14.4.16

Jaunās grāmatas

Maša un lācis. Zelta stāstu grāmata
Šajā vairāk nekā 300 lappušu biezajā krājumā tevi gaida visdažādākie piedzīvojumi kopā ar nebēdni Mašu un apdomīgo Lāci. Abiem draugiem nekad nav garlaicīgi – tie spēlē paslēpes, dzied dziesmas, remontē istabu, rada mākslas darbus, vāra ievārījumu, atceras senākus laikus… Turklāt, kad ziņkārīgās meitenītes rokās nonāk burvju triku grāmata, neiztikt bez īstiem brīnumiem un pārvērtībām! Tu sastapsi arī citus meža zvērus un ciemiņus no tālām zemēm – piemēram, pingvīnu mazuli un cirka mākslinieku tīģeri. Lai raibie stāsti, neparastie notikumi un košās ilustrācijas rosina lasītprieku!
I.Paklone. Cīņas olu Lieldienas

Grāmatā “Cīņas olu Lieldienas”, kurā sižeta spraigums panākts bez detektīvu iesaistīšanās un asinīm, lasītāja priekšā viens pārsteigums nomaina otru – te iesaistās cīņas olas ar Pekinas operas maskām, te Paulis aicina izmantot indiāņu kaujas krāsojumu un spalvu rotas, te - starp pūpolzariem, zosu, pīļu, vistu un akmens olām vecmamma kopā ar Ingu dēj šokolādes desu ar „kurvju āzi”. Par karatē, aikido un teikvando paņēmieniem nemaz nerunājot.
Pasakas par zvēriem

Šajā krājumā ievietotas latviešu tautas pasakas ar paralēlu tulkojumu krievu valodā. Sastādītājas nolūks bija palīdzēt lasītājam atklāt latviešu folkloras poētisko pasauli. Lai atvieglotu šo uzdevumu, tika savākti tulkojumi, kuri pēc formas un stila visvairāk atbilst oriģinālam. Krājumā ietvertas pasakas par zvēriem.
P.Rauda. Princese pa pastu

Šajā grāmatā, ko ilustrējusi pati autore, ir krietna deva humora. Visas 30 princeses, par kurām vēsta Piretas Raudas stāstiņi, ir neparastas un jocīgas: tur ir ačgārnā princese, kura visu dara otrādi, un rejošā princese, kurai kož blusa, drosmīgā princese Mūmija, kurai bail tikai no pelēm, dūmojošā skursteņprincese, kura prinča vietā izvēlas kaķi, un princese ar negantām, nevaldāmām kājām, kuras īstais aicinājums izrādās futbols. Lai kādi sarežģījumi gadās dīvainajām princesēm, stāstiem allaž atrodas jauki un pamācoši nobeigumi.
J.Vīslandere. Mūmamma un Vārna

Latviešu mazie lasītāji jau ir iepazinuši sirsnīgo, interesanto zviedru bērnu grāmatu varoni Mūmammu un viņas draudzeni Vārnu. Latviešu valodā līdz šim iznākušas grāmatas “Mūmammas pavasara tīrīšana”, “Mūmamma un slīdkalniņš” un “Mūmamma lasa”, bet nu pie mūsu lasītājiem steidz apjomīgāks izdevums “Mūmamma un Vārna”, kurā apkopoti 12 stāstiņi. Arī šo krāsaino grāmatu papildina neparastās, interesantās Svena Nūrdkvista ilustrācijas.
Gribas drusku pablēņoties

Nošu grāmata un CD ar dziesmiņām no R.Stiebras multfilmām.

Dž.Kerra. Tīģeris, kurš ieradās uz tēju
Džūditas Kerras vārds Latvijā jau ir zināms. Bērni pazīst kaķenīti Minci no grāmatām “Aizmāršīgā Mince” un “Mince un dakteris”.  Arī šīs grāmatas galvenais varonis ir “mincis” – varen liels, strīpains un ar lielisku ēstgribu. Sofija kopā ar māmiņu grasās dzert tēju, kad atskan durvju zvans. Un pēkšņi ierodas viņš – tīģeris!
D.Dreika. Mūsus krasta sāgas
"Visas pasakas ir patiesas, jo bez dzīves īstenības to nebūtu," teica svētais , kurš sēdēja pasaules koka zarā. "Arī tas, kas ir izdomāts pastāv." Un tas, kas nav- vēl taps. Redzemais top neskatāms, un otrādi. Augšā saknes, apakšā zari. Kad es laižos lejā, vispirms redzu galotni, pēc tam stumbru, tad pakāji. Vēsture ir apvērstība, lūkojot no saknēm uz augšu un atpakaļ."
Dž.Grejs Zvērači

Blekstouna agrāk bija plaukstoša metropole, bet noziedzības vilnis, kas Tumšajā vasarā pāršalca pilsētu, daudz ko mainīja tās iedzīvotāju likteņos. Krā, palicis bez vecākiem, jau astoņus gadus mitinās kopā ar kraukļiem. Zēns pats brīnās, kā viņš spēj saprast kraukļu valodu, jo pārējiem cilvēkiem to balsis izklausās pēc parastām putnu klaigām. Ar laiku viņš atklāj, ka pilsētā dzīvo arī citi zvērači – tie, kuri spēj sarunāties ar zvēriem un putniem. Daži no tiem ir labi, bet daži ne. Un reiz pienāk brīdis, kad Krā ir jāstājas pretī draudīgā zirnekļu pavēlnieka Audējvīra varai, lai glābtu sevi, draugus un pilsētu.

E.Ibotsone. Ceļojums uz Amazoni

Bārene Maija nespēj vien sagaidīt, kad sāksies viņas jaunā dzīve tālajā Brazīlijā kopā ar radiniekiem, kurus nekad nav sastapusi. Viņa cer iegūt mīlošu ģimeni, ar ko dalīties aizraujošos piedzīvojumos, bet nonāk pie ļauniem un savtīgiem cilvēkiem, kas baidās spert lieku soli ārā no mājas. Kad Maija iepazīstas ar noslēpumainu zēnu, kurš viens pats mitinās mežonīgās upes krastos, meitene pamazām atklāj neparastās zemes būtību un iemīl to no visas sirds.
A.Sakse. Stipro dēlu pasakas

Šajā grāmatā darbojas īsti stiprinieki. Laimes kalējs strādā kaltuvē un ar savu darbu dara laimīgus citus. Četri Vēja dēli, būdami paklausīgi tēvam, dodas tālu prom no mājām ganīt aitas. Kalējdēls Kaspars, kam milzu spēks un laba sirds, cīnās pret tumsas varu - pūķiem, sumpurņiem, raganām, vilkačiem un velniem, lai nosargātu Sniegbaltīti. Šīs pasakas aizvedīs lasītāju aizraujošā ceļojumā aiz trejdeviņām zemēm un kalniem.
I.Šteinberga. Burtus mežā meklējam

Pastaigājoties mežā kopā ar mazbērniem, mazmeita Lelde ieraudzīja papardēs paslēpušos burtu "P", bet mazdēliņš Haralds kazenājā pamanīja kautrīgo burtu "K". Jo dziļāk gājām mežā, jo vairāk burtu atradām. Priecīgi par ciemiņiem burtiņi katrs mums pastāstīja savu pasaciņu. Ja arī Tu vēlies uzzināt, kas notiek mežā, tad lasi šo grāmatu un dodies ceļojumā kopā ar mums!"
F.Saimona. Negantā Nika šausmu filma

Niks zina, kā varētu kļūt bagāts. Viņš uztaisīs visu laiku baismīgāko filmu! Tad visi cilvēki lūgsies kādu lomiņu viņa supergrāvējā... Arī mamma, tētis un brālis Pēteris. Niks sarīkos grandiozāko atriebību pasaules vēsturē. Kur nu! Visā Saules sistēmas vēsturē, pat kosmosa vēsturē! Viņš apkaunos augstprātīgo Augustu un plātīgo Paulu visu Tima peintbola ballītes viesu priekšā.Niks izdomās, kā iegūt tik ļoti kāroto piedošanas kartīti. Ar nevainojamu uzvedību vai laupīšanas mēģinājumu tas nebūs iespējams. Nāksies noslēgt kādu darījumu…Un visbeidzot Niks noorganizēs pats savu olimpiādi un gūs uzvaru pēc uzvaras: čipsu ēšanas, skaļākās atraugāšanās, apsaukāšanās un vēl citās sacensībās...

Dz.Tilaks. Čomiņš

"Šis ir stāsts par kaķi. Par vienkāršu kaķi un viņa neparasto ceļojumu. Un vēl šis stāsts ir par mājām, par māju sajūtu, kas mums katram ir ļoti svarīga. Arī kaķim. Vairāk neko neteikšu. Pārējais ir jāizlasa. Kad būsi izlasījis, es ļoti ceru, ka varēsi uz katru kaķi paraudzīties mazliet citādām acīm."
Kaķi ir īpaši dzīvnieki un pieprot to, kas citiem neizdodas - piemēram, atgriežas mājās no ļoti tālām vietām. Čomiņš, šis caurcaurēm latviešu runcis, nejauši nokļūst otrā Latvijas malā. Pārbijies un badā, viņš tomēr nolemj doties mājup - un ceļā brašo kaķi gaida daudzi piedzīvojumi.
I.Zveja.Rīgas sargi

Filmas mērķis bijis parādīt mūsdienu cilvēkiem, kā toreiz – tālajā 1919. gadā – nācijai nācās saņemties un sapni par savu valsti izcīnīt ar asinīm. Viņi atzīst, ka jāzina arī vēstures patiesie fakti, kas filmai kalpoja kā “ceļa zīmes”, tāpēc šo grāmatu uzskata par filmas veidotāju parāda atdošanu „Rīgas sargu” skatītājiem.
B.Bārbers. Ikviens var gleznot.

Tā ir taisnība – gleznot var ikviens! Pat ja iepriekš esat to darījis ļoti reti, nekad nav par vēlu ņemt rokā otu. Šajā grāmatā Beringtons Bārbers, profesionāls mākslinieks un izcils skolotājs, soli pa solim izklāsta, kā gleznot ar akvareļkrāsām, guašas, akrila un eļļas krāsām. Viņš skaidro krāsu lietošanas īpatnības un atklāj, kā izmantot dažādas tehnikas, lai gleznotu klusās dabas, ainavas, portretus, celtnes un citus motīvus. Gleznu paraugi ļauj ieraudzīt sasniedzamo rezultātu, savukārt kompozīcijas, tehnikas un stila piemēri parāda, kā slaveni mākslinieki izkopuši paši savu rokrakstu. Vingrinoties un sekojot autora norādēm, jūs drīz vien ar prieku pamanīsiet, ka spējat gleznot.

B.Eglīte. Zvēri un cilvēki.

Šī grāmata ir par Velgu Vītolu, Līgatnes lāčiem un citiem zvēriem. Arī par mums. Grāmatai ir daudzi sākumi: par lāčiem, par pašu Velgu, par stirnām, rubeņiem, aļņiem, zaķiem, vilkiem, lūšiem, jo katrs sākums nozīmē atkal nākamo sākumu. Un grāmatai nav beigu, jo nekas nav beidzies: pelēcībai joprojām krīt uz nerviem talants, cilvēki joprojām meklē pareizo saskari ar dabu, bet ne vienmēr prot to atrast, cits iedomājas sevi par radības kroni un, par postu sev un apkārtējiem, cenšas arī valdīt, sabiedrības radītie likumi ik pa laikam nonāk pretrunā ar kādiem augstākiem likumiem, kuri darbojas pilnīgi neatkarīgi no mums, bet mēs nekādi nespējam ar to samierināties…

T.Ibotsons. Mauntvudas spoku skola

Dižās Raganas, Mauntvudas spoku skolas dibinātājas, šajā ārkārtīgi slepenajā mācību iestādē audzēkņus skolo vissmalkākajās spokošanās prasmēs. Kaut arī Smirdīgais Druīds, Bezkājainais Karavīrs un Banšija Vera ļoti cenšas būt šausminoši, viņu pašu bailes tiem neļauj nevienu pa īstam izbiedēt. Bet tad skolā ierodas divi bērni. Daniels un Šarlote te meklē palīgus, kas tiktu galā ar vareniem un nekrietniem pretiniekiem.  Bariņš drosmīgu spoku auj kājas uz cīņu, bet vai viņi visu nepadarīs vēl ļaunāku?
Grāmatu anotācijas un vāku foto no izdevniecību Zvaigzne ABC, Jumava, J.Rozes apgāds, Pētergailis un Egmont Latvija tīmekļa vietnēm.

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru