28.10.14

Jaunās grāmatas


Es māku lasīt. 15 stāstiņi par dzīvniekiem
Grāmatā ir 15 jaukas pasakas ar skaistām un izteiksmīgām ilustrācijām par lauku sētas iemītniekiem un viņu piedzīvojumiem. Īpaši bērniem, kas dzīvo pilsētā, stāstiņi par lauku ikdienu būs ceļojums aizraujošā, jaunā pasaulē. Mazie lasītāji varēs uzzināt, kā gotiņa Raibaļa pārspēja Daibaļu, kā baloži palīdzēja Līzes tētim un ko ēzelītis Ērmanis darīja slimnīcā.
Maša un lācis: Pirmā tikšanās
Reiz dzīvoja maza meitenīte Maša. Palaidnīgākā no vispalaidnīgākajām, ziņkārīgākā no visziņkārīgākajām, nu īsta nebēdne! Viņa bieži iekūlās dažnedažādos aizraujošos piedzīvojumos. Šajā stāstā uzzināsi, kā Maša nokļuva mežā, kā iepazinās ar lielo Lāci un kas no tā sanāca. Dzīvespriecīgās animācijas filmas „Maša un Lācis” tēli tagad priecēs tevi arī grāmatu lappusēs.
Maša un lācis: Līdz pavasarim nemodināt
Piedzīvojumiem pilnajai vasarai sekoja rudens, un meža iemītnieki gatavojās ziemai. Nebēdne Maša bija aizmirsusi, ka visi lāči guļ ziemas miegu, un devās paspēlēties ar savu lielo draugu. Ķepainis, sarūpējis sev krājumus un sakārtojis māju, posās gulēt. Bet te pēkšņi uzradās nerātne Maša... Kas gan šoreiz notika labsirdīgā Lāča namiņā? Par to lasi šajā brīnišķīgajā stāstā, kurā rosās animācijas filmas „Maša un Lācis” tēli!
Maša un lācis: Raibie stāsti
Cik daudz ko gan izdomā ņiprā meitenīte Maša un viņas lielais, ķepainais draugs – spēj tik lasīt un iztēloties, ko abi sadarīs jau pēc brīža! Maša priecājas par ziemu un slido, apgūst pirmās zinības Lāča uzceltajā skolā, sargā dārzu no viltīgā zaķa... Mazās nebēdnes dzīve ir dēku un smieklu pilna, un arī labsirdīgais Lācis labprāt atbalsta meitenītes idejas. Raibi atgadījumi, aizkustinoši brīži un košas, krāsainas ilustrācijas – tieši tas ikvienu sagaida šajā stāstu krājumā. 
Tobijs meklē jaunas mājas
Greisai vecāki neļauj iegādāties suni, tāpēc viņa labprāt ved pastaigās vietējās dzīvnieku patversmes suņus. Meitene sevišķi iemīļojusi kucēnu Tobiju.Tobijs ar nepacietību gaida katru viņas apmeklējumu, un abi ir cieši sadraudzējušies. Taču kucēnu pieņem jauni saimnieki. Greisa saprot: jāpriecājas par to, ka tagad Tobijam būs jaunas mājas, tomēr viņai tā ļoti pietrūkst... Savukārt nabaga suņuks nesaprot – kur pazudusi viņa mīļotā draudzene Greisa?
Kaķēns, kuru neviens negribēja
Kad Mija zaudē savu mīļo kaķi Sendiju, meitene nevar pat iedomāties, ka viņa vietā varētu būt kāds cits. Sendijs bija labākais kaķis visā pasaulē, un viņa nekad negrib to aizmirst. Tad viņas labākās draudzenes Emīlijas kaķenei piedzimst kaķēni. Mija zina, ka nevar mūžīgi meklēt ieganstus, lai nebūtu tie jāapciemo. Vismazākais un kautrīgākais kaķēns ir balts un pūkains, un Mija nosauc viņu par Ūsiņu. Visi redz, ka Mija un Ūsiņš lieliski saprotas, bet vai meitene būs gatava dot kaķēnam jaunas mājas?
Pazudušais kaķēns
Rozijai patīk apciemot kaķus, kas dzīvo fermā netālu no viņas vecmāmiņas mājas. Meitenei īpaši iepaticies kaķēns, kuru viņa dēvē par Rūsiņu, jo tam ir skaists, ruds kažociņš. Sākumā Rūsiņš ir ļoti bailīgs, taču mazpamazām iemācās meitenei uzticēties. Taču, kad ferma tiek pārdota un pārvēršas par būvlaukumu, kaķēns ir pārbijies - citi kaķi ir pazuduši, un viņš ir palicis pavisam viens. Pēkšņi pasaule vairs nemaz nešķiet draudzīga...
Timija nedienas
Keitija nespēj noticēt savai laimei, kad vecāki piekrīt iegādāties kucēnu. Un, ieraudzījusi ņipro Timiju, meitene domā, ka arī visi pārējie ģimenes locekļi iemīļos to tikpat stipri kā viņa. Taču vecākā māsa Džesika raizējas, kā jaunpienācēju uzņems kaķene Mistija. Keitija cer, ka abi dzīvnieciņi saradīs, tomēr viss izrādās citādi. Ikreiz, kad Timijs grib iesaistīt Mistiju rotaļā, kaķene sadusmojas un iekausta to. Timijs ir noskumis – kāpēc Mistija negrib ar viņu draudzēties?
R. Lāgerkranca. Mana sirsniņa lēkā un smejas
“Nu atkal pienācis laiks pastāstīt par Dunni! Par meiteni, kura ir ļoti laimīga. Dažreiz arī nelaimīga, bet tās reizes viņa neskaita.” Tā sākas otrā grāmata par septiņgadīgo meitenīti Dunni, viņas piedzīvojumiem skolā, pirmo iemīlēšanos, nejaukajām klases meitenēm Vikanu un Mikanu un, protams, par draudzību ar Ellu Frīdu. Bērna pārdzīvojumi gan skolā, gan mājās aprakstīti vienkārši un ar patiesu sirsnību. 
G.Bergstrema.  Ak tu blēdi, Alfon Oberg!
Kad tēti grib, lai viņus liek mierā, tad jau viņi nepievērš lielu uzmanību tam, ko bērni dara...
"Vai drīkstu paņemt darbarīku kasti?" Alfons lūdz.
"Mhm," tētis nomurmina, "bet uzmanies ar zāģi. 
G.Bergstrema.  Arlabunakti, Alfon Oberg!
Dažreiz Alfons ir palaidnīgs un dažreiz - mīļš. Šovakar viņš ir palaidnīgs, jo negrib gulēt.
"Tēti! Nāc un paskaties!" Alfons sauc.
"Garderobē ir liels lauva.
"
Dž. Meress. Normana pasaule-2. Brīžiem trakoti kaitinoša
Normim ir 12 gadu, viņam ir divi mazāki brāļi, un viņa dzīve ir sagriezusies ar kājām gaisā, kopš ģimene dzīvo jaunajā mājā, kas ir daudz mazāka un, pēc Normana domām, – nožēlojamāka. Dzīve ir tik netaisna! Vēl asāk Normis to izjūt, kad ciemos atbrauc neciešamie brīnumbērni – māsīca un brālēns. Tomēr arī brālēna lieliskajā dzīvē ir kāds tumšs noslēpums. Aizraujošie Normana piedzīvojumi turpinās!
F.Saimona. Negantā NIka šausmīgais sapnis
Jaunajā grāmatā Nikam rūpju, ideju un negaidītu notikumu pavērsienu bez gala. Nav miera ne dienu, ne nakti. Kā Negantajam Nikam patīk biedēšana! Kas var būt vēl labāks par zombiju asiņainajiem, gļotām klātajiem ilkņiem, kad par tiem runā pirms aizmigšanas... Taču jūs nevarat iedomāties, ka Niks šausmās atmostas naktī nevis no stāstiem par mūmijzombijiem, bet gan... no mazā brāļa Pētera spoku truša! 
Grāmata stilīgām meitenēm
Kā ģērbties? Kādus aksesuārus izvēlēties? Kā pagatavot garšīgus ēdienus? Ko un kā darīt dārzā? Kā izgatavot dekorācijas? Kā pareizi vingrot un ko jaunu uzzināt par savu ķermeni? Uz visiem šiem un vēl citiem meitenēm svarīgiem jautājumiem atbildes meklējamas jaunajā grāmatā. 

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru