17.10.13

Jaunās grāmatas oktobrī

Kā bruņurupucēns Buksis iemācījās dalīties ar citiem
Bruņurupucēnam Buksim ir dzimšanas diena, un draugi viņam uzdāvina lieliskas dāvanas. Buksim par tām ir liels prieks, tomēr ar savu rīcību viņš aizvaino draugus un paliek viens. Ko nu iesākt? Pasaka par bruņurupucēnu Buksi un viņa draugiem mangustiņu Maksi, pūcīti Pungu un vardulēnu Viksi ne tikai mācīs mazajam lasītājam draudzīgi sadzīvot ar citiem, bet arī ieaijās saldā miedziņā.
Kā vardulēns Viksis iemācījās cienīt citus
Pienācis laiks vardulēnam Viksim doties uz skolu, bet viņam nepatīk ne lasīt, ne rakstīt, ne rēķināt un kur nu vēl labi uzvesties! Viksis steigā sastrādā tik daudz nerātnību, ka draugi un skolotāja jūtas apbēdināti. Ko nu iesākt?
Kā pūcīte Punga iemācījās palīdzēt citiem
Pēc nakts medībām pūces parasti iet gulēt, tāpēc pūcītei Pungai no rīta nāk miegs, bet vēl jāpalīdz draugiem. Ko nu iesākt? “Miedziņpasakas” bērnus uzrunā ar lielām un izteiksmīgām ilustrācijām, kā arī ar vienkāršu un viegli uztveramu tekstu.
Rikikī piedzīvojumi
 Ar dzīvespriecīgā franču lācēna Rikikī piedzīvojumiem izaugušas jau daudzas lasītāju paaudzes. Šoreiz grāmatā “Rikikī piedzīvojumi” apkopoti gandrīz trīsdesmit gan jau pazīstamu un mīļu, gan no jauna tulkotu stāstiņu par Rikikī un viņa draugu darbiem un nedarbiem. 
Džeina o`Konora. Brīnumainā Nensija un fifīgais kucēns
 Nensija nolemj pierunāt vecākus iegādāties kucēnu, taču mazās aušas un vecāku priekšstati par to, kādam vajadzētu būt kucēnam, krasi atšķiras. Meitēns atkal iekuļas piedzīvojumos un galu galā saprot, ka galvenais nebūt nav tas, kā kucēns izskatās. Grāmatas beigās mazā iegūst jaunu draugu – pavisam īpašu suņu meiteni. Kā katrā grāmatiņā par Nensiju, arī šajā tiek sniegta vērtīga mācība – būt unikālam ir vēl labāk, nekā būt brīnumainam! 
Vakarā klusi klusi pasaciņa atnākusi
 Vai zini stāstu par skaisto akāciju, ko Lea paglāba no sala, par gaili Kuplasti, kas pazaudēja balsi, vai par gotiņu Grietiņu, kura kopā ar suni un kaķi meklēja savu šalli? Nezini? Tad gan ver droši vaļā šo grāmatu un iepazīsties ar dažādiem pasaku varoņiem un aizraujošiem, komiskiem notikumiem. Ceļš uz šo brīnišķīgo pasaku valstību ir vaļā!
Z.Milers. Kurmītis un ērglis
 Jūs viņu jau noteikti pazīstat no filmiņas! Jā, tas ir Kurmītis!Šoreiz viņš plūdu laikā izglābj mazu ērglēnu. Putnēns ir pārbijies un izsalcis. Kurš gan viņu mierinās un pabaros? Protams, Kurmītis! Kurmīša gādībā ērglēns izaug liels un iemācās lidot. Mazs putnēns nu ir kļuvis par varenu ērgli, un Kurmītis ieguvis uzticamu draugu. 
Z.Milers. Kurmītis un sniegavīrs
Iestājusies ziema. Visapkārt klusi snieg, nu jau mežs piesnidzis gluži balts... Cik skaisti! Kurmītim gribētos rotaļāties sniegā un pikoties, bet ar ko? Rotaļu biedra nav, jo visi meža dzīvnieciņi patvērušies siltos mitekļos. Kurmītis sāk velt sniega pikas – vienu, otru, trešo... Skat, kas tad tas? Varbūt jauns draugs?
Mani skaistākie dzīvnieku mazuļu stāsti
Lauku pele Lilo drosmīgi tiek galā ar dažādām bīstamām ‍situācijām. Mazais četrkājainais Trollijs iepazīstas ‍ar pārdrošo, mežonīgo ielas suni Bruno. Un mazais trusītis Morics ‍iemācās viens pats mežā atrast mājupceļu… ‍Astoņi zinātkāri dzīvnieku mazuļi iepazīst pasauli un atrod sev jaunus draugus. ‍Lielisks papildinājums katram stāstam ir neliela Pauze sarunai ar jautājumiem ne tikai par izlasīto,‍ bet arī par pašu bērnu piedzīvoto. Kā arī īpaša lappuse ar oriģinālām idejām bērnu radošajai‍ darbībai, izmantojot stāstus par dzīvnieku mazuļiem.
Inese Zandere. Pūķa ceļojums
Grāmatas galvenais varonis – lielais, sarkanais Dusmu Pūķis dusmojas uz visu pasauli  un arī pats uz sevi. Viņš dodas ceļā, lai pats no sevis aizbēgtu, bet līdzi nes slinkuma, mantkārības, lepnības, skaudības un dusmu maisus, tāpēc iešana nemaz neveicas. Ceļojuma gaitā sastaptie draugi palīdz viņam beidzot no šiem smagumiem atbrīvoties.
Gunta Krūmiņa. Pūķīša Ginesa raibu raibā diena
Pašā svelmainākajā vasaras dienā pūķu ģimenē piedzimst ļoti glīts un rosīgs pūķu bērniņš. Krusttēvs Fricis ierosina viņu nosaukt par Jāni, bet krustmāte Zuzanna krustdēlam izvēlējusies vārdu Mikseris! Vai tad tā var saukt kārtīgu pūķēnu? Vecāki savam bērniņam dod vārdu Giness, vēlot, lai viņš dienās kļūst vēl slavenāks par visiem, kas ierakstīti "Ginesa rekordu grāmatā".
Sabīne Ceta. Hugo superplāns
Hugo neparastie piedzīvojumi turpinās. Jaunais vēstures skolotājs Hugo šķiet pārāk spānisks. Torresa kunga vācu valoda ir pavisam dīvaina, viņš jauc burtus un nemaz neizskatās pēc tipiska skolotāja – drīzāk pēc superaģenta ar labi trenētu augumu... Bet, ja tā: kādu misiju viņš pilda Hugo klasē? It kā jau tas vien nebūtu pietiekami satraucoši, Hugo tiek piešķirta palīdze mācībās, un tā ir viņa sena „draudzene”... Ar steigu ir jāizstrādā superplāns, lai tiktu no „skolotājas” vaļā.
Džila Lūisa. Baltais delfīns
Tikko iepazinušies, Kera un Fēlikss nevar viens otru ciest. Taču, pludmalē atraduši ievainotu delfīnu mazuli, viņi nešauboties sāk sadarboties, lai to glābtu. Kļuvuši par draugiem, viņi apņemas atklāt patiesību, kāpēc pazuda Keras māte, kā arī cīnīties par tuvējā rifa aizsardzību. Taču ietekmīgi ļaudis nevēlas, lai viņiem tas izdotos. Kā lai Kera un Fēlikss panāk, ka viņos ieklausās, ja visi ir pret viņiem?     (informācija un vāku attēli no izdevniecību mājas lapām)

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru