5.6.15

Jaunās grāmatas

J.Ābols Burvju durtiņas
"Burvju durtiņas" ir dziesmu krājums bērniem, kas kuplinās sākumskolas, skolas un arī mājās muzicēšanas stundas ar skaistām melodijām. Dziesmu pamatā – komponista Jāņa Ābola mūzika ar pazīstamu latviešu dzejnieku vārdiem (Ojārs Vācietis, Imants Lasmanis, Jāzeps Osmanis, Leons Briedis, Jānis Baltvilks u. c.).
M.Hovards. Tīreļa briesmonis
Populārā animācijas seriāla un filmas varonis auniņš Šons kopā ar draugiem un sāncenšiem ir sastopams ne tikai uz ekrāniem, bet arī grāmatu lappusēs. Kādu vakaru suns Bicers izdzird asinis stindzinošus kaucienus. Kas gan tas varētu būt? Vai viens no stulbajiem Šona jociņiem? Varbūt Fermeris atkal vingrinās trombona spēlē? Vai arī tas ir… briesmonis? Vai Šons un Bicers spēs izgudrot plānu, kā notvert briesmoni, – vai arī visi fermas iemītnieki ir nolemti bojāejai?
D.Robertss. Nevīža Bērtijs. Blusas!
Iepazīstieties ar Nevīžu Bērtiju – zēnu, kuram ir tādi paradumi, no kuriem deguna urbināšana ir pats nekaitīgākais. Lai gan viņš tiešām nav sevišķi kārtīgs un pieklājīgs, viņam ir laba sirds un galva vienmēr pilna nebēdnīgām idejām un trakiem plāniem. Bērtijs turklāt ir visai slavens zēns. Lielbritānijā par viņu izdotas jau vairāk nekā 30 grāmatas! Šo zēnu pazīst arī citās zemēs, nu pienākusi kārta Latvijai.
V.Štelmahere. Uzmanību! Rafī nāk!
Grāmatā apkopoti asprātīgi stāsti un situācijas no Rafja ikdienas. Skaistais, gudrais, dažreiz aušīgais un nerātnais suņuks iepazīst Latviju, apceļo Latvijas pilsētas, piedalās grāmatu svētkos Kuldīgā, Jūras svētkos Ventspilī, Helovīnu svin Cēsu viduslaiku pilī, Jauno gadu – Mārcienas muižā…
Dž.Stiltons. Mīlestības ir kā siers
Kurš gan nezina, ka Džeronīmo Stiltonam nepatīk ceļot? Vislabāk to saprast vajadzētu viņa ģimenei, taču tieši Džeronīmo tuvinieki ir tie, kas atkal ierauj viņu īsteni pelīgā kruīzā, kas iecerēts veselības uzlabošanai. Stingra diēta, skriešanas nodarbības sešos no rīta, sveloša sauna, peldēšana, svarcelšana, citronu sula, bet lielākais pārbaudījums sākas pēcpusdienā. Izrādās, Džeronīmo ir pieteikts programmā “Radniecīgās dvēseles”, ko vada Iemīlis Samīlis. Tomēr ceļojuma rezultāts nepavisam nav tāds, kā Stiltonu ģimene cerējusi.
Sniegbaltīte un paslēptie dārgumi
Šīs grāmatas lappusēs tevi gaida aizraujošs stāsts par to, kā daiļā Sniegbaltīte kopā ar septiņiem rūķīšiem meklēja paslēptos dārgumus. Viņi piedzīvo daudz jautru brīžu, sekojot prinča atstātajām norādēm, un atrod burvīgu kaklarotu. Taču visbrīnišķīgākā balva ir kopā pavadītais laiks – draudzība ir vislabākā dāvana pasaulē!
Princešu mīluļi. Ceļotāja Pērle
Reiz kāda maza drosmīga kaķenīte nokļuva uz prinča Ērika kuģa. Viņa sapņoja apceļot tāltālas zemes un atrast brīnumainas bagātības. Princim rudā kaķu meitene ļoti atgādināja kādu, ko viņš mīl. Kad uz kuģa ciemos ieradās princese Ariela, viņas abas satikās un nolēma vairs nešķirties. Tā sākās kaķenītes Pērles dzīve galmā. Bet vai tāpēc rimās viņas piedzīvojumu kāre? Lasi un uzzini arī, kādā dēkā iekļuva Pērle kopā ar draugiem krabi Sebastjānu un suni Maksi!
Maša un lācis. Rosīgie stāsti
Kad ārā spīd saule un dzied putni, ir pats labākais laiks apciemot lādzīgo Lāci un mesties piedzīvojumos kopā ar nebēdni Mašu! Šoreiz tu uzzināsi atjautīgās meitenītes neparastā ievārījuma noslēpumu, un tev noteikti patiks arī viņas aizrautīgās rotaļas, kuru dēļ gan ķepainajam draugam nāksies rīkot lielo veļas dienu... Turklāt ciemos ieradīsies tīģeris, un nu tik sāksies rosība un ūsaini, svītraini, jautri triki!
K.Olsone. Sudraba puisēns
Kāds neparasts puisēns ziemā īsās biksēs slapstās ap Aladina māju. Kad Aladins mēģina ar zēnu parunāt, tas, nesakot ne vārda, pazūd. Un sniegā aiz viņa nepaliek pēdas. Kas viņš ir? Vai viens no bēgļiem, kas dzīvo ostā uz kuģa? Vai arī tas ir Sudraba puisēns – zēns, kurš jau simts gadus mēģina atrast pazudušās baznīcas sudrablietas? Aladins, Billija un Simona nolemj atrisināt šo mīklu." Sudraba puisēns" ir otrā grāmata sērijā par divpadsmitgadīgo meiteni Billiju un viņas draugiem Aladinu un Simonu.
M.Makdonalda. Džūdija Svilpaste šodien ir omā
Džūdija Svilpaste negrib pieļaut, ka vasara beidzas. Viņa negrib atkal katru dienu ķemmēt matus. Viņa negrib kalt galvā pareizrakstības likumus. Un noteikti negrib sēdēt blakus Frenkam Pērlem, kurš klasē mēdz ēst pastu. Džūdija Svilpaste ir īpašā omā. Iepazīsti trešklasnieces Džūdijas Svilpastes dažādās omas, satiec viņas mazo brāli Smārdu, labāko draugu Kramu un, protams, Frenku Pērli, kurš beigās izrādīsies tīri paciešams puika! Lasi un uzzini, kā es iestājos KA klubā un kas jādara tev, ja arī tu tur vēlies būt!
M.Kerenens. Noslēpumainais puķu čiepējs
Kāda maza mūsu kaimiņvalsts Igaunijas ciema iedzīvotāji gatavojas lielam notikumam – tieši Zupasciema apkārtnē tiek rīkots nūjošanas maratons, un tajā piedalīsies divu valstu – Igaunijas un Somijas – prezidenti. Arī bērni gaida šo sporta pasākumu, jo Somijas prezidentam līdzi būs meita Tīna. Domu pilnas galvas un darāmā papilnam ir Zupasciema jaunajiem detektīviem. Šoreiz visu acu priekšā notiek kaut kas neticams – kāds katru dienu no skaistajiem ciema apstādījumiem čiepj puķes un pat košumkrūmus! Uzminiet, kurš aizved detektīvus pa puķu čiepēja pēdām? Jā, tā ir prezidenta meita Tīna. Grāmatas autors aizraujošajā sižetā iekļāvis gana daudz interesanta par Igaunijas un Somijas vēsturi un kultūru. Grāmatas varoņi paspēj sevi pilnveidot gan sporta nodarbībās, gan baleta skolā, gan jauki patērzēt slepenās biedrības "Bibļuks" štābā – vecajā laivā.

Pirmais pasaules karš
Vizuāli pārsteidzošas un dažādiem faktiem piesātinātas Redzesloka sērijas grāmatas ir lieliski piemērotas skolu projektiem un mācībām mājās. Šajā ilustrētajā enciklopēdijā tu gūsi izsmeļošu informāciju par Pirmā pasaules kara (1914-1918) notikumiem.
Otrais pasaules karš
Šajā ilustrētajā enciklopēdijā tu gūsi izsmeļošu informāciju par Otrā pasaules kara (1939-1945) notikumiem.
Aspazija. Kad meklē dvēseli
Šajā Aspazijas atziņu krājumā atradīsiet gan labāk zināmus, gan mazāk pazīstamus izcilās dzejnieces atzinumus par tādām tēmām kā mīlestība un personības tapšana, daba un darbs, nāve un dzīvība, dzejnieks un dzejnieka loma sabiedrībā. Atsevišķā nodaļā apkopoti Aspazijas izteikumi par Raini no iecerētās grāmatas par ievērojamo dzejnieku.

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru