13.6.13

Jaunās grāmatas jūnijā

Džulija Donaldsone. Runcis Tabijs
Tabijs ir runcis, kas kopā ar savu saimnieku – ielu muzikantu – dzied garāmgājējiem, tā pelnīdami naudiņu. Bet vienā nebaltā dienā abu ceļi šķiras, jo saimnieks nonāk slimnīcā. Vai viņiem izdosies atkal reiz būt kopā? Grāmatiņa ir aizkustinošs stāsts par draudzību, uzticību, ģimeni un muzicēšanu. Autore Džūlija Donaldsone savu radošo mūžu uzsāka kā ielu muzikante, kopā ar vīru Malkolmu uzstājoties daudzās Eiropas valstīs. Bet nu viņa ir viena no veiksmīgākajām bērnu grāmatu autorēm pasaulē. 
Muzikālie pirāti. Džeks un Nekurzemes pirāti
Mazais Kabijs gatavojas spēlēt mutes harmonikas nāriņas Marīnas ballītē. Taču kapteinim Āķim muzicēšana traucē nosnausties. Pievienojies Džekam un Nekurzemes pirātiem šajā muzikālajā piedzīvojumā! 
Sarkanā Rakhama bagātības. Titiņa piedzīvojumi
Beļģu autora Žorža Remī komikss par žurnālista Tintiņa piedzīvojumiem. Drosmīgais Tintiņš kopā ar kapteini Haddoku dosies jūras braucienā meklēt apslēptas bagātības kuģa "Vienradzis" nogrimšanas vietā. Vai viņi atradīs dārgumus? Tintiņu un viņa komandu gaida piedzīvojumi un pārpratumi uz kuģa un pat jūras dzelmē. 
Vienradža noslēpums. Titiņa piedzīvojumi
Beļģu autora Žorža Remī komikss par žurnālista Tintiņa piedzīvojumiem. Attapīgais Tintiņš dzen pēdas neliešiem, kas nozog senlietu tirgū iegādāto kuģa modeli, pēc tam izdemolē arī viņa dzīvokli. Ko zagļi meklēja? Tintiņš ar kapteini Haddoku un uzticamo suni Mīļuku atklās šo noslēpumu.
Andris Jansons. Tūju pasakas
Grāmatas galvenais varonis puisēns Oge pirmo reizi viens pats dodas uz savu vecvecāku mājām. Lai arī ceļš no vilciena pieturas līdz “Tūjām” nav garš, to mērojot, zēns nokļūst krāsainu piedzīvojumu virknē, iepazīstas ar vairākiem citiem bērniem un arī kādu sievieti. Katrs no viņiem ir tik atšķirīgs, tomēr visiem ir arī kas kopīgs – dīvaini vārdi. Ne mazāk savādi kā pašam Ogem. Kad puisēna ceļojums noslēdzas “Tūju” mājīgajā virtuvē, vecvecāki palīdz mazdēlam atšifrēt dīvainos vārdus, un kļūst skaidrs – Ogem šī bijusi ļoti veiksmīga diena, jo īpašās satikšanās ceļā palīdzējušas sastapt viņam arī PAŠAM SEVI. 
Luīze Pastore. Maskačkas stāsts
Šis ir stāsts par visiem zināmo, taču līdz galam neiepazīto Rīgas rajonu - Maskavas forštati jeb tautā kareivīgi dēvēto Maskačku. Mazais Jēkabs Putns, dzīvodams smalkā Brīvības ielas dzīvoklī, aiz gara laika gandrīz nogremdē Rīgu Daugavas dibenā. Tētis nolemj mazo nelaimes putnu aizsūtīt pie radiem uz Maskačku. Tur puisēns satiek īstu jūrnieku Ērgli, pavisam neciešamu meiteni Mimmi un sadraudzējas ar pašu Maskačkas bosu - runājošu suni! Vai kopā viņi izglābs Maskačku - bērnu un klaiņojošu suņu republiku - no negantā Dižkuņģa Mantrauša? Uzzini, kas patiesībā notiek Maskačkā, un iepazīsties ar varoņiem, kas patiešām dzīvo tepat mums blakus - visnoslēpumainākajā Rīgas rajonā!
Hūbs Ulrihs. Pulksten astoņos pie Noas šķirsta
Trim draugiem pingvīniem patīk diskutēt par visu, arī par pasaules kārtību un Dievu. Kādu dienu, kad pingvīni gandrīz sastrīdas, iekarsuši sarunās, sākas grēku plūdi... "Viens no svarīgākajiem bērnības posmiem ir brīdis, kad bērni sāk uzdot jautājumus. Tas ir pietiekami neērts, bet interesants laiks vecākiem, jo arī viņiem šie naivie jautājumi dod iespēju uz sevi un visu to, kas ir apkārt, atkal paskatīties ar bērna acīm. Šī grāmata asprātīgā veidā piedāvā iespēju ģimenei kopā padomāt un pārrunāt jautājumus par Dievu un Viņa būtību, izlasot humora pilno stāstu, kura galvenie varoņi ir trīs pingvīni, kas neko daudz nezina par Dievu, līdz divi no viņiem saņem ielūgumu doties uz Noas šķirstu... bet, lai uzzinātu, kas notika tālāk, jāatver grāmatas pirmā lappuse" Mācītājs Krists Kalniņš. 
Rasela Reičela Renē. Nikijas dienasgrāmata-2
Grāmatā turpinām sekot Nikijas gaitām komiksos un dienasgrāmatas ierakstos, kad viņa apmeklē savas lielākās ienaidnieces Makenzijas dzimšanas dienas ballīti, cenšas izprast savas lielās simpātijas Brendona nodomus un gatavojas neiespējamu pārsteigumu pilnajai Helovīna ballei. 
Harisone Lizija. Monstru skola
"Romānā "Monstru skola" vienkopus apvienoti spraigi notikumi, sižeta pārsteigumi un atjautīgs humors. Tā ir grāmata, kas ievilina un notur uzmanību. Grāmata, kurā iemīlas. Frenkija Šteina, Klaudīna Volfa, Dī Džejs, Melodija, Kendisa un citi tēli atklāj pasauli, kurā mīt drosme un bailes, pašpārliecība un pirmās mīlestības ieskaņas, ticība un atriebības kāre. Stāsts par kādas draudzības sākumu nav tik vienkāršs, kā šķiet sākumā, jo ej nu sazini, kas galu galā atklāsies un kurš izrādīsies monstrs..." (Ieva Plūme, redaktore)
Veiksmes simboli un zīmes
Grāmatā raksturoti simboli veiksmes, laimes, mīlestības, harmonijas, pārpilnības u.c. enerģijas piesaistīšanai, kā arī neveiksmju atvairīšanai. Simbolikas pazīšana palīdzēs pareizi piemeklēt amuletus un talismanus, kuri sekmēs vēlmju īstenošanos un pozitīvas pārmaiņas dzīvē.

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru