27.3.14

Marta jaunās grāmatas

Stāsti miedziņam
Nāc līdzi drosmīgajam lācēnam, kura burvju pidžama aizvedīs tevi pasakainos piedzīvojumos, satiec draiskulīgu vāverēnu, kas nevēlas doties gulēt, un vēro zvaigžņoto debesjumu kopā ar lauvēnu un tīģerēnu! Draudzīgie stāsti, piemīlīgie tēli un skaistās ilustrācijas nemanot ieaijās tevi miedziņā, un varbūt vēlāk sastapsi grāmatas varoņus sapņos!
Draudzeņu stāsti
Draudzeņu stāsti Savu labāko draudzeni tu vari satikt gan skolā, gan pagalmā vai deju pulciņā. Un rodas prieks par kopābūšanu un aizraujoši meiteņu piedzīvojumi, ko pastāstīt arī citām draudzenēm! Šajā krājumā apkopoti bezgala jauki stāsti par draudzību, tās vērtību un brīnumaino spēku, par pašapziņu, sapratni un līdzjūtību, par bailēm un drosmi tās pārvarēt – par visu, kas iepriecina un satrauc meiteņu prātus!
Ināra Šteinberga. Kā gailītis sapni piepildīja
2014.gads atnācis ļoti īpašs - Rīga kļuvusi par Eiropas kultūras galvaspilsētu. Tāpēc ikvienā ģimenē, izglītības un kultūras iestādē aicinām arī bērnus runāt par šo tēmu.
Šajā jaunajā grāmatā pirmsskolas un sākumskolas bērnus priecēs ludziņas (tām klāt pievienotas dziesmas ar vārdiem un notīm), rotaļas un gardzejoļi. Lasiet, spēlējiet, priecājieties un lepojieties ar mūsu galvaspilsētu!

Frančeska Saimona. Negantais Niks aplaupa banku
Jaunajā negantā Nika piedzīvojumu grāmatiņā Niks izdomā pelnīt naudu ar avīzes Sensācija izdošanu, tāpēc sacer satriecošus rakstus; vēl Nikam nākas izdomāt, kā atbrīvoties no gražīgās Grietas uzraudzības, kad viņiem "jāspēlē skola"; jāgūst revanšs par brāļa Pētera netaisno iedomu nošpikot pirātu ballītes ideju; galu galā, protams, ir jāizdara viss iespējamais un neiespējamais, lai... aplaupītu... banku.
Frančeska Saimona. Negantais Niks un baismīgā bērnu pieskatītāja
Grāmatiņā jūs ar sajūsmu sekosiet, kā Niks savalda baismīgo bērnu pieskatītāju riebīgo Rebeku; jutīsiet līdzi Nikam viņa piespiedu izbraukumā kopā ar ģimeni, lai apciemotu klīrīgo Klementīni, pumpaino Polu un viņas jaundzimušo bēbi vemjošo Veru; varēsiet iztēlē iesaistīties šausmīgajos notikumos ar Slepenā kluba un Lillā Rokas forta bojāeju, kā arī, pārģērbušies par rozā trusi vai citu tēlu, piedalīties Helovīna svētku saldumu vākšanas akcijā, saucot: Saldumus, ja negribi, lai izjoko!
Džefs Kinnijs. Nu gan neveicas!
8. Grega dienasgrāmata. Gregam Heflijam galīgi neveicas. Viņa labākais draugs Roulijs Džefersons ir viņu pametis, un atrast jaunus draugus pamatskolā ir grūts uzdevums. Taču Gregs nolemj izmantot izdevību un vērst visu par labu. Vai šis likteņa pavērsiens ļaus Gregam mainīt savu dzīvi vai arī viņam lemts palikt neveiksminiekam?
Iluta Plotņikova. Salas rēgs
Vientulīgā sala, uz kuru sešpadsmitgadīgo Tomu pāraudzināšanas nolūkos atved viņa vecāki, glabā visai baisu leģendu. Un tieši Toms kļūs par vienīgo no visiem saliniekiem, kam būs lemts līdz galam atklāt kādu tālas pagātnes noslēpumu. Arvien jaunas pārsteidzošas atklāsmes pārvērš citkārt nepaklausīgā un lecīgā jaunieša prātu un sirdi, līdz viņa skatījums uz dzīvi pilnībā mainās. Taču Tomam ir jāuzzina arī pats galvenais par tagadējo dzīvesvietu... Toma nesavtīgajai rīcībai beigu beigās ir izšķiroša nozīme mistiskās salas turpmākajā dzīvē un ne tikai...
Māris Rungulis. Lapsu kalniņa mīklas
Pirmā grāmata latviešu bērnu literatūrā, kas stāsta par nacionālo partizānu cīņām pēc otrā pasaules kara. Grāmatas darbība norisinās padomju laikā, 1961. gadā. Rakstnieks izmantojis daudz dokumentāla materiāla, arī precīzu mežabrāļu bunkura uzbūves aprakstu, un citas ar izdzīvošanu saistītas zināšanas. Liepājas puikas, kas pavasara brīvdienas pavada lauku mājās, kļūst par detektīviem, meklējot pieradināto stirnu buciņu, kas pazudis ugunsgrēka laikā. Taču šie meklējumi noved viņus pie citiem atklājumiem – pie noslēpumaina purva salas bunkura un sarežģītiem vēstures notikumiem. Pamazām sāk stāstīt arī omamma un opaps, kas izrādās tajos cieši iesaistīti. Taču „ārpus šā ķēķa”, kā saka omamma, par to runāt nedrīkst.

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru