4.6.14

Čaklāko lasītāju ekskursija

Šodien, mazu brīdi pirms jaunās šī gada ''Bērnu žūrijas'' starta, kopā ar programmas ''Bērnu žūrija 2013'' aktīvākajiem dalībniekiem un 2013. gada čaklākajiem lasītājiem Esteri, Lauri, Raiti, Ati, Līvu, Lauru, Zani, Katrīnu, Montu, Lieni Ilzi, Dženiju un Martu devāmies ekskursijā uz ''Briežiem'' pie Egona Tones.
''Briežos'' mūs sagaidīja viesmīlīgais saimnieks, viņa meita Sandra un vesels lērums dzīvu radībiņu: suņi, bruņurupuči, ūdens drakoni, gekoni, pitoni, piena čūskas, zirnekļi, šņācējtarakāni un poniji.Kur vēl būtu iespējams paturēt rokā burvīgu zaļu gekonu un novērot, kā tas tavu acu priekšā maina savu krāsu? Kur vēl varētu paņemt rokās, pabarot un aptaustīt sarkanausu bruņurupučus, par kuriem saimnieks stāsta diezgan bīstamus atgadījumus, bet izrādās, ka nemaz tik traki jau nav. Ne jau katru dienu ir iespējams izbaudīt sajūtu, kāda pārņem, kad ap roku vai vidukli aptinas pitons. 
Sarkanausu bruņurupuči nebija tik briesmīgi
kā iepriekš stāstīts
Iepazīstamies ar ūdens drakonu
Draudzīgais karaliskais pitons
Šī žņaudzējčūska ar savu atraktivitāti iekaroja visu simpātijas
Pilns grozs ar nomestajām čūsku ādām
Egons Tone varēja daudz pastāstīt par saviem eksotiskajiem ceļojumiem un parādīt dažādas interesantas no ceļojumiem atvestas lietas. 
Atmiņu stāsti par tālām zemēm, indiāņiem
un eksotiskiem zvēriem
Bez tam ''Briežos'' ir lielākā orhideju kolekcija Latvijā. Vairāk nekā 30 gadu laikā, meklējot "nepieradinātus" eksemplārus pat Venecuēlas džungļos, savāktas 500 orhideju kultūršķirnes, to hibrīdi un savvaļas orhidejas. Šobrīd ziedošos interesantākos eksemplārus bija iespējams paostīt un uzzināt, ka orhidejas smaržo gan pēc konfektēm, gan citroniem, gan kaķiem.
Par orhidejām un citiem augiem
Ekskursijas nobeigumā devāmies pie ponijiem, kuri, karstās dienas nogurdināti, tomēr bija visai priecīgi par mūsu apciemojumu.
Ar ponijiem var jāt, ponijus var samīļot...
...un tiem var sapīt bizes


Netālu no Apguldes ezera remdējuši slāpes, nedaudz iestiprinājušies un sadalījuši balviņas, devāmies mājup, lai gatavotos jaunajam šī gada lasīšanas maratonam.


P.S. ekskursijas dalībnieki, par bildēm jautājiet bibliotekārēm!

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru