13.9.13

Jaunās grāmatas septembrī. Vidējam skolas vecumam un vidusskolēniemLinkolns Pīrss. Lielais Neits atkal uzmanības centrā
Lielais Neits atkal pārspēs visus citus, bet tas nebūs viegli, jo viņam jāstrādā kopā ar savu nāvīgāko ienaidnieci Džīnu, kas spēj sabojāt itin visu. Vai Neits uzvarēs vai zaudēs? Saņems labu atzīmi vai izgāzīsies? Vai arī viņu nosūtīs uz pēcstundu klasi... atkal? Lieliska, asprātīga grāmata ar komiksiem jaunajiem lasītājiem.
Ballīšu grāmata. Monster High
Briesmīgi labā ballīšu grāmata tevi iepazīstinās ar ellīgi foršiem padomiem gadsimta labāko pasākumu organizēšanai! Grāmatā atradīsi pašas izmeklētākās šausmureceptes, briesmoņstila ieteikumus, biedējošāko rotājumu gatavošanas pamācības un citas noderīgas lietas. Savā briesmoņballīšu rīkotājas pieredzē dalās Lagūna, Klaudīna, Drakulaura, Kleo, Džūlija un Frenkija. Gūsi nāvīgu iedvesmu īpaši brromantisku ballīšu rīkošanai, kapenīgi jautrām viesību spēlēm un spocīgu cienastu pagatavošanai! Izpildot testu, noskaidrosi, kurai briemoņrīkotājai līdzinies tu. Lasi šo grāmatu, un par tavu briemoņballīti rakstīs ne vien "Spocīgo tenku" slejā, bet visi briesmonīši par to apbrīnā runās vēl vismaz trīs gadsimtus! Esi radoša, un lai tev izdodas šaušalīgi jautras ballītes Monster High stilā!
Māmiņas un meitas grāmata
Supermamma nav tikai mamma vien. Viņa ir radoša māksliniece, izveicīga amatniece, izcila pavāre un prasmīga dārzniece. Reizēm viņa ir tik komiska, bet, būdama piedzīvojumu meklētāja, palīdz savai meitai un atstāj uz viņu iespaidu, iejūtoties sportistes lomā. Īsts multitalants! No kurienes gan rodas idejas, lai to paveiktu? Šī grāmata piedāvā aizraujošu un neparastu nodarbošanos ieteikumus māmiņas un meitas kopīga laika pavadīšanai.

Gatavojiet rotas no makaroniem, cepiet feju mafinus, veidojiet skaistuma dobi un garlaicīgi jums nebūs nekad!
Māmiņas un dēla grāmata
Supermamma nav tikai mamma vien. Viņa ir radoša māksliniece, prot dažādus amatnieku darbus, garšīgi gatavo ēst un ir prasmīga dārzniece. Viņa ir īsta jokdare un visos piedzīvojumos ir kopā ar savu dēlu, turklāt viņas sasniegumi sportā arī ir ievērības cienīgi! Kur mammas smeļas visas šīs ierosmes? Šī grāmata piedāvā lieliskas un neparastas idejas, kas noderēs, plānojot mammas un dēla kopā pavadītos brīvos brīžus. Veidojiet saules pulksteni, cepiet torti futbolistu godināšanai vai būvējiet īstu indiāņu apmetni -, darbojoties kopā, jums nekad nekļūs garlaicīgi! 
R.Regers. Emīlija Dīvaine. Arvien dīvaināk un dīvaināk
Līdz šim ievāktās ziņas par Emīliju Dīvaini ir visai pretrunīgas – nav īsti saprotams, vai Emīlija šeit ieradusies ar labiem vai ļauniem nodomiem. Skaidri zināms vien tas, ka šī 13 gadus vecā meitene visbiežāk klīst apkārt naktīs kaķu pavadībā un nodarbojas ar mirušo senču apciemošanu, izmantojot ierīci, kas darināta no saldējuma kociņiem un ģitāras stīgām. Esiet uzmanīgi, jo Emīlija spēj redzēt cilvēkiem cauri (ja vien to vēlas). Viņa ir viltīga un rada vienu sajukumu pēc otra. Tas no pacietības ir izvedis ne vienas vien pilsētas iedzīvotājus – iespējams, ka tieši šī iemesla dēļ Emīlija tik bieži maina dzīves vietu. Viņa nav notverama. Sevišķi tāpēc, ka viss, kas par Emīliju zināms, kļūst aizvien dīvaināks un dīvaināks. Pēdējie ievāktie fakti apstiprina, ka Emīlija ir izgatavojusi dubultošanās aparātu un radījusi vēl vienu sevi.
D.Valjams. Gangsteromīte
 Šī ir grāmata, kas liks jums smieties pat otrajā un trešajā lasīšanas reizē. Tā iznākusi jau daudzās valstīs un sajūsmina ne tikai bērnus – rakstnieka izdoma un asprātīgā valoda, ko papildina Tonija Rosa komiskās ilustrācijas, spēj sasmīdināt arī pieaugušos.  Bens ir 11 gadus vecs zēns, kas nevar ciest piektdienu vakarus, kad jāpaliek pie vecmāmiņas. Viņa ir tipiska omīte ar biezām brillēm, liekajiem zobiem, dzirdes aparātu un nošļukušām zeķbiksēm. Vecmāmiņa ož pēc kāpostiem un ik pa laikam palaiž vējiņu. Viņa ir veca un šķiet šausmīgi garlaicīga. Bet tad zēns uzzina, ka omītei ir noslēpumi, un nevar vien sagaidīt nākamo piektdienu.
Aija Rožlapa. Labākās draudzenes
 Grāmata ir par internātskolas meitenēm - Rēziju un viņas draudzenēm. Par mazām blēņdarēm skolā un arī par vairs ne tik mazām, bet ne gluži rātnām meitenēm ārpus skolas, par notikumiem, kuri risinājušies pavisam nesen.
Dž. un K. Berovmeni. Dobā zeme
 Briesmoņa skatiens urbās tumsā. Slēpties, slēpties, slēpties... Dvīņiem Metam un Emīlijai Kālderiem iztēle ir tik rosīga, ka var atdzīvināt mākslas darbus. Viņu spējas grib iegūt ļaundari, kārojot piekļūt šausmām, kas mīt Dobajā Zemē,- vietā, kur uz mūžīgiem laikiem iesprostoti velni, dēmoni un briesmoņi. Ja Dobā Zeme tiks atvērta, pasauli pārņems haoss. Ja Dobā Zeme tiks atvērta... dvīņiem draud droša nāve.. .
Jans Martels. Pī dzīve
Pusaugu indiešu zēns Pisīns Molitors Patels jeb Pī – šī romāna galvenais varonis – pēc kuģa bojāejas mazā laiviņā 227 dienas kuģo pa okeānu kopā ar tīģeri, vārdā Ričards Pārkers, hiēnu, orangutanu un zebru. Ceļojums ir krāšņs kā pasaka, brīnišķīgs kā okeāns saullēktā un biedējoši varens kā spēcīga vētra. Vai Pī piedzīvojuma atstāsts ir ticams? Neticams? Kā saka Pī: “Ja jūs tā mulsina ticamība, kam tad jūs dzīvojat? Vai mīlestībai ir viegli noticēt? 
V.B.Kamerons. Suņa ceļojums
Draudziņš ir labs suns. Viņš meklējis savas dzīves jēgu vairākos notikumiem bagātos mūžos un ir pārliecināts, ka nu to ir atradis un īstenojis. Taču, vērojot, kā ziņkārīgā meitenīte Klēra iekuļas dažādās nepatikšanās Fermā, viņš gūst pārliecību, ka šai meitenītei ļoti nepieciešams pašai savs suns. Pārdzimstot Draudziņš saprot, ka viņam ir jauns uzdevums. Viņš ir bezgala laimīgs, kad viņu adoptē Klēra, nu jau enerģiska, kaut arī problemātiska pusaudze. Draudziņš ir viņai līdzās, lai sargātu, iepriecinātu, glābtu un mīlētu viņu bez nosacījumiem un daloties gan tumšākajos brīžos, gan lielākajos priekos. 
Džons Grišams.Teodors Būns un nolaupītā meitene
Kad nakts vidū no savas guļamistabas bez pēdām pazūd trīspadsmitgadīgā Eiprila, it neviens, pat viņas labākais draugs - "mazais advokāts" Teo Būns, nespēj izskaidrot, kurš un kāpēc viņu aizvedis. Pilsētiņu pārņem bailes, bet visi policijas meklējumi nonāk strupceļā. Un atkal tas ir Teo ar savām tieslietu zināšanām un izmeklētāja spējām, kam jāmēģina noskaidrot patiesību un izglābt Eiprilu. 
Laura Vilka. Dana un otrā pasaule
Šī ir otrā «Apakšzemes leģendu» grāmata, kas turpina vēstīt par pusaudzes Danas briesmu pilnajiem piedzīvojumiem līdz šim slēptajā pasaulē. Pirmajā grāmatā — «Dana un Medaljons» uzzinājām, ka Apakšzemei un tās iemītniekiem draud bojāeja un tikai meitenes drosme un attapība spēs novērst gaidāmo katastrofu. Pārvarot maģiskus šķēršļus un grūtības, Danai jāatmodina četri Sargātāji, kuri stāsies pretī ļaunajam burvim Netonam. Danai ir izdevies atrast vienu no tiem — Zemes Sargātāju Kairbu. Tomēr priecāties ir par agru, jo ir jāatmodina pārējie trīs un daudz laika nav atlicis…
S.Čboski. Čārlijs, malā stāvētājs
Grāmata stāsta par pretrunīgām un mainīgām jūtām, pārkāpjot pusaudža vecuma slieksni. Tādas jūtas palaikam pārņem ikvienu, kurš uzsāk ceļu dīvainu ceļu, kas ved cauri nezināmai teritorijai, ko sauc par vidusskolu. Tas ir emocionāls stāsts vēstulēs kādam nepazīstamam cilvēkam par pasauli, kurā ir pirmie randiņi, ģimenes drāmas, jauni draugi, bīstami kārdinājumi un “Rokija šausmu filmu šovs”. Tā ir pasaule, kurā ir “amerikāņu kalniņiem” līdzīgas nevaldāmas un sāpīgas dienas, un to sauc par pieaugšanu.
Inguss Macats. Koncertflīģelis
Oriģinālliteratūras konkursā bērniem un jauniešiem „Zvaigznes grāmata” starp atzinību guvušajiem izcēlās arī Ingus Macata (1992) debija literatūrā, un nu pie lasītājiem dodas vēl viens fantāzijas žanrā balstīts romāns – „Koncertflīģelis”. Venēcijas brīnumbērns Čelestīno Gregori to spēj. Līdzko jaunais pianists pieskaras flīģeļa taustiņiem, viņš pārceļas brīnumainā realitātē, kurā acis apbur pasakainas ainavas un dzīvo mītiskas būtnes, kas pakļaujas ikvienai notij un taktij. Tomēr arī šajā fantāzijas pasaulē pastāv ļaunums, par kuru tās radītājam pašam nav ne jausmas.
Filipa Gregorija. Laumu bērns
Pirmais darbs aizraujošajā un noskaņām bagātajā jaunajā sērijā jauniešiem no vēsturisko romānu karalienes! Šī grāmata ir pirmā jaunajā romānu ciklā “Tumsas ordenis”, kura darbība norisinās viduslaiku Eiropā. r 1453. gads, un visas zīmes liecina – tuvojas pasaules gals... Glītajam jauneklim Lukam Vero, kurš apsūdzēts ķecerībā un izslēgts no klostera, tiek uzdots izmeklēt noslēpumainus un baisus notikumus, kuri liecina par pasaules gala tuvošanos. Klosterī, kuru vada septiņpadsmitgadīgā abate Izolde, mūķenes moka dīvainas vīzijas, staigāšana miegā, asiņojošas brūces...Aci pret aci sastopoties ar viduslaiku lielākajām bailēm – melno maģiju, vilkačiem, ārprātu –, Luka un Izolde uzsāk patiesības meklējumus. Viņi cenšas saprast arī paši savu likteni un atklāt Tumsas ordeņa noslēpumus.
Riks Riordans. Briesmoņu jūra
Beidzot latviešu valodā iznākusi un pieejama otrā piecu stāstu sērijas grāmata "Briesmoņu jūra". Turpinājums grāmatai "Zibens zaglis", kurā aizsākās 12 gadus vecā Persija Džeksona piedzīvojumi
Kasandra Klēra. Stikla pilsēta
Sērijas The Mortal Instruments trešā grāmata. Lai glābtu savas mātes dzīvību, Klerija dodas uz Stikla pilsētu – Ēnu Mednieku dzimteni –, neņemdama vērā, ka, šādi rīkojoties, pārkāpj Likumu un tas var nozīmēt nāvi. Vēl ļaunāk ir tas, ka Džeiks viņas klātbūtni uzskata par nevēlamu un Saimonu Ēnu Mednieki iesloga cietumā, jo vampīrs, kurš spēj uzturēties saules gaismā, tiem šķiet pārlieku aizdomīgs. Laimīgā kārtā Klerija atrod sabiedroto noslēpumainajā Sebastjanā, pret kuru jūt savādu pievilkšanos.
Dž.R.R.Martins. Zobenu vētra 2.daļa
Dižākā mūsu laikmeta sāga. Dziesma par ledu un uguni. Trešā grāmata, otrā daļa. Asinis un zelts. Visa karaļvalsts gaida kāzas. Karalis Džofrejs Barateons I ir atteicies precēt nedevēja meitu Sansu Stārku un ņems par sievu vēl arvien jaunavībā neskarto atraitni Mārgēriju Tīrelu. Ir iecerētas dzīres ar tūkstoš viesiem, septiņdesmit septiņiem ēdieniem, dziesminiekiem, ampelmaņiem un dancojošu lāci. Ziemeļu karalis Robs Stārks dodas pie Frejiem izpirkt grēkus. Džeimijs Lanisters atgriežas Karaļa ostā. Tīrions tiek tiesāts par šaušalīgu slepkavību. Džons Sniegs par dezertēšanu un sazvērestību ar mežoņiem tiek ieslodzīts ledus cellē. Vai jaunlaulāties būs laimīgi?
Markuss Zusaks. Grāmatu zagle
Līžele, deviņus gadus vecs meitēns, dzīvo pie audžuvecākiem Himmelštrāsē. Viņas tēvs un māte ir aizvesti uz koncentrācijas nometni. Līžele zog grāmatas. Šis ir stāsts par viņu un par Himmelštrāses iedzīvotājiem, kad sāk krist bumbas. Markuss Zusaks ir austrāliešu rakstnieks, kura izcilais romāns “Grāmatu zagle” pārsteidzis un spēji pārņēmis savā varā lasītājus visā pasaulē. Tas tulkots jau 30 valodās, izdots vairākos miljonos eksemplāru, tomēr vēl joprojām tiek tulkots un izdots. Romāns saņēmis neskaitāmas literārās balvas, tostarp Michael L. Printz Honor book 2007. gadā un Deutscher Jugendliteraturpreis 2009. gadā. 
Kaķi un tu
 Grāmata stāsta par mūsu četrkājainajiem draugiem - kaķiem. Šoreiz bijusi doma ielūkoties arī tālākā vēsturē, izzinot interesantus faktus par šo dzīvnieku vēsturisko izcelsmi, viņu lomu dažādu tautu tradīcijās. Krājumā iekļauti arī aforismi un ticējumi par kaķiem, aplūkotas šo dzīvnieku attiecības ar saviem saimniekiem. Atsevišķa nodaļa veltīta praktiskiem jautājumiem - kaķa audzināšanai, kopšanai un veselības aprūpei.

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru