25.2.14

Pirmais šī gada jauno grāmatu iepirkums

Bibliotēkas plaukti atkal ir papildinājušies ar daudzām jaunām, košām un galvenais interesantām jaunajām grāmatām: 

Anna Dūnija. Lama, Lama - laiks dalīties
Pie mazā Lamiņa ciemos ierodas jauna kaimiņu meitene Nele. Sākumā Lama it nemaz nevēlas dalīties ar savām rotaļlietām, tomēr, kad cīniņš noved pie salauztām mantām un asarām, Lama saprot, ka dalīties nemaz nav slikti! 
Oriana Lalemana. Vilks, kurš gribēja mainīt krāsu
Šorīt vilks nav omā. Viņam šķiet, ka ir neglīts, jo ir melns.
Vilks nolemj manīt krāsu un iemiesoties kāda cita ādā.
Pirmdien viņš nolemj pamēģināt zaļo, otrdien - sarkano, trešdien - rozā, ceturtdien - zilo krāsu... un tā līdz svētdienai. Vai vilks būs apmierināts ar sevi?
Asprātīgs, emociju rosinošs stāsts jaunākā skolas vecuma bērniem!
Stefānija Dāle. Sārtvaidzīte, zemeņu feja
Saules pilna pasaule. Sārtvaidzīte, zemeņu feja, vienmēr ir labā omā. Pat tad, kad līst un līst un viņas zemenes bēdīgas nokārušas galvas. lai palīdzētu savām zemenēm, mazajai fejai kaut kas ienāk prātā. Viņa - vien un divi - dodas brīnišķīgas, jaunas mājas meklējumos...
Margarita Stāraste. Čipa un Čapa gada gaitas
Daudzu jo daudzu bērnu grāmatu autorei un māksliniecei Margaritai Stārastei 2014. gada 2. februārī apritēja 100 gadi. Sagaidot šo nozīmīgo jubileju, apgāds "Annele" izdeva jaunu grāmatu "Čipa un Čapa gada gaitas"! 2000. gadā Margarita Stāraste rakstīja: "Daudzas dienas esmu jutusi šos lācēnus sev cieši blakus. Bet vistuvāk tie bijuši nomoda naktīs, kad, izčāpojuši no tumsas un klusuma, uzmetušies man blakus uz spilvena. Tad esmu tos audzinājusi vistiešāk, ar viņiem sarunājusies un likusi tiem darboties. Esmu tos iemīlējusi un ieslēgusi dziļi sirdī." Abi mākslinieces mīluļi atkal dodas iepriecināt savus mazos lasītājus.
 Helēna Dokertija. Grāmatčiepējs
Pilnīgi negaidot no meža mājokļiem sāk zust priekšā lasāmās grāmatas. Vai uzradies kāds grāmatzaglis? Un kas viņš varētu būt? Šo noslēpumu apņemas atklāt trušu meitēns Līziņa.
Ieva Samauska. Kad kaķēnu sauc par pelīti?
Grāmata "Kad kaķēnu sauc par pelīti?" savdabīgā skatījumā vēsta par kaķēna dzīvi. Protams, kaķēna tēlā viegli var pazīt bērnu, kurš no rīta izlec no gultas, draiskojas, mācās, blēņojas un vakarā atkal iekāpj gultiņā. Jautājumu un atbilžu formā veidotais dzejojums bērnam pazīstamas norises un emocijas žirgti un atjautīgi atklāj mākslas līdzekļiem. Uz visu var paskatīties no tūkstoš pusēm...
Tīna Nopola. Sīri un Laime no augšstāva
Kādu dienu Padebeša kungs uztic Sīri savu kabatas sunīti Laimi. Kad Sīri dodas ar Laimi uz parku, viņai pievienojas draugi Otto Mazais, Otto Vidējais un Otto Lielais. Pēkšņi Laime pazūd.
Tīna Nopola. Sīri un trīs Otto
Sīri negrib būt viena. Viņa apskata mammas vēderu un vaicā:
– Vai tur ir mazulis?
Ja reiz mazuļa nav, Sīri vēlas suni.
– Parunāsim par to pēc stundas, – saka tētis un mamma.
Sīri nolemj pati tikt pie suņa.Tad viņa iepazīstas ar trim Otto. Vai Otto Mazais, Otto Vidējais un Otto Lielais spēs palīdzēt Sīri un sameklēt viņai suni?
Barbra Lindgrēna. Maksis un auto
Maksis un auto ir viena no pirmajām grāmatiņām pavisam mazajiem bērniem (sākot no viena gada). Ar vienkāršiem teikumiem un piemērotām ilustrācijām tiek atrisināta bērnu dzīvē ļoti bieži sastopama konfliktsituācija.
Barbra Lindgrēna. Maksis un podiņš
Izlasot vienkāršus teikumus un aplūkojot piemērotas ilustrācijas vecāki var risināt savā bērnā pareizu attieksmi pret podiņa izmantošanu ikdienā.
Smurfu zupa
Klāt ir stāsts par jauniem un satraucošiem piedzīvojumiem smurfu zemē.
Milzis Grosbufs ir izsalcis! Viņš vēlas nogaršot... smurfu zupu!
Steidzami jāatrod izeja, vai arī zilie rūķīši nonāks milža vēderā... Steigšus rīkojies, Smurfu Papa!
Esiet kopā ar smurfiem un uzziniet, vai viņiem izdosiet izbēgt no Milža Grosbufa!
Radjards Kiplings. Riki-tiki-tavi un citas pasakas
Šajā bagātīgi ilustrētajā grāmatā iekļautas trīs populāras un iemīļotas angļu rakstnieka R. Kiplinga pasakas: “Riki-tiki-tavi”, “Kaķis, kurš staigāja, kur pašam tīk” un “Zilonēns”.
Žermāls iedzīvojas!
Pirmo reizi latviešu valodā Gārfilda piedzīvojumi grāmatā!
Sargieties! Žermāls, "Jaukākais kaķēns pasaulē", ierodas pie Džona uz brīvdienām. Gārfīldam tā ir elle, viņš necieš zvaigznes cienīgas kaprīzes, un viņš negrasās ļaut sevi nobīdīt malā!
Asprātīgs stāsts par visiem labi zināmo runci Gārfīldu, kuram tā garšo lazanja!
Mājas mīluļi
Daudzi bērni sapņo par savu mājdzīvnieku, tomēr pirms lēmuma par tā iegādi ir jāzina dažas būtiskas lietas un jāsaprot, vai vēlme iegūt dzīvnieciņu ir noturīga vai tikai mirkļa iegriba. Šī grāmata ar noderīgu informāciju un aizraujošām ilustrācijām palīdzēs iepazīt dažādus mājas mīluļus un izzināt to raksturīgākās īpatnības.
Cilvēka ķermenis
Maziem bērniem viņu ķermenis šķiet ļoti interesants mehānisms un rada tik daudz jautājumu - "kā" un "kāpēc". Šī grāmata ar noderīgu informāciju un aizraujošām ilustrācijām palīdzēs atklāt un iepazīt cilvēka ķermeņa pamatuzbūvi un īpatnības.
Eduards Uspenskis. Tēvocis Fjodors, suns un kaķis
Lāga večuks pastnieks Pečkins tālajā Skābpienciemā grib jaunu velosipēdu. To varētu dabūt gluži par velti, ja vien pastnieks atbildētu uz kādu sludinājumu avīzē, kurā tiek meklēts sešgadīgs puisēns ar dīvainu vārdu – Tēvocis Fjodors. Kamēr pastnieks kaļ savus plānus, Tēvocis Fjodors kopā ar runci Matroskinu, kovārnēnu Grābsli, uzticamo suni Šariku un govi Murku atrod apslēptu mantu, iegādājas traktoru, kurš pārtiek no zupas un vārītiem kartupeļiem, un mazītiņu sauli mājas apsildīšanai. Raibā kompānija izglīto profesoru Sjominu zvēru valodu jautājumos, satriec Tēvoča Fjodora vecākus ar nesaprotamu vēstuli, iedraudzējas ar bebru ģimeni un uzcienā pastnieku Pečkinu ar aizdomīgu pienu...
Juris Zvirgzdiņš. Ahoi! Plūdi Daugavā
Grāmata “Ahoi! Plūdi Daugavā” ir adresēta pirmsskolas un jaunākā skolas vecuma bērniem, un tajā krāsainās lielformāta ilustrācijās, kuras papildina atbilstošs teksts, atainots trīs bērniem tuvu varoņu – kaķa, suņa un gaiļa – ceļojums ar ledus gabalu pa Daugavu cauri Rīgai, sākot no Doles salas līdz pat Rīgas ostai. Ceļojuma laikā lasītāji tiek iepazīstināti ar krastā redzamajiem nozīmīgajiem objektiem – jauno Dienvidu tiltu, dzelzceļa tiltu, televīzijas torni, Akmens un Vanšu tiltiem, topošo bibliotēku – Gaismas pili, atainots arī Rīgas kanāls ar tirgus paviljoniem, Vecrīgas panorāma, Prezidenta pils un Rīgas osta.
Vita Štelmahere. Es dzīvoju Latvijā
Poga ir neparasts kaķis, kurš zina visu. Pūkainajam čau-čau šķirnes suņukam Rafi savukārt ir tik ļoti daudz jautājumu. Iepazinušies bērnu iemīļotajā grāmatiņā "Piglas stāsti", abi šoreiz dosies aizraujošā piedzīvojumā pa interesantu vietu un jauku cilvēku zemi - Latviju. Grāmatā jaunieši uzzinās gan vēsturiskus faktus par Latviju - brīvvalsts gadi, Baltijas ceļš, Barikāžu laiks; par raksturīgākajām Latvijas dabas un gadalaiku iezīmēm; kopā ar suņuku un kaķi varēs apciemot Latvijas interesantākās vietas - Rundāles pili, Turaidas muzejrezervātu, piedzīvojumiem bagāto Minhauzena muzeju; apgūs, kā latvieši svin tradicionālos svētkus, kā arī to, ar ko Latvijas īpaši lepojas. 
Džoanna Nadina. Klapatu Penija ir pilnīgā KAĶastrofa
Redz, tas gadījums ar mūsu klases žurku Rūniju neizvērstos par tādu negadījumu, ja ceļā nebūtu pamaisījies Kosmo Mēness Vebsters ar to kolosālo labirintu. Un es vispār neesmu vainīga, ka omīte krita manās patentētajās burlaku lamatās un salauza kaut kādu tur kaulu. Turklāt es aizstiepu mūsu kaķi Beriju uz slimnīcu tikai tāpēc, lai viņš izceltu omīti no gultas ar zvēru maģisko spēju palīdzību. Kā es varēju uzminēt, ka tā būs pilnīga kaķastrofa?
Džeronīmo Stiltons. Noslēpumainais Nostrapelus manuskripts
‘’Nostrapelus bija paredzējis visu, pat pasaules gala datumu! Es gribēju publicēt viņa manuskriptu, bet Pelfurtē Grāmatu gadatirgus laikā atgadījās kas pilnīgi neiedomājams...” /Džeronīmo Stiltons/
Katrs sevi cienošs izdevējs apmeklē Pelfurtes Grāmatu gadatirgu. Ne tikai Stiltons, arī viņa tiešā konkurente nejaukā, bezkaunīgā Sallija Rasmusena. Nevienam normālam grauzējam ne sapņos nerādās, ar kādiem līdzekļiem Sallija gatava cīnīties par savu peļņu. Taču ļauniem nodomiem lemts nepiepildīties, un Sallija pati iekrīt tai bedrē, ko rakusi Stiltonam.
Džeronīmo Stiltons. Mans vārds ir Stiltons...Džeronīmo Stiltons
Džeronīmo Stiltons ir tāds tips, īsta grauzēja prototips, kas tērpjas klasiskos uzvalkos un klausās mierīgu mūziku, Jaungadu labprāt sagaida dīvānā pie televizora, grauzdams siera cepumiņus. Tad kas ir tas tips, tērpies džinsos, saulesbrillēm uz acīm, kurš kratās slavenā rokmūziķa Greka Pelsona jaunākā grāvēja ritmā? Kas lēcies Džeronīmo Stiltonam? Vai tik tur pie vainas nav Pinkija Pīka...
Otfrīds Preislers. Laupītājs Hocenplocs
Kasperls un Zepels dodas ķert neganto laupītāju Hocenplocu, kas nozadzis vecmāmiņai kafijas dzirnaviņas. Nelaimīgā kārtā viņi abi nonāk laupītāja Hocenploca un ļaunā burvja Petrosīlija Cvakelmaņa rokās.
Populārā Vācijas bērnu rakstnieka Otfrīda Preislera darbus ir iemīļojuši lieli un mazi lasītāji visā pasaulē. Arī stāsts par laupītāju Hocenplocu tulkots vairāk nekā trīsdesmit valodās.
Deivids Valjamss. Mazais miljardieris
Iepazīsties ar Džo Tupeni! Viņš ir bagātākais 12 gadus vecais zēns pasaulē. Džo ir viss, ko vien viņš varētu vēlēties: savs F1 sacīkšu auto un trase; 100 000 mārciņu kabatas naudas nedēļā; atrakciju parks dārzā un pat īsta haizivs akvārijā! Bet ir kaut kas, ko viņš gribētu par visu visvairāk: draugs...
F.H.Bērneta. Noslēpumainais dārzs
Grāmatas “Noslēpumainais dārzs” varoņu Mērijas, Dikona un Kolina gaitas atgādina brīnumainu piedzīvojumu eksotiskā vidē. Mērija ir dzimusi un līdz desmit gadu vecumam augusi Indijā. Viņa ir vecāku nemīlēts, kalpu aprūpēts bērns, īgns un neglīts skuķis, kuram nekas nepatīk, kuru nekas neinteresē. Bet, kad meitene pēc vecāku nāves nokļūst Anglijā, Mizltveitas muižā plašajā Jorkšīras tīrelī, viņas garlaicīgā dzīve pārtop elpu aizraujošā piedzīvojumā: Mērija iepazīstas ar neparastiem jorkšīriešiem, izpētī Mizltveitas muižas simts istabas un atrod dārzu, par kura eksistenci neviens vairs nenojauš...
Kriss Ridels. Ada un peles rēgs
Viņa dzīvo Drūmasu pilī kopā ar savu tēvu lordu Gotu, baru kalpotāju un vismaz pusduci spoku, bet viņai nav neviena drauga, ar ko kopā izpētīt milzīgo, spokaino namu. Kādu nakti viss mainās, jo Ada sastop peles rēgu, vārdā Išmaels, un kopā ar jauniegūto draugu nolemj rast izskaidrojumu mīklainajiem notikumiem, kas risinās Drūmasu pilī. Abi pat nenojauš, kāds atklājums tos sagaida...
H.Andersone. Emma Glorija un sarkanā Ilgu grāmata
Savā sarkanajā grāmatā četrpadsmitgadīgā Emma Glorija, kas dzīvo Helsinkos, raksta par lietām, kurās nespēj dalīties ne ar vienu citu: par ilgām un bailēm. Viņa radījusi sev paralēlu pasauli, kurā atspoguļojas viss, kas notiek realitātē, bet viņai ilgi un mokoši neizdodas abas šīs pasaules savienot un tikt galā ar reālo. Pretrunīgas ir viņas attiecības ar draudzeni, kas reizēm pārvēršas ienaidniecē, ar klavierskolotāju, kurš satrauc meiteni ar savām simpātiju izpausmēm, ar māti, kuras centienus palīdzēt meitene nepieņem, un psiholoģi, pie kuras māte viņu piespiež doties. Un tomēr soli pa solim viņa tuvojas punktam, kurā abas pasaules var savienoties, ļaujot iegūt līdzsvaru.
Kriss Molds. Baisais ceļojums: Desmit spoku stāsti
Šie spoku stāsti, kas ilustrēti ar izteiksmīgiem un stilīgiem zīmējumiem, uzdzīs jums baiļu drebuļus no galvas līdz kājām. Ideāla lasāmviela gariem, tumšiem vakariem!
Lizija Harisone. Vampīrs kaimiņos
Arī šajā grāmatā paveras neierasts skats uz skolēnu ikdienu, attiecībām un draudzību, uzsverot to, cik svarīgi ir nebaidīties būt atšķirīgam. Frenkija Šteina, Klaudīna Volfa, Lagūna Blū un citi tēli iemīļotie tēli atklāj pasauli, kurā mīt drosme, pašpārliecība un pirmās mīlestības ieskaņas, bet pāri visam – vēlme būt tādam, kāds patiesībā esi.
V.Herndorfs. Čiks
Maiks Klingenbergs ir diezgan garlaicīgs tips, un draugu viņam nav. Viņš nāk no labi situētas ģimenes, taču vecāki par viņu daudz neliekas zinis. Viņa dzīve sagriežas kājām gaisā, kad klasē ierodas puisis no krievu iebraucēju ģimenes ar iesauku Čiks. Sākoties vasaras brīvlaikam, Maiks savā ģimenes savrupmājā ar baseinu ir palicis gluži viens, jo mamma klīnikā ārstējas no alkoholisma, bet tēvs ar savu jauno asistenti devies komandējumā. Tad zagtā ladā pie viņa uzrodas Čiks, un abi četrpadsmitgadnieki dodas ceļojumā uz dienvidiem, pie Čika vectētiņa uz Valahiju - bez kartes un navigatora, bez skaidra plāna. Nav šaubu, ka viņus gaida piedzīvojumi...
Ilze Liliāna Millere. Safīru uguns
Grāmatas "Safīru uguns" teiksmainais, romantiskais sižets vēsta par divām karojošām zemēm – pieticīgo, strādīgu ļaužu iekopto Šēlu un allaž karojošo kaimiņvalsti Portesas impēriju. Šēliete Santana ir dabas bērns; viņas dzimtais ciems Romo vienmēr bijis drošs patvērums, sapņu un ilgu piepildījums. Negaidot meitenes dzīvē ienāk jauneklis no naidīgās kaimiņvalsts – bruņinieks Artaks. Negribēta, gluži vai neiespējama uzplaukst mīlestība, cits aiz cita sāk virknēties piedzīvojumi...
V.B.Kamerons. Ziemassvētku suņi
Džošam mājdzīvnieku nekad nav bijis. Tā būtu pārāk liela atbildība. Kopš puisi pametusi draudzene Amanda, viņš ir kļuvis par rāmu, labdabīgu vienpati, kurš klusi strādā savā kalnu namiņā. Tāpēc nepazīstama kaimiņa lūgums pāris nedēļu pieskatīt viņa suni nāk kā pērkona spēriens no ziemas debesīm. Kopā ar mīlīgo milzeni Lūsu Džoša dzīvē ienāk arī dzīvnieku patversmes darbiniece Kerija – un drīz vien Džošs saprot, ka Kerijas smaids viņu uzmundrina vismaz tikpat, cik Lūsas sirsnīgā, visu piedodošā daba. Kamēr Džošs radinās pie jaunās – suņa saimnieka – lomas, arī viņa personīgajā dzīvē sākas izmaiņas. Viens Amandas zvans apvērš puiša dzīvi kājām gaisā...
H.Grānta. Spēle ar nāvi
Intriģējošs jauniešu trilleris, kas vienlaikus sajūsmina un biedē! Kādas Vācijas pilsētiņas pievārtē mežā slēpjas pussabrukusi būda. Visi pilsētnieki zina leģendu, ka tajā savulaik esot mitusi ragana, vārdā Sarkanā Ģertrūde. Runā, ka būdā atstātas zīmītes ar vēlēšanos mēdzot piepildīties... Sešpadsmitgadīgā Stefānija un viņas draugi joka pēc dodas uz būdu, lai "izmēģinātu laimi". Kāds pārsteigums, kad Stefānijas vēlēšanās patiesi piepildās! Stefānija izsaka vēl vienu vēlēšanos, un vēl... 
Patriks Rotfuss. Vēja vārds
Stāsts, kuram nav līdzīga fantāzijas literatūrā – stāsts par varoni, kas izskan viņa paša balsī. Tas ir stāsts par bēdām un par izdzīvošanu, stāsts par to, kā cilvēks meklē jēgu savā Visumā un kā šie meklējumi un nelokāmā griba, kas tos vada, ir radījusi leģendu.
Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru