atbrauci mājās AUTOMAŠĪNĀ!!! Apskāvusi savu grāmatu, Mūmamma pievēra acis. -Biju bibliotēkā. Tur es lasīju grāmatu,- viņa ilgu pilnā balsī sacīja. Vārna novaidējās vien. -Govs nevar lasīt grāmatas. Govīm NAV jālasa grāmatas! Govīm ir jābūt mājās! Krā! Pagalam sašļukusi, Vārna apsēdās. -Kāpēc tu nevari nodarboties ar kaut ko vienkāršāku?- viņa žēli kunkstēja.- Braukt ar velosipēdu, kāpt kokos vai ko tamlīdzīgu. - Vārna, bet grāmatas ir tik burvīgas,- atbildēja Mūmamma. - Ja prot lasīt, var uzzināt gandrīz visu uz pasaules!

L.Šmite. Karotājkarotes
Šis stāsts vēsta par reizē ikdienišķu un fantastisku pasauli. Virtuves Skapītī, kura iemītnieku galvenais mērķis ir iebarot cilvēkiem ēdienu, kafijas karotīte Kafiņa ierodas ar domu par cēlāku, nozīmīgāku dzīvi. Cilvēkam taču var iebarot kaut ko vairāk! Virtuves piederumi taču var sacelties pret vidi, kas rada tik daudz sārņu, ka tajos var noslīkt!

L.Žutaute. Kika MIka un nekārtības rūķītis
Kika Mika ir draiskulīga meitene, kurai katru dienu ir daudz ko darīt, taču vakaros savas istabas kārtošanu viņa uzskata par muļķīgu nodarbošanos. Bet tad kādu vakaru Kiku Miku apciemo Nekārtības rūķītis...

Peles jaunā māja
Vienmēr ir prieks par kopīgi paveiktu darbiņu. Pelei Pelēķei salabot mājiņu palīdzēja draugi. Pēc talkas visi gatavojās sarīkot draudzības svētkus.

Kaķenītes piedzīvojumi
Mazā Pūciņa ir ļoti ziņkārīga kaķenīte. Viņa ielien suņa būdā, uzkar kaklā zvaniņu, nogaršo graudus un grib noķert ūdens bļodā mēnesi. Bet vai izdosies?

Mēness bumbiņa
Mēness dāvātās zvaigznītes iepriecina gan mazu, tumšzilu bumbiņu, gan vāverīti Betiju. Lai draudzenēm veicas!

Metriņš
Visi bērni pirms aizmigšanas labprāt klausās kādu pasaciņu. Ievediet bērnu sapņu valstībā, lasot priekšā šo jauko stāstu!

Angry Birds. Varenā ērgļa leģendas
Neskaitāmas cīņas, grautiņi un milzīgā kauju pieredze padarījusi Vareno ērgli par bīstamu pretinieku. Taču viņš ir arī nepārspējams stāstnieks. Šis leģendārais cīnītājs ir apceļojis visu pasauli un labprāt dalās savos neticamajos piedzīvojumos ar saviem mazajiem draugiem, ja vien tie atceras pacienāt viņu ar dažām kārbām sardīņu.

Mūsu zobi
Kā zobos rodas caurumi? Kā mums jātīra zobi? Kādi produkti mūsu zobus stiprina? Vai dzīvniekiem arī ir piena zobi? Šajā grāmatiņā tu atradīsi atbildes uz šiem un daudziem citiem jautājumiem. 

P.van Lons. Šausmu autobuss
Sērijā par Šausmu autobusu ("De Griezelbus") autors piedāvā asprātīgi risinātu, tradicionālajā folklorā un mūslaiku leģendās sakņotu humora un baiļu kombināciju. Tā atbilst bērnu psiholoģiskajai nepieciešamībai stāstos, rituālos un tradicionālos tēlos izdzīvot un „izspiest no apziņas“ savas bailes.

M.Krosiks. Tikai puikām
Augt nemaz nav tik viegli, kā izskatās. Šajā grāmatā saprotamā veidā aprakstīts, kas īsti ar tevi notiks. Izlasi to no vāka līdz vākam vai arī izvēlies nodaļas, kas tevi interesē. Grāmatā ir daudz skaidrojumu, diagrammu, padomu un stāstu no dzīves, ko mums uzticējuši citi lasītāji. 

S.Delmega. Tikai meitenēm
Augt nemaz nav tik viegli, kā izskatās. Šajā grāmatā saprotamā veidā aprakstīts, kas īsti ar tevi notiks. 

J.Ūdris. Meldras un Matīsa ceļojums vēsturē
Šī grāmata ikvienam, gan tīņiem, gan vecākiem lasītājiem dod unikālu iespēju būt klāt Latvijas Brīvības cīņās un Satversmes sapulces atklāšanā, VEFā iepazīties ar leģendārā minifotoaparāta “Minox” un Latvijas lidmašīnu konstruktoriem, runāt ar prezidentu Kārli Ulmani, tikties ar latviešu leģionāriem un piedalīties grandiozā Atmodas laika manifestācijā Mežaparkā un vēl citos aizraujošos, brīžiem arī bīstamos piedzīvojumos.


Raizinga Dž. Pija un Dramers. Sacensības
Otrā grāmata no sērijas ''Ieklausies zirgā!''. Sākas pavasara brīvdienas, un visi staļļos nolemj piedalīties jaunās, starptautiskās zirgu sacensībās. Tiek izveidotas divas komandas, kuru abu mērķis, protams, ir uzvara, tikai uzvara! Taču, kad Pija un Keta no konkurējošām komandām atkal “saiet ragos”...P.Rauda. Berts un otrā B
Grāmatas divdesmit stāstiņos par savu otrklasnieka dzīvi skolā un mājās vēsta astoņgadīgs zēns. Bertam ir gan alerģija, gan ziemas depresija, gan tētis, kas nemāk naglu iedzīt, gan mamma, kurai nav mugurā nekā tik mirdzoša kā klasesbiedra Kirila mammai, bet uz dzīves skarbuma ainām šī grāmata netiecas. Konflikti ir reāli, bet atrisināmi, klase ir draudzīga, ģimenes arī, skolotāja iejūtīga, katrs stāsts beidzas labi un katra galviņa tiek noglaudīta.   

Dž. Nadina. Klapatu penija un ķibeļu magnēts
Trīs humoristiski un dzīvespriecīgi stāsti par Klapatu Peniju vienā grāmatā – “Klapatu Penija kļūst par frizieri”; “Klapatu Penija un uzticamā labā roka”, “Klapatu Penija un skolu inspektors”.Grāmata papildināta ar interesantiem zīmējumiem. “Klapatu Penija” - neparasta metene, kas ikdienu pārvērš piedzīvojumā! Šī grāmata īpaši patiks meitenēm, kuras ir grāmatas “Gregs” cienītājas.

I.L.Muižzemniece. Ledus pieskāriens.

Ledus pieskāriens” galvenie varoņi Leonora un Raidžels ir pilnīgi atšķirīgi, bet kas mistisks viņus tomēr vieno. Viņa ir bāla, klusa un mierīga. Viņa dievina aukstumu un ūdeni. Viņš — karstasinīgs, enerģisks, apbrīno uguni un labi jūtas karstumā. Viņi abi atšķiras no pārējiem cilvēkiem — gan ar izskatu, gan ar citām pārsteidzošām īpašībām. Leonora un Raidžels dzīvē nemitīgi cenšas atrast atbildes uz neskaitāmiem jautājumiem par sevi pašu un savu pagātni. Brīdī, kad abi jaunieši satiekas, viņi saprot, ka nav vieni un vienīgie, ka pasaulē ir vēl daudz neatklātu noslēpumu.
Dž. Grišams. Teodors Būns- mazais advokāts
Trīspadsmitgadīgā Teo Būna vecāki ir juristi, un nelielajā Stratenburgas pilsētiņā zēns pazīst katru tiesnesi, katru policistu un katru tiesas ierēdni, turklāt likumus pārzina kā savu kabatu un izpalīdz ar padomiem gan saviem vienaudžiem, gan pieaugušajiem. Jo – viņa sapnis ir kļūt par izcilu advokātu un savu dzīvi aizvadīt tiesas zālē.

V.Rota. Citādie
Tas ir spraigs, satraucošs stāsts par pusaudžu grūto ceļu uz sevis izzināšanu, par liktenīgu izvēli dramatiskās situācijās, par draudzību un nodevību, mīlestību un cietsirdību. Nākotnes Čikāgas sabiedrība, kurā mīt Beatrise, ir sadalīta piecās kopienās. Katrā no tām tiek atzīts un attīstīts tikai viens tikums. Taisnprāši lepojas ar godīgumu, Nesavtīgie – ar pašaizliedzību, Drošsirži – ar drosmi, Sirsnīgie – ar miermīlību un Mācītie – ar gudrību. 

R.R.Mārtins. Zobenu vētra
Dziesma par ledu un uguni. Trešā grāmata, pirmā daļa "Tērauds un sniegs". Viens no pieciem pretendentiem uz troni ir gājis bojā, taču kari turpinās. Sabiedrotie apvienojas un šķiras, tikai Džofrejs vēl arvien sēž Dzelzs tronī un turpina valdīt pār septiņām valstībām. "Dziesma par ledu un uguni" ieved neprātīgi pārbagātas fantāzijas pasaulē. Autors, par pamatu ņemot Sarkanās un Baltās rozes karus vēlīno viduslaiku Anglijā, ir radījis pats savu valstību - tik dzīvu, bagātu, valdzinošu un vienlaikus baisu, ka tā apbūrusi visu mūsdienu pasauli.

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru