5.12.13

Jaunās grāmatas decembrī

Robs Skotons. Priecīgus Ziemassvētkus, Punci!
Tuvojas Ziemassvētki, un Puncis ir nolēmis uzrakstīt vēstuli Ziemassvētku vecītim. Runcis vēlas saņemt lielu, lielu dāvanu, tomēr tikai ļoti labiem kaķiem tiek ļoti lielas dāvanas... Pēdējā brīdī minča galvā iezogas biedējoša doma, kas liek astītei notrīcēt un sarauties - vai viņš tiešām ir bijis gana labs kaķis?
Robs Skotons. Piču paču, Punci!
Runci Punci gaida jauni pārbaudījumi. Ir pienākusi viņa pirmā peldēšanas stunda, bet ūdens Puncītim šķiet neciešams, slapjš un riebīgs... Turklāt negantais klasesbiedrs Kašķis nebeidz viņu kaitināt.  Vai Puncis sadūšosies iekāpt baseinā? Vai viņš sadūšosies iedraudzēties ar Kašķi? Arī šī diena nesīs ne vienu vien pārsteigumu!
D.Mellings. Mēs mīlam tevi, Lācēn!
Grāmatiņa iepriecinās visus lācīša Duglasa fanus – gan mazos, gan lielos lasītājus. Lācēnam ir paveicies – viņam ir mīļa māmiņa un tētis. Tomēr, redzot cik laimīga ir Flosija kopā ar savu labāko draugu jēriņu, Duglass pēkšņi saprot, ka viņam NAV labākā drauga. Vai tā tiešām ir?
D.Mellings. Nebēdājies Lācēn!
Populārās grāmatiņas “Kur ņemt vienu apkampienu?” varoņi – sirsnīgais lācēns Duglass, laipnais trusītis, attapīgās aitiņas un citi draugi atkal ir klāt! Vai gribi uzzināt, kādu dāvanu Duglasam atnesa tētis? Un kas notiek, kad kāds pārāk daudz kūleņo? Vai zini, kur meklēt glābiņu, ja ir LIELAS nepatikšanas? Lācēns Duglass zina, ka viņš vienmēr var paļauties uz tēti...
Lielais galopa festivāls
Mazais pūķītis Spaiks ierodas ar vēsti no princeses Debestiņas - Kanterlotā notiks Lielais galopa festivāls, un uz to tiek ielūgta Krēslas Dzirksts kopā ar vēl vienu viesi. Kuru draudzeni aicināt līdzi, ja visas ar lielāko prieku dotos uz šo burvīgo pasākumu? Krēslas Dzirksts saprot, ka draudzība viņai ir svarīgāka par festivālu, tāpēc nolemj atteikties no uzaicinājuma. Kāds pārsteigums gaida ponijmeitenes?
L.Bērnela. Sniegpārsliņas
Kerija Bērnela ir sarakstījusi grāmatu par mazu meitenīti Maiju, kas dzīvoja pilsētā, kur daudz gaišu ielu un zvaigžņu. Stāstu papildina mākslinieces Lauras Elenas Andersones krāšņie zīmējumi, kuros atplaukst dabas burvība.
Ledus sirds
Kādu dienu Arendelas karaļvalsts ieslīgst mūžīgā ziemā, taču Anna zina, kas darāms. Drosmīgā meitene dodas meklēt savu māsu karalieni Elzu, lai lauztu ledus burvestību. Princese kalnos iepazīstas ar brašo jaunekli Kristofu, ziemeļbriedi Svenu un jautro sniegavīru Olafu. Pievienojies Annai un viņas draugiem aizraujošajā piedzīvojumā un uzzini, kas spēs atkausēt ledus sirdi! 
Mazie meiteņu stāsti
Šajā krāšņajā grāmatā apkopoti sirsnīgi stāsti meitenēm. Stāstījums ir vienkāršs un viegli uztverams pat ļoti maziem bērniem.
G.Sēja Kā es ar opi braucu Latviju lūkoties
Viens mazs zēns Roberts un viņa lielais opis kādudien sakravā mugursomas un dodas aizraujošā ceļojumā pa Latviju apskatīt vietu, kur zivis lido; pavērot, kādus rakstus zīmē kvadracikla riepas; uzzināt, vai āžrags blēj un pirtiņbungas spēlē pirtī; klausīties pasakas, teikas un tautasdziesmas, minēt mīklas skaistajā latviešu valodā; noskatīties saulrietu jūrā; pagaršot “Gotiņas” un lauku rupjmaizi; izsmaržot pļavas, mežus un lielceļus; iepazīties ar mušu ofrīdu un zilajām govīm, bet galvenais – noskaidrot, KAS LATVIJĀ IR TĀDS, KĀ NAV CITUR PASAULĒ.
Dž. Patersons. Pamatskola- manas dzīves briesmīgākie gadi
Stāsts par 11 gadus vecu zēnu, kurš sāk iet 6. klasē. Pamatskolas periods ir izaicinājumu pilns – jauni, sarežģīti mācību priekšmeti; sveši klasesbiedri, kuru vidū jāatrod sava vieta; klases lielākā huligāna provokācijas; skolas jaukākā meitene, kuras priekšā nedrīkst izgāzties... Un ja vēl mājās nav nekāda laimes oāze – mamma raujas vai pušu, lai uzturētu ģimeni, bet tikmēr patēva lomas kandidāts uz dīvāna krāc... Un ja tu neesi nekāds supermens, bet vienkāršs vidusmēra zēns (kaut arī neparasts un varbūt pat talantīgs), tad noturēties uz ceļa starp diviem grāvjiem – izcilību un lūzerību – kļūst vēl grūtāk.
M.Dimsone. Rozā kvarca brālība
Vai zināt, kas tāds īpašs ir rozā kvarcā? Un — kas ir kūlainīte? Un noslēgšanās burvestība? Kā var nokļūt Zemzemē, un kā iespējams izsaukt pulksteņvīrus? Kā var noķert spoku, un kas, jūsuprāt, ir baigāk: Burvju Tiesa vai ome, bijusī skolas direktore, kura jau pēc acīm spēj pateikt, kad bērni melo? Janci jaunajā mācību gadā sestajā klasē līdz ar gluži parastiem un tomēr drusku dīvainiem jauniem klasesbiedriem, dvīņiem Robertu un Izabellu, sagaida piedzīvojumi, kādos labprāt mestos jebkurš. Protams, ja būtu pietiekami godīgs, labestīgs un arī drosmīgs, tāds, kas spētu jebkuram parādīt HA!, kā teiktu zugū Undīne. Kas ir zugū? Nūū, tas ir tāds kā…bet labāk lasiet paši
R.R.Rasela. Nikijas dienasgrāmata-3
 Sērijas 3. grāmatā “Ne pārāk talantīgas popzvaigznes stāsti” – vēl vairāk Nikijas piedzīvojumu: dīvas atmaskošana; sanaidošanās ar labākajām draudzenēm; talantīgu mūziķu grupas tapšana;neprātīga laime un – pilnīgas nejēdzības!
S.Zeics. Nezāļu valstība
 Humora pilnajā spoku romānā autors šķetina noslēpumu pēc noslēpuma, lai saprastu, kur pazudušas Mēness sirpja lauskas un kas ir neparastā Miglas feja. Kurš atklās lielo noslēpumu? Vai tie būs greizā torņa iemītnieki - apķērīgais Prīmuss, kurš vienmēr staigā melnā frakā un melnu cilindru galvā un spēj pārvērsties par sikspārni, kad vien tas vajadzīgs, vai varbūt Zobratiņš, kurš mīt vecajā pulkstenī un kuram tā garšo saulespuķu sēkliņas? Varbūt kārumnieks ķirbis Snigs? Varbūt Plimas kundze, kurai pieder burvīgs rotaļlietu veikaliņš un brīnišķīgs dārzs ar visneparastākajām saknītēm un burvju zālītēm? Varbūt pļāpīgais salātu dobes putnubiedēklis Čaks?
S.Pastiss. Timijs Negals. Visi kļūdās
 Timijs Negals ir stāsts par 10 gadus vecu zēnu vārdā Timijs. Viņš ir dibinātājs, prezidents un valdes priekšsēdētājs detektīvaģentūrai, ko nosaucis savā vārdā - SIA Negals. Tā ir labākā detektīvaģentūra pilsētā, iespējams, štatā. Iespējams, visā valstī. Grāmata ir  vēsturisks detektīva dzīves pieraksts. Tajā minētie fakti ir stingri pārbaudīti. Ceļā uz panākumiem Timijam ir nācies pārvarēt ļoti sūrus apstākļus. Piemēram, mammu, skolu, labāko draugu un polārlāci. Tādēļ viens no SIA Negals darbības pamatprincipiem, ko Timijs ar tinti iemūžinājis uz savas kreisās kurpes pazoles, skan šādi: «Turi mammu neziņā».
Emīlija Dīvaine. Tumšie laiki
Emīlija Dīvaine 13 gadus veca. Iespējams, ka viņai lemts kādreiz kļūt par Ļauno Visuma valdnieci- ja radīsies tāda vēlēšanās. Bet drīzāk viņa tāpat vien pavadīs laiku kopā ar saviem četriem melnajiem kaķiem, vai pieregulējot savu paštaisīto, tumsā spīdošo saules pulksteni, vai atklājot jaunus veidus, kā izmantot šķidro melno akmeni...piemēram: elektriskās strāvas vadīšanai, nervu sistēmas enzīmu katalizēšanai vai kukurūzas čipsu mērcei.

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru