26.4.17

Jaunākās grāmatas

Baltais lācis. Pasaku pavārgrāmata bērniem
Piedzīvojumiem bagāta bilžu grāmata, ko sadarbojoties radījuši trīs autori: māksliniece Māra Viška, pasakas autors Uldis Daugaviņš un pavārs Mārtiņš Sirmais. Šī pasaka bērniem un vecākiem sola tikpat aizraujošus piedzīvojumus arī virtuvē. Domājot par savu bērnu, kas nelabprāt ēd garlaicīgos pieaugušo ēdienus, māksliniece Māra Viška reiz atcerējās, kā bērnībā kopā ar draudzeni spēlēja šefpavāres, krāva uz sviestmaizēm dažādu produktu tornīšus un sauca šo spēli par “Balto lāci”. Viņa nolēma gatavot kopā ar bērnu, izgudrot ēdienam īpašus stāstus un gatavo ēdienu izkārtot kā attēlu. Ēdiens uzreiz kļuva interesants un bija radusies arī ideja bilžu grāmatai, ar kuras ieceri un zīmējumiem māksliniece 2014. veiksmīgi piedalījās pirmajā Rīgas bilžu grāmatu kvadrinnālē “Attēlu stāsts”.
K.Neimane. Ezītis, kam nebija kažociņa
Kristīnes Neimanes pirmā grāmata "Ezītis, kam nebija kažociņa" ir sirsnīgs stāstiņš bērniem par ezīti, kurš nebija tāds kā citi, un par to, kā piepildījās viņa vēlēšanās.
V.Kaplāna. Kā vilku piemin, tā vilks klāt
Āžu papus lasa saviem bērniem grāmatu. Tā ir baisa pasaka par vilku, un papum nemitīgi nākas bērniem atgādināt: - Mūsu mežā vilku nav. Bet vai patiešām? Burvīgs un asprātīgs stāsts par grāmatas varu un bailēm no vilka.
Peppa Pig. Dabas taka
Lasāmgrāmatiņa mazajiem par iemīļoto cūciņu Pepu un viņas draugiem. Pepa ar ģimeni iet pa dzīvnieku pēdām, bet tad pēkšņi visas pēdas pazūd. Kā viņi atradīs ceļu atpakaļ pie mašīnas un piknika groza?
Peppa Pig. Pepas pirmās brilles
Lasāmgrāmatiņa mazajiem par iemīļoto cūciņu Pepu un viņas draugiem. Pepa ir pārliecināta, ka viņai vajag brilles tāpat kā viņas draugam ponijam Pedro. Kā Pepa izskatīsies ar brillēm?
Peppa Pig. Sporta diena
Lasāmgrāmatiņa mazajiem par iemīļoto cūciņu Pepu un viņas draugiem. Skolas sporta dienā Pepa un Džordžs neiegūst nevienu balvu, bet tad pienāk pēdējās sacensības. Zēni sacenšas ar meitenēm virves vilkšanā.
Taurenīte un mazo pūkainīšu gadatirgus
Taurenīte ir satraukta, uzzinot, ka viņas trusītis Eņģelītis vēlas piedalīties gadskārtējās Mazo pūkainīšu gadatirgus ganu sacensībās. Kurš ir dzirdējis, ka truši ganītu govis un aitas? Taurenīte piekrīt trenēt Eņģelīti, bet pirmais mēģinājums ir izgāšanās. Ponijmeitene ir pārliecināta, ka nav jēgas turpināt, līdz talkā nāk visi viņas draugi, lai palīdzētu īstenot Eņģelīša sapni. 
J.Zvirgzdiņš. Tobiass, Čārlijs un neredzamais spoks
– Cik jūsu spoks maksā? – gribēja zināt Tobiass. – Ko jūs, ko jūs! Kāda tur vēl nauda! – vīrietis atgaiņājās. – Ziniet, mums viņš ir līdz kaklam! Ņemiet tik ciet! Jums būs kur ielikt? – varēja redzēt, ka viņš ātrāk grib tikt no spoka vaļā.
 Divi rotaļu lāči, Neredzamais spoks, nelādzīgā ģimene no Miglasmērkaķu ielas, iejūtīgais mazulis, savtīgais Kaķis, tenku vācele Žagata Agata, īpašais mārketinga speciālists lielveikalā un pat laupītāji – tēlu galerija ir visai raiba. Un stāsta sižets ir patiesi spraigs.

Dž. Klārka. Trusītis Salātiņš. Daktere Mince steidz palīgā
Trusīti Salātiņu un viņa draugus daktere Mince aizvedusi zaļumos, kur paredzēts kurināt ugunskuru un pārnakšņot. Piepeši uz Salātiņa ķepām parādās neizskaidrojami izsitumi, un dakterei kopā ar savu palīgu Graudiņu jārīkojas nekavējoties, lai atklātu cēloni un trusīti sekmīgi izārstētu.
 Lasot par dzīvnieciņu piedzīvojumiem, cilvēku bērni uzzinās, kādi piederumi atrodami ārsta somā, ka slimojot jādzer daudz ūdens, kā brauciena laikā izvairīties no nelabas dūšas, kāpēc pat maza brūcīte rūpīgi jānomazgā, kāpēc automašīnā vienmēr jāpiesprādzējas un daudz citu derīgu gudrību.
U.Auseklis. Viscaurumainākās siermaizītes
Šajā pasaku grāmatā izlasīsiet raibu raibas pasakas par pasauli, kurā dzīvojam. Te iepazīsiet Norbertu, kurš kastītē glabāja muzikanta notis, varavīksnes, kas bieži gribēja būt uz debesu skatuves, Rakstnieku, kuru apbēdināja, ka bērni nelasa, Kociņa kungu, kurš galvenokārt gleznoja bērzus, sarežģīto un piņķerīgo Trešdienu un vēl, un vēl.
Čukbānīša Rūkonīša un baltā stārķa piedzīvojumi
Grāmatiņā aprakstīti pamācoši notikumi, piedzīvojumi atrakciju parkā, mežā, jūrā, kopīga svētku svinēšana un labu darbu darīšana. Pats galvenais, kas vieno mazos draugus - kopā būšanas prieks.
F.Saimona. Negantā Nika atriebība
Pareizais Pēteris allaž sagādā Negantajam Nikam nepatikšanas, un nu reiz Nika pacietības mērs ir pilns. Viņš nolemj reizi par visām reizēm atriebties brālim. Bet kā to izdarīt, lai brāzienu nesaņemtu Niks pats? Viņš izstrādā nevainojamu atriebības plānu…
L.Pīrss. Lielais Neits izaicina pretinieku
Jūs gaida patīkama atkaltikšanās ar LIELO NEITU, labi pazīstamo jokdari, kurš pilnīgi noteikti NAV nekāds skolotāju mīlulītis. Varenā Džefersona vidusskola VIENMĒR uzvar. Bet Neits nolemj, ka ir īstais laiks no neveiksminiekiem kļūt par VAROŅIEM! Vai Neits piedzīvos sakāvi arī izšķirošajā kaujā? Vai, gluži otrādi, aizvedīs 38. pamatskolu līdz visu laiku iespaidīgākajai UZVARAI? 
D.Lendijs. Blēžagabals Jaukums rotaļājas ar uguni
Kaulainais detektīvs Blēžagabals Jaukums – detektīvs, burvis un karotājs – un viņa palīdze Valkīra nepazīst mierpilnu atpūtu. Pasaule atkal ir briesmās – pilsētā ieradušies trīs bīstamākie slepkavas Atriebis, Mijkrēslis un Asinskārs. Viņu nolūks ir atdzīvināt kādu neapturamu briesmoni, kam piemīt šausminošs spēks. Blēžagabalam un Valkīrai jāstājas ceļā trijotnes ļaunajiem nodomiem, taču neiztikt arī bez dažu lasītājam jau pazīstamu draugu un šķietamu nedraugu palīdzības.
E.Blaitona. Slavenais piecnieks. Brīvdienas ar cirku.
Vasaras brīvlaika ceļojums vagoniņos Slavenajam piecniekam noteikti būs lielisks piedzīvojums!
Drīz vien bērni nonāk vietā, kur apmetni ierīkojis cirks, un iepazīstas gan ar dzīvniekiem, gan ar akrobātiem, klauniem un zvēru dresētājiem.
Taču izrādās, ka dažam labam no cirka ļaudīm padomā ir kas ļauns...
Divas jaunas grāmatas sērijā ''Zombiju mednieki''
Zombiju mednieki kļuvuši par nacionālajiem varoņiem. Pagājuši jau seši mēneši, kopš Zaks Klārks, viņa māsa Zoja un draugi Raiss, Medisona un Ozijs izglāba valsti no zombijiem, un dzīve beidzot atgriežas ierastajā ritmā.
Dzīvie miroņi ir atgriezušies, un viņu nodomi ir draudīgi. Tik tikko izglābušies no zombiju pārņemtās Ņujorkas, Zaks Klārks un zombiju mednieku komanda – Raiss, Zoja, Ozijs un Medisona – dodas meklēt jaunu, noturīgu pretlīdzekli. Taču visi valsts iedzīvotāji strauji pārvēršas par trulu kanibālu bariem un zombiju medniekiem vairs nav, kur meklēt palīdzību... vai varbūt tomēr ir?
D.Valjamss. Vectētiņa lielā bēgšana.

Arī šajā Deivida Valjamsa grāmatā humors mijas ar smeldzīgu vēstījumu, smiekli – ar asarām, viegla izklaide – ar dziļām pārdomām.  Pirms daudziem gadiem vectētiņš bija labākais Otrā pasaules kara pilots un lidoja ar leģendāro iznīcinātāju Spitfire. Tagad vecā vīra atmiņa mēdz izstrādāt “jokus”, arvien biežāk pārceļot viņu atpakaļ senajās slavas dienās. Visiem tuviniekiem to ir ļoti grūti saprast, izņemot vienu – viņa divpadsmit gadus veco mazdēlu Džeku, kuru sajūsmina vectēva karalaika piedzīvojumi. Taču kādu dienu vectētiņš tiek nosūtīts uz veco ļaužu namu “Krēslas torņi”, ko vada ļaunā pārvaldniece Cūcenes jaunkundze, un nu viņam kopā ar Džeku ir jāizgudro bēgšanas plāns. Tomēr abi sazvērnieki pat nenojauš, ka ļaunā pārvaldniece ir viņiem uz pēdām...

U.Ruviša. Klikšķi ir visa tava dzīve
Hannai nav daudz draugu, un tādēļ ikdiena skolā nav vienkārša, taču, par laimi, viņai ir vēl otra dzīve. Sociālo tīklu viltus profilā meitene ir tāda, kāda vēlētos būt – jautra, asprātīga un populāra. Šajā profilā viņa publicē draiskas bildes un raksta šerpus komentārus. Līdz brīdim, kad kāds noskaidro meitenes patieso identitāti. Tad Hannas dzīve sāk atgādināt murgu, un ar steigu jāatrod risinājums…
“Klikšķi ir visa tava dzīve ” sāk jaunu sēriju – LA zibstāsti tīņiem. Sērijā būs apjomā nelieli romāniņi pusaudžiem mīkstos vākos – ātri izlasāmi un viegli paņemami līdzi.
I.Eņģele. Sektors 18-08
Draugu pulciņa – piecu jauniešu – Skolas gaitas ir tikko beigušās, taču viņi pret savu gribu ielaužas Kosmosa kreiserī, kuram jādodas bīstamā glābšanas misijā. Tāpēc atgriešanās mājās uz Zemes viņiem pagaidām tiek liegta. Taču paiet laiks, un piespiedu ceļojums starpzvaigžņu telpā pārvēršas piedzīvojumā, kura sekas nav prognozējamas. Tomēr par notiekošo, bet – galvenais – par to, kas varētu notikt, ir jāuzņemas atbildība. Līdz šim nepieredzējušo jauniešu dzīve bijusi bezrūpīga, grūtību imitāciju viņi sastapuši vienīgi virtuālajā spēlē, kura savaldzinājusi teju visus planētas iedzīvotājus. Turpretī nu aci pret aci jāsastopas ar nodevību, mazdūšību, aizdomīgumu, varmācību – visu to, kas viņiem līdz šim bijis svešs un neizprotams. Pārsteidzoši, taču cilvēku rakstura negatīvās īpašības un netikumi ir nevis zuduši, bet gan tikai snauduši, lai piemērotā momentā izlauztos ar jaunu, negaidītu un varbūt absolūti graujošu spēku!

Grāmatu anotācijas un vāku foto no izdevniecību Zvaigzne ABC, Jumava, Egmont Latvija, Lauku Avīze tīmekļa vietnēm.


Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru