24.11.16

Jaunas grāmatas

Burtu pasakas
Grāmatā iekļautas 33 pasakas – katram latviešu alfabēta burtam sava –, kuras jau pirms daudziem gadiem sarakstījuši iemīļotie latviešu rakstnieki Mirdza Bendrupe, Jāzeps Osmanis un Margarita Stāraste. Ar to palīdzību bērni vieglāk iepazīs burtus un iemācīsies lasīt paši. Bērnu iztēli palīdzēs rosināt arī krāšņās, jaukās Margaritas Stārastes ilustrācijas. Grāmata sagatavota pēc 1962. gada izdevuma.
K.Grejs. Deizija un dzīves nedienas
Tas ir tik ĻOOOOOOOOOOOOOOOOOOOTI netaisnīgi! Deizijai noteikts stingrais režīms. Nedrīkst ne LĒKĀT, ne SKRAIDĪT, ne LIDINĀTIES vai LĒKT AR IZPLETNI. Labi, ka pēc tik briesmīga nodarījuma viņa drīkst vismaz iziet no savas istabas. Bet ko tad īsti viņa tik ĻOOOOOOOOOOOOOOTI nejauku izdarījusi? Tāda ir NEDIENA ar grāmatu anotācijām. Lai uzzinātu šo noslēpumu, jāizlasa pati grāmata! Smieklīga un asprātīga grāmata, kas patiks gan bērniem, gan viņu vecākiem.
Dž.Kinnijs. Uz naža asmens
Grega Heflija dzīve kļūst arvien saspringtāka. Viņa mamma domā, ka videospēles pārvērš smadzenes biezputrā, tāpēc vēlas, lai dēls noliktu pulti un attīstītu savu “radošo pusi”. It kā ar to vēl nepietiktu, tuvojas Helovīna vakars un Gregam no visām pusēm uzglūn raizes.  Kad Gregs atrod paciņu želejas tārpu, viņam rodas ideja. Varbūt mamma liks viņu mierā, ja viņš uzņems filmu un... kļūs bagāts un slavens? Bet varbūt šī plāna īstenošana tikai dubultos Grega nepatikšanas?
O.Vainovska. Kā lācītis Rūdis Ziemassvētkiem gatavojās
Lācītis Rūdis ir dikti apņēmīgs, tāpēc izdomājis, ka šogad Ziemassvētkiem jāgatavojas laikus un kā nākas — jārotā eglīte, jācep brīnumgardas piparkūkas un jāļaujas sirds gaišajām domām virmot visapkārt! Nāc un ielūkojies lācīša Rūda pasaulē!
F.Rīvs. Kūkas kosmosā
Astra ar vecākiem un brāli dodas kosmiskajā ceļojumā uz planētu, ko sauc par Nova Mundi, kur būs viņu jaunās mājas. Pēkšņi kosmosa kuģim uzbrūk! Kosmosā plosās mežonīgās kūkas - slepkavnieciski kēksiņi, ļaunas ruletes, briesmīgas ābolkūkas... Astrai un viņas draugam robotam Pilbīmam ir jāapstādina šie radījumi, pirms viņu kuģis tiek iznīcināts. Galu galā cilvēkiem jāēd kūkas, nevis otrādi...
Ledus sirds. Ledainais briesmonis.
Arendelā arvien spožāk spīdēja saule, dziedāja putni, plauka ziedi. Pavasara iedvesmota, karaliene Elza pasauca māsu Annu, lai sarīkotu riteņbraukšanas sacensības. Ak, tā gan izrādījās varen jautra nodarbe! Pēkšņi Kristofs paziņoja, ka augstu sniegotajos kalnos manījis kādu baisu milzeni, un draugi devās to meklēt.
Svētki uz ledus. Maša un lācis
Visi bērni pirms aizmigšanas labprāt klausās kādu pasaciņu. Ievediet bērnu sapņu valstībā, lasot priekšā jauku ziemas stāstu par to, kā Maša ar draugiem devās uz aizsalušo dīķi slidot!
Darbīgie stāsti. Maša un lācis
Mazā, ņiprā Maša ar prieku cenšas palīdzēt ciemos atbraukušajai pandai pagatavot ķīniešu pelmeņus, kā arī neparasti ātri apgūst šahu un apspēlē gan savu draugu Lāci, gan ūsaino tīģeri. Vēl meitēnam gadās neparasts piedzīvojums ar lidojošu slotu...Lasīt šo grāmatu būs nudien jautri un aizraujoši!
I.Zīgners. Mazais pūķis Kokosrieksts iet uz skolu
Mazais pūķis Kokosrieksts ir varen satraukts: šodien ir viņa pirmā skolas diena! Pa ceļam uz skolu Kokosrieksts satiek Oskaru, mazu aszobu pūķi, kuram vecāki neļauj iet skolā. Tas nu gan ir žēl, domā Kokosrieksts. Jo Oskars šausmīgi grib mācīties rēķināt un rakstīt. Vai abiem draugiem izdosies pārliecināt Oskara vecākus, ka skolā var iemācīties daudz vērtīgu lietu?
Dž. Kerra. Minces Ziemassvētki
Angļu bērnu grāmatu autore Džūdita Kerra ir sarakstījusi un ilustrējusi daudzas jaukas un sirsnīgas grāmatiņas par kaķenīti Minci. Kopš lasītāji pirmoreiz iepazina kaķenīti grāmatā “Aizmāršīgā Mince”, viņa kļuvusi par daudzu ģimeņu mīluli. Minces piedzīvojumiem ar prieku seko līdzi bērni visa pasaulē. Šoreiz Minces mājās notiek kaut kas savāds. Tāpēc viņa uzrāpjas uz jumta un tur arī paliek… līdz atgriežas ar lielu troksni!
H.Tamms. Nindzja Timijs un baltā pērtiķa noslēpums
Savā jaunajā piedzīvojumā Timijs kopā ar draugiem seko baltajam pērtiķim, kas nozadzis svarīgo Rakstu rulli par visa izcelšanos. Viņi nonāk jūras laupītāju gūstā, bīstamos džungļu biezokņos, kuros izliktas atjautīgas lamatas, un senā zemūdeņu bāzē Neksorā, kurā, kā vēsta nostāsti, mitinās mītu apvītais Rakstnieks. Bet kāpēc pērtiķis ir ceļā uz turieni? Seni noslēpumi tiek atklāti, un nodevējs – atmaskots...
M.Bonds. Pasaka par peļu pili
Reiz brīnumjaukā leļļu namiņā mitinājās kupla peļu saime. Taču kādu dienu notika kas negaidīts… Lasi šo sirsnības un mīļuma caurvīto stāstu un dzīvo līdzi pelīšu gaitām, kurās palīdzēs iejusties Emīlijas Satonas brīnišķīgās ilustrācijas!
D.Hejērs. Sacīkstes uz dzīvību un nāvi un citi spoku stāsti
Emma pirmo reizi mūžā piedalās jāšanas nometnē. Bet visi zirgi tajā uzvedas diezgan neparasti. Kas vai kurš tos tik ļoti satrauc un nomoka? Naktī meitene dzird dīvainus čukstus. Kāda zēna spoks izaicina Emmu uz sacensībām...
Lasiet arī par Oskaru, kas dodas izpētīt jūrnieka garu apsēstu māju, par Alisi, kura apjauš, ka vēlēšanās jāizsaka ļoti uzmanīgi, un par Sāmuelu un Peteru, kuri saprot, ka dažus jautājumus labāk atstāt bez atbildes. Grāmata paredzēta lasīšanai priekšā vai patstāvīgi. Ja vien nav bail no tumsas…
Sidrabiņa lietiņš lija
Ziemassvētku noslēpumu un maģiju katra tauta izdzīvo un tulko savā veidā. Latviešu dzīvesziņa mājo mūsu tautasdziesmās. Sidrabiņa lietiņš un pīrāgs nabags gan jau būs zināms ikkatram – bet vai zināt arī citas? Grāmatā apkopotā tautasdziesmu izlase aicina iedvesmojošā Ziemassvētku piedzīvojumā!  Grāmatas ilustrāciju autore ir latviešu māksliniece Anna Galviņa, kura šobrīd dzīvo Zviedrijas ziemeļu pilsētā Ūmeo, kur vada radošas nodarbības bērniem un veido interjera gleznojumus.
E.Balitone. Slavenais piecinieks. Bēgšana no mājām
Savā trešajā piedzīvojumā slavenais piecnieks atklāj, ka Kirina salā bijis iegriezies kāds svešinieks. Atraduši uz kuģa vraka noslēpumainu, aizslēgtu koferi, Džordžs, Džuliāns, Diks un Anna nospriež, ka to, iespējams, atstājuši kontrabandisti. Taču spalgs, šausmu pilns kliedziens liek viņiem mainīt domas. Notikumi sarežģās arvien vairāk..
D.Pilkijs. Supervaronis Apakšbiksis un lielā, grandiozā kauja ar bionisko puņķudesu
Džordža un Herolda neparastie piedzīvojumi turpinās! Abi zēni ir nonākuši ķēpīgā situācijā. Skolas sūdzambībele – gudrītis Melvins Snīdlijs beidzot ir patiesi nokaitināts! Džordža un Herolda komikss par Snīdliju ir absolūti neciešami aizskarošs! Melvins nolemj atriebties un tāpēc grib kļūt superspēcīgs. Tomēr viss pavēršas mazliet greizi – tiek radīts Bioniskais Puņķudesa! Vai Kapteinis Apakšbiksis spēs pieveikt šo pretīgo, ļumīgo monstru vai arī planētai būs lemts noslīkt puņķu jūrā?
Troļļi. Kinostāsts
Šajā grāmatā tevi gaida neparasts piedzīvojums kopā ar drosmīgo princesi Popiju, apņēmīgo karali Pepiņu, piesardzīgo Zaru un citiem troļļiem! Viņi dodas pie īgnajiem Bergeniem, kur dziesmas, dejas un sirsnīgi apskāvieni rada brīnumu…
Vaiana. Kinostāsts
Vaiana sapņo kļūt par prasmīgu jūrasbraucēju. Neraugoties uz tēva aizliegumu šķērsot rifu, meitene dodas pasakainā ceļojumā, lai atrastu pusdievu Maui un noliktu vietā visu salu mātes Te Fiti sirdi. Lasi grāmatu un izbaudi brīnišķīgo piedzīvojumu!
Ziemassvētku brīnumi
Skaisti ilustrētajā krājumā apkopoti latviešu rakstnieku un dzejnieku stāsti, pasakas, dzejoļi par Ziemassvētku gaidīšanu un svinēšanu. Piedāvāti īsi teksti par Adventa laiku un Jēzus bērniņa piedzimšanu. Krājumā akcentēts svētku gaidīšanas un svinēšanas brīnums. Tas aicina ģimeni gatavoties svētku atnākšanas brīdim, kopā lasot un pārrunājot skaisto svētku dziļāko būtību un mācoties dzejoļus. Bet pats galvenais – visiem kopā kļūt arvien labākiem.
Dž.Grejs. Zvērači 2. Uzlidojums
Pēc smagās cīņas, kurā kraukļu zvēracis Krā sakāva Audējvīru, Blekstounas pilsēta beidzot ir atbrīvota no ļaunuma. Bet miers nav ilgs – ierodas Mušu māte, kura kopš Tumšās vasaras ir gaidījusi izdevīgu brīdi, un vēlas iegūt to, kas pieder Krā. Zēnam ir jāmeklē visa iespējamā palīdzība un jāsaņem drosme, lai stātos pretī šai neticami nežēlīgajai ļaundarei.
E.Lokhārta. Puišu saraksts
Šī noteikti ir īstā lasāmviela pusaugu meitenēm, kas tieši to šobrīd izdzīvo. Grāmata ļoti noderēs arī viņu vecākiem, jo palīdzēs izprast savu bērnu reakciju un emocijas.
New York Times bestsellera Mēs bijām Meļi, ko Džons Grīns atzina par “absolūti neaizmirstamu”, augsti novērtētās autores E. Lokhārtas “Puišu saraksts” – pirmā grāmata sērijā par trakulīgo un sirsnīgo Rūbiju Oliveru.

Grāmatu anotācijas un vāku foto no izdevniecību Zvaigzne ABC, Jumava, J.Rozes apgāds, BaibaBook, Dienas grāmata. Egmont Latvija tīmekļa vietnēm.


Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru