9.3.16

Jaunās grāmatas


L.Kerols. Alises piedzīvojumi Brīnumzemē
Reiz meitene, vārdā Alise, ieraudzījusi runājošu Balto Trusi, daudz nedomādama, metās tam pakaļ alā un nonāca Brīnumzemē. Šajā fantāzijas pasaulē viņa sastapa dažādas jocīgas būtnes un piedzīvoja daudz neparasta: jūras vēži dejoja kadriļu, atdzīvojās spēļu kārtis, Viltotais Bruņurupucis stāstīja par jūras skolu, Zilais Kāpurs sūca ūdenspīpi, bet Češīras Kaķis viltīgi smīnēja. Grāmatā aprakstītas dažādas burvestības un brīnumi – tieši to mums reizēm tik ļoti pietrūkst ikdienā.

Rozīte Jandāliņa
Lilija un Džesika nevar vien sagaidīt atgriešanos Draudzības mežā - maģiskajā vietā, kur viņas var sarunāties ar zvēriem. Bet, kad ļaunā ragana Grizelda uzliek lāstu mazajam kucēnam Plankumiņam Jandāliņam, ir pienākusi kārta viņa māsai Rozītei, Lilijai un Džesikai pašām nodarboties ar burvestībām!
Bella Svītrķepiņa
Zeltainīte – maģiskais kaķis – ielūdz Liliju, Džesiku un kaķenīti Bellu Svītrķepiņu uz pidžamballi. Meitenes nevar vien sagaidīt nakti, ko pavadīs Draudzības mežā, bet mazā Bella nolemj doties ekspedīcijā kopā ar bogitiem.
Lilijai un Džesikai mazā kaķenīte jāatrod, pirms viņa nonākusi ļaunās raganas Grizeldas rokās. Vai viņas paspēs?
Lūsija Garūsīte
Labākās draudzenes Lilija un Džesika ļoti mīl dzīvniekus. Viss notiek kā sapnī, kad viņas nonāk Draudzības mežā – noslēpumainajā pasaulē, kur visi zvēri prot runāt.
Bet meža iemītniekiem vajadzīga meiteņu palīdzība. Vai viņām izdosies paglābt mazo trusīti Lūsiju Garūsīti no ļaunās raganas Grizeldas?
Mollija Zibastīte
Lilija un Džesika tiek uzaicinātas uz gadatirgu Draudzības mežā. Taču ļaunā ragana Grizelda grib sabojāt zvēriņu prieku un pierunā bogitus aizvilināt pelīti Molliju no pasākuma.
Meža iemītniekiem vajadzīga meiteņu palīdzība. Vai viņām izdosies Draudzības mežā atrast mazo pelīti?
L.Apšeniece. Cipariņu rotaļas
Grāmatiņā apkopota Leontīnes Apšenieces dzeja, kas izklaidē un iemāca atpazīt cipariņus! Bērns ne tikai iegaumēs katra cipariņa raksturu un īpašības, bet uzzinās arī par cipariņu spēles principiem. Krājumā ir arī mazie dzejiskie stāsti par to, kā cāļus skaita lapsa, kā ar cipariem rīkojas līdaka, kā audžumāte skaita pabērnus un informācija par to, ko dara datorists, sprīžmetējs un internets!
Maša un lācis. Nebēdnīgie stāsti
Vai zini, kam vienmēr padomā jauni triki un piedzīvojumi? Protams, mazajai nebēdnei Mašai! Dažkārt gan meitenītei nerātnības jāpārtrauc – piemēram, kad uznāk lielas žagas, uz brīdi jāpierimst. Taču pavisam drīz Maša atrod fotoaparātu un steidz iemūžināt savu draugu Lāci un visus pārējos meža iemītniekus. Vai viņai pašai izdosies izsprukt no spilgtās zibspuldzes gaismas un jocīgām fotogrāfijām?
Maša un lācis. Jautrie stāsti
Mašas un Lāča piedzīvojumi turpinās – lasi, smejies un priecājies līdzi! Kad mazajai nebēdniecei tiek rokās telefons, viņa nemitīgi zvana savam pekainajam draugam – te kāpuriņš uz takas traucē, te sagribas ābolus no koka, te peļķe ceļā... Citu dienu Maša atripina mājās olu no kuras izšķiļas pingvīnēns – nu viņai ir jauns rotaļu biedrs, bet Lācim – jaunas rūpes. Un vēl kamēr ķepainis spēlē dambreti, ņiprais meitēns nolemj uzvārīt putru – bet sanāk ak, vai, cik daudz!

Zootropole
Esi sveicināts Zootropolē! Šī pilsēta nelīdzinās nevienai citai. Tās teritorijā atrodas greznais Sahāras laukums un ledains Tundras kvartāls. Zootropolē vienkopus mīt dzīvnieki no visdažādākajām vidēm, un šī ir vieta, kur ikviens – sākot no vislielākā ziloņa līdz pat vismazākajam cirslītim – var kļūt, par ko vien vēlas. Taču, kad pilsētā ierodas virsniece Džūdija Hopsa, viņa atklāj, ka nav viegli būt pirmajai trusītei policijas iecirknī, kurā strādā tikai lieli un stipri dzīvnieki. Apņēmības pilna pierādīt savas spējas, Džūdija bez vilcināšanās uzņemas kādas lietas izmeklēšanu. Lai noskaidrotu patiesību, trusītei nāksies sadarboties ar lapsu Niku Vaildu. Animācijas filmas „Zootropole” stāsts tavam lasītpriekam!
Mazā Mežgariņa lielais piedzīvojums
Spēlējama pasaka mazajiem, kur katrs lasītājs vai klausītājs pats var izraudzīties, kā ritēs notikumi un kā stāstiņš beigsies. Grāmatas-lasāmrotaļas mērķis ir parādīt bērnam, ka dzīvē ik uz soļa ir iespēja izvēlēties un ietekmēt turpmākās norises.
Mežgariņš Edgariņš ir labestīga un bērnišķi nevainīga meža radība, kam patīk piedzīvojumi, īpaši, ja to laikā var pamieloties ar gardām ogām un uzdziedāt pašsacerētas dziesmas. Pasakas gaitā var satikt gan pūķu vecomammu, gan skaistu mežgariņu meiteni, gan laumiņas, gan svešzemju mežgaru (kas izrādās gotiņa), gan tiesnesi zirģeli, kā arī susurbumbuli un citus savdabīgus meža iemītniekus.

Miedziņu gaidot
Laiks pirms gulētiešanas ir īpašs gan bērniem, gan viņu vecākiem! Izbaudiet to kopā ar šo sirsnīgo stāstu un dzejoļu krājumu, kuru rotā burvīgas ilustrācijas! Uzziniet, kā Nīnai klājās, pirmo reizi nakšņojot citā istabā, ķiķiniet kopā ar jautrajām dvīnēm, kuras mēģina izjokot auklīti, un traucieties kosmosa raķetē kopā ar Robertu un citplanētieti Eino! Un tas nav viss – jūs gaida vēl daudz citu aizraujošu notikumu!
I.Samauska. Muša, kura gribēja būt lidmašīna
No mazas sānu ieliņas ik dienu izspraucas 22. autobuss. Katram ceļotājam zināms, ka tas aizvedīs uz pilsētas lidostu. Bet tikai daži zina, ka lidostā dzīvo visuzticamākā lidmašīnu sagaidītāja Muša, kura par lidostu zina teju visu. Un tikai Muša zina par savu sapni – nolaisties kā lidmašīnai uz īsta lidlauka. Vai tas piepildīsies? Lasiet šo skaņu, krāsu, smaržu un sajūtu piesātināto grāmatiņu un uzziniet! Un atcerieties – lidmašīnas iedvesmo!
J.Zvirgzdiņš. Eņģelīša ceļojums
Jums šķiet, ka paradīze – tā ir vieta, kur dzīve vienmēr rit viegli un vienkārši? Nebūt ne – it īpaši, ja esi mazs eņģelītis, kuram nav muzikālās dzirdes, kuru mūždien apceļ vecākie eņģeļi un kuru savā pulciņā rotaļāties neņem arī citas debesu būtnes. Eņģelītis Mikaēls, vienkāršāk saukts par Mikiņu, tomēr nenoskumst. Viņš atrod sev draudzeni – zirneklieni Ariadni – un dodas uz Zemi, lai paveiktu ko labu. Izglābuši kāda konditorejas īpašnieka suņuku Toto, abi draugi iegūst sev īstu ģimeni. Un nu var cept cepumus un izsaiņot dāvanas – jo pienākuši taču Ziemassvētki! M.Jakubovska. Rufis dodas dzīvē
Lasi Māras Jakubovskas jauno grāmatu "Rufis dodas dzīvē!" un seko nebēdnīgā suņupuikas dēkām!
R,Svaža. Runča vakariņas
Mazās Baibas un runča Mura piedzīvojumi sākas brīdī, kad Baibai vakariņās negaršo putra. „Nāc, es tevi pacienāšu ar ko DAUDZ garšīgāku, ar kaut ko ĻOTI garšīgu, ko piedāvā tikai draugiem!” sola kaķis Muris. Baibiņa priecīgi seko runcim pagalmā un ilgojas pēc gaidāmajiem našķiem. To, kādus našķus piedāvā draugiem Muris, uzzināsi, lasot grāmatu.
Burvju māksla
Šī burvju triku grāmata tev palīdzēs kļūt par izcilu iluzionistu! Tajā ir daudz pārsteidzošu brīnumu, noderīgu padomu un aizraujošas informācijas. Ar prieku apgūstot šīs prasmes, ikviens jaunais burvju mākslinieks varēs izklaidēt ģimeni un draugus stundām ilgi!
R.Lāgerkranca. Kad pēdējoreiz biju vislaimīgākā
Latviešu bērni ir iemīlējuši grāmatas varoni mazo Dunni, kuras dzīve ir gluži līdzīga daudzu mazu meitenīšu dzīvei, kurā daudz prieka, draudzības, mīlestības, sirsnības, bet pat pie vissaulainākajām debesīm parādās kāds mākonis. Tāpēc atkal pienācis laiks pastāstīt par Dunni! Ir pienākusi viņas pēdējā diena pirmajā klasē. Klase ir izrotāta mācību gada noslēgumam. Tad pie durvīm atskan klauvējies un Dunne tiek izsaukta gaitenī. Ir notikusi nelaime. Dunnei sametas auksti. Ledusauksti...
L.Žutaute. Kika Mika un aizbēgušās ausis
Ak, šī Kika Mika! Nedzirdēja mammu, nedzirdēja tēti, neklausījās vecmāmiņā. Un tā katru dienu – vismaz trīs reizes! Tāpēc nav nekāds brīnums, ka reiz notika kas pavisam neticams. Kikas Mikas ausis kā sarunājušas nolēca uz grīdas, aizcilpoja pār virtuvi, gaitenī sacentās, kura ātrāka, un izšāvās pa ārdurvīm pagalmā – pat neatskatīdamās! Ja gribat zināt, kas notika tālāk, izlasiet grāmatu! Un pameklējiet zīmējumos, kur tās ausis paslēpušās.
L.Žutaute. Kika Mika un lielā tumsa
Tumsa. Tā piezogas katru vakaru, baida mazos, dažkārt arī lielos. Tumsa ir – un viss! To nevar nekur nobāzt vai aizraidīt prom… Bet Kikai Mikai šķiet citādi. Viņa nolemj padzīt nejauko Tumsu no mājām – uz Piparu zemi! Turklāt uz visiem laikiem! Patiešām – tas, kurš rīkojas drosmīgi, veic neticami brīnišķīgus atklājumus. Un biedējošās lietas pārvēršas un kļūst skaistas un jaukas vai pat smieklīgas. Ir vajadzīgs tikai mazumiņš fantāzijas…
E.Gulbe. Koko un Riko jaunie piedzīvojumi
Daudzās ģimenēs draiskie žurku puikas Koko un Riko jau kļuvuši par iemīļotiem lasāmbrīžu varoņiem. Jautriem soļiem žurkulēni ik dienu dodas pretim jauniem piedzīvojumiem. Šajā grāmatā jūs sagaida labestīgi joki, aizraujoši notikumi un, protams, arī dažas blēņas. Bet, kad grāmata būs izlasīta, tās beigās atradīsiet spēli, kuru spēlēt kopā ar ģimeni vai draugiem. 
L.Riphāgena. Vieni paši mājās
Ko īsti tavi mīluļi dara, kamēr tu neesi mājās? Šajā mājā kaķis zvana pa telefonu, zivtiņa pamet akvāriju, ruksis ēd čipsus un skatās televizoru, suns valkā kedas. Lācis izkāpj no gleznas un aizmieg uz dīvāna. Un kur tad noslēpies trusis un kodes? Lasītājam būs jāpalīdz mājdzīvniekiem dažādos uzdevumos, piemēram, palīdzēt suņukam atrast nozaudētās kedas, dzeltenais zilonis lūgs atrast visus dzeltenos priekšmetus. Šos un vēl daudz citus uzdevumus varēsi atrast grāmatiņā “Vieni paši mājās’’. Palīdzēs trenēt uzmanību, atmiņu un pievērst uzmanību smalkām detaļām bildēs.
Alekss T. Smits. Leo laukos
Iepazīsties ar Leo – viņš nav nekāds parasts suns!
Mierīga pastaiga laukos izvēršas īstā piedzīvojumā: Leo baro vistas un gana aitas, vanno sušķīgas cūciņas, jāj ar zirgu un pat savalda baisu bulli!
Alekss T. Smits. Leo pilsētā
Izbraukumā uz pilsētu Leo kļūst par varoni, novēršot laupīšanu mākslas galerijā. Kopā ar savu draugu seru Strīpiņzeķi viņš dodas uz slimnīcu, un arī tur neiztiek bez piedzīvojumiem...
Mana pirkstiņzīmogu grāmata
Interesantus un jaukus, mīļus un smieklīgus zīmējumus var veidot ne tikai ar krāsu zīmuļiem un flomāsteriem, bet arī ar pirkstiņiem. Šī grāmata sniegs idejas radošiem darbiņiem visa gada garumā! Vēlam daudz prieka pirkstiņdrukātavā!
D.Valjams. Dēmoniskā dentiste
Britu prese Deividu Valjamsu dēvē par jauno Roaldu Dālu un komikas ģēniju. Tas nebūt nav pārspīlējums, jo šim rakstniekam izdodas apvienot humoru ar smeldzi, smieklus ar asarām, vieglu izklaidi ar dziļām pārdomām. Taču grāmatā “Dēmoniskā dentiste” viņš pārspēj pats sevi. Pilsētā ienāk tumsa. Nakts melnumā notiek savādas lietas. Bērni noliek zobu fejai zem spilvena zobu, bet pamodušies tur atrod... beigtu gliemezi. Dzīvu zirnekli. Simtiem lodājošu spīļastu.
D.Valjams. Šausmīgā tante
Albertas tante ir visšausmīgākā tante, kādu šī pasaule jebkad ir pieredzējusi,” tā apgalvo angļu rakstnieks un komiķis Deivids Valjamss, un pirmajā brīdī mums var likties, ka viņš pārspīlē un vārda “šausmīgs” daudzkāršojums dažādās formās un locījumos nav labs stils. Taču atliek vien izlasīt grāmatas pirmo nodaļu, lai būtu skaidri redzams – mums nav nekāda iemesla autoram neticēt. Nē, Albertas ieroči nav slapjas bučas, piedegusi auzu pārslu putra vai uzbāzīgi parfīmi. Šī sieviete ir visīstākā noziedzniece. Lasītājs nodrebēs, atklājot, ko tante audzē savā aptumšotajā siltumnīcā un kāda ierīce glabājas bēniņos. Tā nav nejaušība vai likteņa pirksts, ka divpadsmitgadīgā Stella palikusi vienīgā Saksbijholas mantiniece. To visai drīz sapratīs arī meitene pati. 
M.Bārnets. Divi negantnieki
Mailsu Mērfiju pazīst visi, un tam ir tikai viens iemesls – nedarbi. Tāds palaidnis vēl nav redzēts. Pārceļoties uz apnicīgo Garlaikieleju, kas plašāk zināma tikai ar iespaidīgo skaitu govju, Mailss cer arī jaunajā skolā iegūt lielākā nedarbnieka reputāciju. Ir tikai viena nelaime. Šajā skolā jau ir savs palaidnis. Un viņš ir meistarīgs. Ļoti meistarīgs. Mailss piesaka viņam nedarbu karu.
L.Čailda. Gandrīz detektīve
Nav viegli koncentrēties mācībām, ja apkārt norisinās neizprotami notikumi. Klerisa Bīna sāk justies kā viņas iemīļoto grāmatu varone Rūbija Redforta – lai gan šai meitenei ir tikai vienpadsmit gadu, viņa jau ir īstena detektīve. Klerisa un viņas absolūti labākā draudzene Betija Mūdija plāno sagatavot nepārspējamu projektu grāmatu konkursam un iegūt tajā galveno balvu, taču pēkšņi Betija pazūd – gluži kā gaisā izkūpējusi, un neciešamā skolotāja misis Vilbertone liek Klerisai strādāt pārī ar skolas lielāko palaidni Kārlu. Vai viņas jaunais partneris visu sabojās? Vai Betija atgriezīsies? Un kas gan noticis ar konkursa galveno balvu, kuru kāro iegūt ikviens?
D.Pilkijs. Supervaronis Kapteinis Apakšbiksis un neticami bezkaunīgo kosmosa pavārdāmu iebrukums
Viņš uzvarēja ļauno Doktoru Pamperu...
Viņš nobeidza šausmīgos Runājošos Klozetpodus...Tagad viņš cīnās par savu dzīvību. Vai Kapteinis Apakšbiksis ar savu ekipējumu spēs apturēt trīs gigantiskus, maskējušos, taustekļainus citplanētiešus, kuru misija ir pakļaut verdzībā visu planētu?
Ir laiks paraudzīties mazliet plašāk un noskaidrot to šajā pavisam jaunajā Kapteiņa Apakšbikša piedzīvojumu grāmatā.
Dž. Greja. Kaķis Stiķis un bīstamais niķis
Viņš ir mincis, kura vārds vien jau nozīmē nepatikšanas.
Zaglīgais žagatēns Džimijs nolīgst Kaķi Stiķi, lai tas nolaupītu visas dārglietas jaukajā piejūras pilsētiņā Litltonā.
Stiķim ir vajadzīgas pagaidu mājas – vēlams, tādas, kurās ir pieejams lērums sardīņu. Bet, kad runci pie sevis uzņem policijas inspektora Čedara ģimene, viņš sāk prātot, vai tiešām zagļa dzīve ir tik laba.
H.Bleka. Dzelzs pārbaudījums
Uguns grib degt. Ūdens grib tecēt. Gaiss grib celties. Zeme grib saistīt. Haoss grib aprīt. Lielākā daļa bērnu būtu gatavi uz visu, lai izturētu Dzelzs pārbaudījumu. Tikai ne Kolums Hants. Viņš grib izgāzties, jo tēvs allaž lūdzis zēnu izvairīties no burvestībām. Ja Kols nokārtos šo pirmo eksāmenu un tiks uzņemts Maģistrijā, nekas labs puisi negaida. Tāpēc viņš data visu, lai izkristu, taču tas neizdodas. Maģistrija ir brīnišķīga un baisa vieta, ar kuru Kolu vieno tumša pagātne un nezināma nākotne. Uz Dzelzs pārbaudījums ir tikai sākums, jo lielākais eksāmens vēl priekšā... 

U.Poznanski. Saeculum
Bastianam nepavisam nešķiet aizraujoši pavadīt piecas dienas dziļā mežā, kilometriem tālu no tuvākās apdzīvotās vietas un dzīvot kā viduslaikos – bez elektrības un mobilā telefona. Larpā – brīvdabas lomu spēlē – viņš piedalās tikai Sandras dēļ... Īsi pirms prombraukšanas, kad dalībnieki vairāk uzzina par slepeno spēles norises vietu, atklājas pirmās larpa organizatoru kļūdas.
Nomaļais kalnu apgabals, kurā norisinās krāšņā spēle, acīmredzot ir nolādēts. Leģenda, ko sākumā gandrīz neviens neuztver nopietni, tomēr izrādās patiesa.
Ceļojums pagātnē pēkšņi izvēršas par nāvējošu cīņu ar laiku.
Vai mežs patiesi ir nolādēts?

L.Divani. Septiņas dzīves un viena liela mīlestība
Ja esat kādreiz dzīvojuši kopā ar kaķi, jūs zināt, cik tie mēdz būt viltīgi, maigi, neganti un izdomas pilni un vienlaikus arī lieli mīļumi. Šie vārdi lieliski raksturo arī šī romāna galveno varoni Zaku Cukuru – apķērīgu kaķi ar atsaucīgu dvēseli. Tas ir episka izmēra mīlas stāsts par Zaku Cukuru un viņa cilvēku, Jaunkundzi. Cukuram, kuram šī ir jau septītā dzīve (tajā reģionā kaķiem ir tikai septiņas dzīvības), ir neskaitāmi stāsti, ko vēstīt, un viņam piemīt arī ievērojams talants to darīt. Tomēr viņa lielākais talants ir spēja pieradināt savus cilvēkus (pat nelolojiet cerības, ka mēs esam tie, kuri pieradina kaķus).

R.Rouela. Fanīte
Kate fano par Saimonu Sniegu.
Nu labi, visa pasaule fano par Saimonu Sniegu. Bet Katei fanošana ir dzīves jēga, un viņai tā lieliski padodas. Kopā ar dvīņumāsu Rīnu Kate jau bērnībā aizrāvās ar grāmatu sēriju par Saimonu Sniegu. Tā meitenes pārdzīvoja mātes aiziešanu. Dodoties uz koledžu, Rīna paziņo, ka negrib dzīvot vienā istabā ar māsu. Kate tiek pie īgnas istabas biedrenes ar apburošu puisi; pie daiļliteratūras pasniedzējas, kura uzskata fanstāstus par civilizētās pasaules galu; pie izskatīga kursabiedra, kas grib runāt tikai un vienīgi par rakstīšanu... Un viņa nepārtraukti raizējas par savu mīlošo, trauslo tēti, kurš līdz šim nekad nav bijis pavisam viens.

Grāmatu anotācijas un vāku foto no izdevniecību Zvaigzne ABC, Jumava, J.Rozes apgāds, Mansards un Egmont Latvija tīmekļa vietnēm.

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru