4.3.15

Pirmās jaunās grāmatas šajā gadā


R.Skotons. Runcis Puncis iemīlējies
Runčukam vēderā viss griežas uz otrādi tikai no domas vien, ka sarkanā aploksnīte drīz vien būs jāatdot Mincītes rokās – kaķenīte viņam patīk un Runcis Puncis gatavojas to viņai atklāt. Tomēr Punci māc bažas, jo viņam īsi nav skaidrs vai Mincīte pret viņu jūt to pašu, bez tam runčukam ir konkurents – bravūrīgais Kašķis, kurš arī vēlas iekarot brīnišķīgās kaķenītes sirdi.
Lielais 6
Robotu cīņas ir ierasta parādība multikulturālajā metropolē Sanfransokijā. Tajās aizrautīgi piedalās arī 14 gadus vecais Hiro Hamada. Tomēr viņa vecākais brālis Tadašī vedina aizdomāties, ka dzīvē var būt arī svarīgāki mērķi un ka liela nozīme ir izglītībai. Dienā, kad Hiro iztur pārbaudījumu Sanfransokijas Tehnoloģiju institūtā, brālis iet bojā, atstājot zēnam paša radīto robotu Beimaksu. Lasi un uzzini, kā risinās tālākie notikumi!
Melnā meža rallijs (Vāģi)
Vācijā uz Melnā meža ralliju pēc Maksa Šnella ielūguma ierodas īpaši sacīkšu vāģi – Pasaules Lielās balvas izcīņas dalībnieki. Viņu vidū arī Zibens Makvīns, Migels Kamino un Rauls Šerullē. Sena leģenda vēsta, ka Melnajā mežā sastopams briesmonis, kas nelaiž garām izdevību pabiedēt meža viesus. Lasi un uzzini, kā beidzas rallija braucēju tikšanās ar mošķi un kā tā ietekmē sacīkšu rezultātu!
P.Lindenbauma. Brigita un brāļi alņi
Brigitai ir apnicis būt vienīgajam bērnam ģimenē – tāda dzīve ir pārāk klusa. Ja meitenei būtu brālis vai māsa, viņai nebūtu tik garlaicīgi. Kādu dienu, pārnākusi mājās, Brigita ierauga pie savām durvīm sēžam trīs aļņus un nolemj vest tos sev līdzi, lai tie kļūtu par viņas brāļiem. Bet izrādās, ka aļņi nemaz nav tādi brāļi, kādus Brigita ir iedomājusies. Viņi zīmē dīvainus zīmējumus, pieprasa popkornu un iekārtojas uz gulēšanu skapī. Varbūt miers un klusums – tas nemaz nav tik slikti…
Ledus sirds. Divi jaunu stāsti
Lasi šo grāmatu un uzzini, kā klājas Annai, Elzai un viņu draugiem! Sajūsminies par jautriem slīdkalniņiem un mirdzošām ledus skulptūrām, satiec sniegavīriņu Olafu un tirgotāju Oukensu, palīdzi gatavot dažādus gardumus un izbaudi sniega piku priekus kopā ar abām māsām stāstā „Ziemas noslēguma svētki”! Stāsts „Auklējot trollīšus” ļaus iztēloties, kā tev veiktos, pieskatot draiskulīgus, nenogurdināmus mazuļus, kamēr troļļu vecāki devušies pastaigā. Annai, Kristofam, Olafam un Svenam šī diena izvēršas rosīga un pārsteigumiem pilna. Interesanti, vai viņiem izdosies tikt galā ar ņiprajiem trollēniem?

Jautrās pasakas
Jaunajā grāmatā apkopotas 8 pasaciņas, kuras stāsta par draudzību, par dažādiem atgadījumiem un pārpratumiem. Taču vienmēr visi strīdi un nesaskaņas tiek atrisinātas un nav par šķērsli īstai draudzībai. 64 lappušu biezā grāmata ir krāšņi ilustrēta - zīmējumi ir reālistiski un bērniem viegli uztverami.
M.Cielēna. Nāriņas pidžama
Dzejolīši «notiek» bērnam tuvā vidē, pazīstamos apstākļos – istabā, uz ielas, jūrmalā, un vairums no tiem vēsta par pazīstamām lietām un norisēm – ķemmi, odiem, jucekli, nākšanu mājās no viesībām. Taču ikdienas lietām un notikumiem  ir piešķirta vienreizēja, brīnumjauka dzīve. Ķemme Emma apmaldās, juceklis strīdas ar jezgu par to, kā labāk saņurcīt segu un spilvenu, un no viesībām mājās nāk milzis ar milzēnu...
J.Vuori. Ruksis un skaitļi
"Viens bruņinieks. Divas nāriņas. Trīs čūsku dresētāji. Četras Sarkangalvītes..." – Ruksis iejūtas dažādos pasakainos tēlos un palīdz iepazīt ciparus. Kopā ar galveno varoni, omulīgo Ruksi, šajā bilžu grāmatā darbojas arī viņa draugi – Āpsis, Govs, Pingvīns un citi.
Tīnas talants
Sunītei Tīnai ļoti patīk uzstāties – viņa sniedz lieliskus priekšnesumus un priecē cilvēkus. To ievēro Roze, un princese uzaicina talantīgo suņu meiteni uz pili. Abas kļūst par labākajām draudzenēm!

M.Jakubovska. Rufis atrod mājas
Patiess stāsts par suni vārdā Rufis un viņa ceļu uz mājām.
M.Hovards. Ganāmpulka uzvara (Auniņš Šons)
Fermā notiek talantu šovs, kurā vistas sacenšas ar aitām. Diemžēl ganāmpulka zvaigzni Šērliju, kuras dziedāšanas prasme ir tikpat ievērojama kā viņas raženais stāvs, pārņēmis šķietami nepārvarams lampu drudzis.
Vai Šonam izdosies pierunāt patiesi burvīgās balss īpašnieci Šērliju uzstāties? Un kurš kļūs par šova uzvarētāju?
A.Jauna. Runča stāsti
Esmu viens no pieciem skaistās Rozālijas bērniem! Kur vēl atrast otru tik elegantu dāmu zilpelēkā zīda kažokā? Runā, ka viņai pat ciltsgrāmata četrās paaudzēs esot bijusi... Bērnība vecās Marijas šķūnītī reibināja ar siena smaržu. Bet ilgi man nenācās uzkavēties laukos, jo pēc manas pirmās Līgonakts es tiku nozagts. Kāds mani veda uz pilsētu. Bet man laimējās izbēgt... un es nokļuvu dzīvnieku patversmē. Taču man atkal paveicās, jo patversmē mani pamanīja brīnišķīga būtne. Tā bija maza meitene Džesika – mans eņģelis, mana glābēja. Viņa ne tikai vecākiem uzstāja, lai adoptētu tieši mani, bet arī pastāvēja uz vienīgo īstam runcim piemērotu vārdu – MURIS.
Dž. Stiltons. Sveicināti sīkstuļa cietoksnī!
Ielūgums uz kāzām parasti tā saņēmējiem sagādā prieku. Kuram gan nepatīk vērot aizkustinošo laulību ceremoniju, baudīt izsmalcinātu mielastu un ļauties dejām līdz rīta gaismai krāšņi rotātā svinību zālē? Tomēr Pēcnieka kāzas draud izvērsties par mocībām. Tāds skopums vēl nav redzēts! Uguns pavardā ir uzzīmēta, lai taupītu kurināmo, pusdienās viesiem pasniedz katram vienu pildītu lēcu, bet izsaiņotās dāvanas tiek ļoti uzmanīgi atkal ietītas, lai tās varētu izmantot vēlreiz. Un tad piepeši – divas dienas pirms kāzām Džeronīmo, Treps un Tea ierauga līgavu Kloākinu rūgti raudam.
Dž. Kinnijs. Grega dienasgrāmata- 9
Ģimenes ceļojums parasti sagādā daudz prieka... ja vien tā nav Hefliju ģimene. Brauciens sākas visnotaļ daudzsološi, taču drīz vien notiek vairāki aplami pavērsieni. Degvielas uzpildes stacijas tualete, trakas kaijas, sadauzīta mašīna un aizbēgusi cūka – ne jau tā Gregs Heflijs saprot labu laika pavadīšanu kopā ar ģimeni. Bet arī pasaules sliktākais ceļojums var pārvērsties piedzīvojumā, un šis brauciens ir tāds, ko Hefliji tik drīz neaizmirsīs.
S.Nopola. Risto Reperis un šausmīgā desa
Jaunajā grāmatā zēns, kura mīļākā nodarbe ir bungu spēle, kopā ar savu tanti Rimtu dodas iepirkt desas, jo Rimta ir nolēmusi kļūt par desu tirgotāju. Abus pavada Lindberga kungs, kuram ir pazīšanās desu ražotāju aprindās Budapeštā. Un tūlīt sākas pārpratumi, jo Rimtai nav ne jausmas, ka viņi atrodas lidostā un gatavojas iekāpt lidmašīnā, lai dotos uz Ungāriju. Budapešta Rimtu un Risto pārsteidz nesagatavotus, un, maldīdamies ungāru valodas džungļos, viņi ceļo gan pa trošu ceļu, gan smagā auto kravas nodalījumā; maltītes baudīšana restorānā pārtop par trauku mazgāšanu; par viņiem sāk nopietni interesēties gan policija, gan televīzija. Un viss tikai tāpēc, ka Rimta necieš to gļotu klumpaci, uzburbušo murskuli, kārpu izaugumu – šausmīgo zaļo piparu desu.

K.Ridels. Ada un nāvīgais pārsteigums
Notiek gatavošanās Pilnmēness festivālam un Lielajam Drūmasu pils Kūku konkursam. Pilī ierodas pasaulslaveni pavāri, un Maltraverss, kā parasti, izturas aizdomīgi...
Turklāt Adas kautrīgajai istabenei Marīlebonī ir pārsteidzošs noslēpums, un visi ir aizmirsuši par Adas dzimšanas dienu!
K.Ridels. Otolīne un dzeltenā kaķe
Otolīne, protams, ir meitene, attapīga un zinātkāra, bet Monro... Monro ir vienkārši mazs un ļoti, ļoti matains Monro. Viņš reiz dzīvoja Norvēģijā akacī, taču Otolīnes vecāki viņu paglāba no aukstuma un drēgnuma, un kopš tā laika Monro ir labākais Otolīnes draugs un līdzgaitnieks – jo sevišķi tāpēc, ka meitenes māmiņas un tēta gandrīz nekad nav mājās. Un Dzeltenā Kaķe... Nu, Dzeltenā Kaķe ir liela viltniece un smalka aprēķinātāja, viņa Lielajā pilsētā radījusi īstu jezgu. 
D.Valjamss. Smirduļa kungs
Hloja ir pavisam parasta meitene. Viņai ir pavisam parasta ģimene – mamma, tētis un māsa, taču viņa ir pavisam vientuļa. Hlojai šķiet, ka jaunāko meitu Anabellu māte mīl vairāk un ka nevienam nerūp, ko Hloja domā un jūt. Mamma ir aizņemta ar savu priekšvēlēšanu kampaņu un pūlēm būt smalkai, tētim ir nepatikšanas darbā, bet supertalantīgā, gudrā un skaistā māsa ir sāncense, nevis draudzene. 
Bet tad Hloja satiek Smirduļa kungu, vietējo bezpajumtnieku. Jā, viņš mazliet smird, taču ir vienīgais cilvēks, kurš ir laipns pret meiteni. Tāpēc, kad Smirduļa kungam vajadzīga vieta, kur apmesties, Hloja nolemj viņu paslēpt dārza šķūnītī.
Tomēr meitenei nākas uzzināt, ka daži noslēpumi ne pie kā laba neved. Un, ja runājam par noslēpumiem, arī Smirduļa kungam, šķiet, ir kas slēpjams.

S.Kvaskova. Spēles meistars
Kristians ir pavisam parasts divpadsmitgadīgs zēns, kurš dzīvo pavisam parastu 5. klases skolnieka dzīvi līdz brīdim, kad sāk risināties dīvaini notikumi. Pazūdošas lietas, īpatnējas fotogrāfijas un, jā, vēl arī neizprotamā Kristiana māsiņas aukle — Reina Folkmane... Kas patiesībā ir Reinas tante? Vai viņa glabā kādu noslēpumu? Kristians un viņa draugs Marts sāk pievērst uzmanību Reinas tantes gaitām. Atklājas neticamas lietas, bet pats neticamākais — iespējams, Kristians pats ir tas, ko viņi ar Martu dēvē par atslēgu meklētājiem! 
Jū Nesbē. Doktora Proktora laika vanna
Grāmata līdzinās brokastīm – ne vienmēr tev tās iet pie sirds. Tādēļ ātrs pārskats par to, kas ir šajā grāmatā: diezgan daudz Līses un Bulles, viens iemīlējies Doktors Proktors, viena pazudusi mīļotā, neprātīgas medības, daži aizraujoši ceļojumi laikā, ne viens vien neģēlīgs franču nīlzirgs, superriteņbraucējs Edijs, mazliet purkšķu pulvera, baisa dāma ar koka kāju un čīkstošu skrituļslidu, Napoleons, Žanna d’Arka, karš, nāve un mīlestība. Piedevām tieši pietiekamā devā galvu nociršanas, raganu dedzināšanas un nokarenūsu.

K.Olsone. Stikla bērni
Divpadsmitgadīgās Billijas un viņas mammas jaunajā mājā risinās mistiski notikumi. Nesaprotami un šausmīgi notikumi, kurus Billija nespēj izskaidrot. Šķiet, ka māja vēlas no viņām atbrīvoties. Tā dara visu iespējamo, lai viņas aizbiedētu.
Kopā ar draugu Aladinu Billija sāk izmeklēt mājas tumšajiem noslēpumiem apvīto vēsturi. Un, jo vairāk viņa uzzina, jo vairāk pārliecinās, ka viņai ar mammu jātiek no mājas projām, cik drīz vien iespējams… Pirms notiek kas šausmīgs. Pirms būs par vēlu.
A.Jundze. Kristofers un ēnu ordenis
Kristoferam ir četrpadsmit gadu, un viņš dzīvo Rīgā mazā pagrabstāva dzīvoklītī kopā ar veco radinieku Freimaņonkuli. Neviens zēnu neuzskata par kaut ko īpašu – arī viņš pats ne. Taču gluži parasta mācību gada pēdējā skolas dienā sāk risināties dīvaini notikumi. Vispirms zēnu autobusā uzrunā savāds tips ar šujmašīnai līdzīgu priekšmetu. “Lai kas arī notiktu, saglabā mieru. Ordenis par tevi parūpēsies,” viņš apgalvo. Kas ir šis mistiskais Ordenis, un ko tas vēlas no Kristofera?

D.Priede. Mums vienas asinis - Tev un Man
Grāmata "Mums vienas asinis – tev un man" neatstās vienaldzīgu nevienu, jo ļoti emocionāli ļauj ieskatīties dzīvnieku patversmē satiktu kaķu un suņu dzīves stāstos.
H.Vīsners. Vai dzīvniekiem jātīra zobi?
Grāmatā uz vairāk nekā 50 āķīgiem un smieklīgiem jautājumiem par dzīvnieku dzīvi atbild ilggadējais Hellabrunnas zooloģiskā dārza direktors Hennings Vīsners. Izdevums tapis, iedvesmojoties no Bavārijas radio Bayern 3 rīta raidījuma “Visādi kustoņi”, kurā īsu, asprātīgu sižetu formā tika šķetināti dažādi jautājumi par dzīvniekiem. Pārraide izpelnījās lielu ievērību un radās ideja veselai grāmatai, kurā katru jautājumu papildina krāšņi, humora pilni zīmējumi. 
Zilie jūras vērši
Krājumu veido divdesmit stāsti, kas ieguva atzinību otrajā fantāzijas un fantastikas stāstu konkursā “Sapņu laiks”. Autoru vidū ir gan jau pazīstami un populāri latviešu rakstnieki, gan debitanti. Autori: Džeina Tamuļeviča, Anna Kalna, Lilija Berzinska, Jānis Valks, Ieva Melgalve, Lāsma Ģibiete, Lūsija Nīdvāla, Arnis Buka, Ģirts Šimanauskis, Ilze Eņģele, Inga Znotiņa, Dace Znotiņa, Armands Skutelis, Ginta Orinska-Spirģe, Mārīte Štāla, Rihards Buivids, Guntis Eņģelis, Atis Gūtmanis.
J. Žilde. Piekūns skrien debesīs
«Caur grupas biogrāfiju centos atsegt vairāku gadu desmitu kultūrvides iezīmes, ilūzijas un realitāti,» stāsta grāmatas autors. ««Mēness», līdzīgi kā daudzas astoņdesmito gadu rokgrupas, bija starp tautas Atmodas kustības redzamākajiem lāpnešiem, neapšaubāma Latvijas kultūras kanona sastāvdaļa. «Jauna Mēness» stāsts savā ziņā varētu būt ikvienas Latvijas rokgrupas stāsts. Izstāstot grupas vēsturi, aprakstot kāpumus un kritumus, jaunās paaudzes mūziķi varētu gūt vērtīgu mācību, noderīgas atziņas un padomus.»

(Grāmatu vāciņu foto un anotācijas no izdevniecību ''Zvaigzne ABC", ''Jumava'', ''Egmont Latvija'', ''Dienas grāmata'', ''Lietusdārzs'' un ''Annele'' tīmekļa vietnēm)

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru