1.6.17

Jaunās grāmatas

Pelēns Edžiņš un noslēpumainā lādīte
Iepazīsties ar atjautīgo pelēnu Edžiņu un viņa draugiem – trusīti Baniju, peļu meitenīti Emmu, bruņurupuci Bruno, gulbi Dūnspalvi un daudziem citiem! Kādu dienu pelēna Edžiņa dārzā uzrodas neparasta lādīte. Kas gan to tur varēja nolikt? Droši vien tie ir citplanētieši, klusībā prāto mazais pelēns un dodas uzmeklēt savu draugu trusīti Baniju, lai kopīgiem spēkiem atslēgtu noslēpumaino lādīti. Edžiņš pat nenojauš par neparastajiem piedzīvojumiem, kas to sagaida ceļā...
Tīrīgais

Meža vidū dzīvo āpsis Ansis, kuram ļoti nepatīk nekārtība. Viņš kārto un tīra, un rosās bez mitas... Ansim patīk, ja viss ir tīrs un kārtīgs, tomēr reizēm labāk nepārspīlēt. Slavenās angļu mākslinieces stāstā āpsis mācās mīlēt savu mežu tādu, kāds tas ir - ar visu jucekli un kņadu. Aicinām bērnus un vecākus iepazīties ar šo brīnišķīgo stāstu par āpsi, tīrību, apņēmību, draudzību un laimīgām beigām. 
Maša un lācis. Filmējam!


Visi bērni pirms aizmigšanas labprāt klausās kādu pasaciņu. Ievediet bērniņu sapņu valstībā, lasot priekšā šo jauko stāstu!
Zilonīte, kura ļoti grib\eja aizmigt


Šajā grāmatiņā bērns kopā ar Zilonīti Zuzi ceļos cauri Brīnumu mežam līdz gultiņai. Mežā sastaptie brīnumainie tēli mazajam palīdzēs nomierināties un sagatavoties gulētiešanai – Miegainās Kāpnes, Rāmā Upīte un lēni krītošas koka lapas… Pievienojieties vecākiem visā pasaulē un atklājiet jaunu – miera un mīlestības pilnu – bērna midzināšanas rituālu! Lai gulētiešana kļūst par patīkamu bērna dienas noslēgumu!
Ledus sirds. Zelta stāstu grāmata


Tevi gaida visdažādākie piedzīvojumi kopā ar Elzu, Annu un viņu lieliskajiem draugiem! Lasi, kā Elza rīkoja māsai dzimšanas dienas pārsteigumu un kā Olafs pieskatīja savus mazos brālīšus sniegavīriņus. Dodies aizraujošā pēdu dzīšanas uzdevumā kopā ar Mazo Oli un uzzini, kā var likt iemirdzēties troļļu kristālam. Šie un vēl citi skaisti un sirsnīgi stāsti izklaidēs ikvienu mazo lasītāju!
L.Apšeniece. Lidojošā slieka


Šais fabulās lai mācība jums laba,
Ka dzīvē bieži notiek viss tāpat kā dabā.
Cik daudzi pavasaros lakstīgalas sveic,
Bet skudras nemana, kas čakli darbus veic.
Ir cerība, ka, lasot dzeju šo, gan liels, gan mazs
Ar ļaužu tikumiem tur līdzību spēs rast.
Lai tev vienmēr veicas — gaišs uz dzīvi skats,
Pamācības šoreiz izdomāsi pats.
T.Stusa. Ezītis Vilhelms


Ja tu par kaut ko sapņo, tas noteikti piepildīsies. Atradīsies tie, kuri tev noticēs un palīdzēs. Galvenais – palikt tādam, kāds esi, un nebaidīties, ka kāds uzskatīs tevi par dīvaini. Ezīša Vilhelma stāsts ir par sapņiem, draudzību un patiesu ticību — gaismai, labestībai un savam vienreizīgumam.
V.Vzduļska. Plutons


Plutons arī tagad skatās uz mani no fotogrāfijas. Viņam ir labsirdīgs skatiens un liela, izbāzta mēle. Viņš it kā saka: "Tu ko, mazais? Nepārdzīvo!" Vecāki apgalvo, ka Plutons nav pazudis uz visiem laikiem. Ka viņš vienkārši pārcēlies debesīs. Varbūt pat uz citu planētu, kuru sauc tieši tāpat kā viņu - uz Plutonu. Tieši tāpēc Plutons ir mana mīļākā planēta. Amizants stāsts par jaunu draudzību, pie kuras jāpierod, lai sirdī atkal būtu prieks!
R.Benksa. Nāru klintis. Noslēpumainā karaļvalsts-3


Dziedošas nāras gariem matiem, mirdzošu, zvīņām klātu asti, tērpušās izsmalcinātos peldtērpos! Kur gan tās var sastapt? Laipni lūgti maģiskajā draudzības un jautrības pasaulē! Elīnu, Samantu un Jasmīnu gaida jauni piedzīvojumi zemūdens valstībā. Vai trīs draudzenes spēs palīdzēt nāru ļaudīm nosargāt Burvju Pērli no Karalienes Melisas un viņas nejaukajiem Negaisa Elfiem?
R.Benksa. Burvju kalns. Noslēpumainā karaļvalsts-4


Prasmīgie meistari Sniega rūķīši prot traukties no kalna ar slēpēm, slidot pa aizsalušo ezeru un veidot izsmalcinātas ledus skulptūras. Kur gan viņus var sastapt? Laipni lūgti maģiskajā draudzības un jautrības pasaulē! Šoreiz labākās draudzenes Elīnu, Samantu un Jasmīnu gaida piedzīvojumi Burvju Kalna sniegotajās nogāzēs. Vai meitenēm izdosies atrast Karalienes Melisas briesmīgo zibensbultu un nepieļaut, lai Sniega rūķīši pārvērstos ledū?
I.Zīgners. Mazais pūķis Kokosrieksts un Dižais Burvis


Mazais pūķis Kokosrieksts netic savām acīm: viņa priekšā stāv kaza un apgalvo, ka esot noburts burvis! Kā tas var būt? Kokosrieksts ilgi neprāto un kopā ar savu draudzeni Matildi un noburto kazu dodas uz noslēpumaino Pudeļzemi, kur ieperinājies ļaunais burvis Kazbārdis. Vai Kokosriekstam izdosies atbrīvot labo burvi Pīlādzi no lāsta un izglābt Pudeļzemi?
T.Parvela. Muris un Vufs


Muris ir kaķis, un Vufs ir suns. Viņi dzīvo debeszilā mājā kalna galā, un turpat pakājē ir dīķis un ciematiņš, kurā mīt vista fon Ko, gotiņa Mūmiņa, zirgs Ījāns un citi draugi. Grāmatā ir divdesmit sirsnīgi un aizraujoši stāstiņi, kas ir lieliski piemēroti lasīšanai priekšā mazāka vecuma klausītājiem un patstāvīgai lasīšanai visiem skaistas un vērtīgas bērnu literatūras cienītājiem. Bērniem patiks amizantā kaķa Mura un prātīgā suņa Vufa piedzīvojumi un asprātības, krāsainās, dinamiskās ilustrācijas, savukārt pieaugušajiem prieku sagādās grāmatas teksta skaistums un daudznozīmība. Lai nu kurš, bet lielie labi zina, cik grūti zem viena jumta sadzīvot atšķirīgām personībām, saglabājot gan savu “es”, gan cieņu un mīlestību citam pret citu. 
Dž.Stiltons. Gadsimta neprātīgākais maratons!


Džeronīmo Stiltons pieņēmis milzu izaicinājumu – noskriet maratonu, jā, patiešām 42 kilometrus un 195 metrus! Tas notiks Ledusversmes pilsētā, un ne velti to dēvē par gadsimta neprātīgāko maratonu. Taču Stiltonu nespēj apturēt ne sniegs, ne svelme, ne mušiņu uzbrukums, ne briesmīga smaka un pat vulkāna izvirdums ne! Kravas auto ar uzrakstu “Kritušo vācējs” var mierīgi doties projām. Grāmatas beigās ievietoti Herkula Roka padomi, kā lasītājs var kļūt tikpat sportisks kā īsta superpele. 
F.Saimonsa. Negantais Niks un futbola bieds


Kad negantais Niks uzzina, ka pareizais Pēteris skolas sapulcē lasīs skaļi savu dienasgrāmatu, viņš saprot, ka kaut kas jādara lietas labā. Kas zina, ko brālis tajā ir sarakstījis, kādus melus sacerējis?! Negantā Nika reputācija nedrīkst ciest.
Nika klases audzinātāja Zobenas jaunkundze ir laimējusi divas biļetes uz Futbola asociācijas kausa spēli, un to laimīgais ieguvējs tiks noskaidrots futbola spēlē. Niks ir apņēmības pilns – viņam jātiek pie biļetēm, lai tur vai kas. Bet kā to panākt, ja labākā klases futboliste ir… gražīgā Grieta?
Negantais Niks necieš iepirkšanos. Precizējums – negantajam Nikam patīk iepirkties. Viņam patīk pirkt milzu televizorus, datorspēles, komiksus, rotaļlietas un našķus. Tomēr kaut kāda iemesla dēļ Nika vecāki nekad nevēlas pirkt labas lietas. Šoreiz Niks spiests iet līdzi mammai iegādāties jaunu apģērbu un apavus. Ak nē!
D,Robertss. Nevīža Bērtijs. Nelabums!


Ja kāds grib uzzināt, cik viegli vai grūti nonākt nepatikšanās, nekur citur tam vairs nav jāmeklē – katrā šīs grāmatas stāstiņā Bērtijs ir ķezā līdz ausīm. Lasi par Bērtija idejām, kā izklaidēties ar vecmāmiņām atrakciju parkā, kā no jūrnieka kostīma izgatavot ubaga tērpu, kā pavadīt nedēļas nogali kopā ar bēbi un iemācīt viņam pirmo vārdiņu.
Dž. Patersons. Mans brālis ir briesmīgi liels melis. Pamatskola


Vai atceraties Džordžiju – mūžīgā neveiksminieka Reifa jaunāko māsu? Šos teikumus rakstījusi viņa, un “Pamatskolas” sērijas trešā grāmata ir pavisam citādāka nekā iepriekšējās divas. Šoreiz grāmatas galvenā varone ir Džordžija, un tā ir viņa pati, kas ļauj lasītājam ieskatīties pamatskolas vecuma meitenes domu un jūtu pasaulē. Pēc Reifa stāstītā, varētu domāt, ka meitenei skolā klājas daudz vieglāk nekā zēnam, sevišķi ja viņa ir apzinīga teicamniece. Taču ir viens milzu “bet”. Džordžija sāk iet 6. klasē skolā, kurā neviens viņu vēl nepazīst, taču ļoti labi atceras Reifu Kačedorianu un visus viņa briesmīgos izgājienus, sākot ar vārda “purkšķis” iekļaušanu dzejoļos un beidzot ar viesošanos policijas iecirknī, nemaz nepieminot joņošanu pa gaiteni vienās apakšbiksēs. Džordžijai ne tikai jāpierāda skolotājiem, ka viņa nav gluži tāda pati, kāds ir viņas brālis, bet arī jāizcīna sava vieta skolasbiedru vidū. Džordžijai nav slavenu zīmolu apģērba, viņa nav apveltīta ar pārdabisku asprātību un talantu zibenīgi reaģēt uz apcelšanu, toties viņai ir vairāki lieli noslēpumi. Par vienu no tiem nenojauš pat meitene pati. Taču ir divas labas ziņas. Pirmā – grāmata šos noslēpumus atklāj. Otrā – netiksiet atstāti neziņā par abu iepriekšējo grāmatu notikumiem, ja nu gadījumā neesat tās lasījuši, – Džordžija atgādina arī par tiem.
Dž.Klerijs. Pārgalvji.


Pārgalvju ģimene dzīvo pavisam parastā dvīņu mājā visnotaļ parastā piepilsētas ielā, tomēr paši ir visai neparasti... Pārgalvja kungs sacer jokus Ziemassvētku plaukšķenēm, Pārgalves kundze no olu kārbām un vistu kauliņiem darina īpatnējas cepures, un viņu dvīņi ir mazi, jautri nerātņi: Bobijam patīk grauzt zīmuļus un galda kājas, un Betijai ir savādi, spiedzīgi smiekli. Bet galvenais – viņus visus klāj spalva, viņi slēpj biksēs asti un vairāk par visu viņiem patīk uzjautrināties un ķiķināt. Vai jau uzminējāt viņu noslēpumu? Nu protams, viņi ir hiēnas! Tomēr savu īsto būtību Pārgalvji tur no visiem noslēpumā, un vienīgi nīgrais kaimiņš jauš kaut ko aizdomīgu...
Dž. Grejs. Baltās atraitnes atriebība. Zvērači-3


Krā ir sakāvis draudīgo Audējvīru un uzveicis Mušu māti. Blekstounā beidzot vajadzētu justies droši visiem tās iemītniekiem – kā zvēračiem, tā cilvēkiem. Taču ir parādījusies jauna vārdotāja, kura grasās turpināt Audējvīra briesmu darbus. Saukta par Balto atraitni, šī zirnekļu zvērace ir apņēmusies iedzīt pilsētu atpakaļ noziedzības un baiļu laikmetā, kā arī iznīcināt visu, kas Krā ir dārgs. Kad Blekstounas zvērači tiks ierauti cīņā par savām mājām, visiem, kurus Krā mīl, atkal draudēs briesmas. Un var gadīties, ka šoreiz zēnam neizdosies viņus pasargāt.
E.Lokhārta. Puišu grāmata


Šī ir īstā lasāmviela pusaugu meitenēm un viņu vecākiem! Šajā grāmatas “Puišu saraksts” turpinājumā, uzsākdama jauno mācību gadu, Rūbija Olivera joprojām cenšas sadzīvot ar savas popularitātes sabrukumu. Sekojot savas psihoterapeites ieteikumam, Rūbija sāk uz pusslodzi strādāt zooloģiskajā dārzā, lai nodarbinātu savas domas, bet vienalga nespēj tikt pāri sāpēm par zaudētajām draudzenēm un puišiem. New York Times bestsellera Mēs bijām Meļi, ko Džons Grīns atzina par “absolūti neaizmirstamu”, augsti novērtētās autores Emīlijas Lokhārtas Puišu grāmata – otrā grāmata par sirsnīgo meiteni Rūbiju Oliveru.
J.Zommers. Lielā sīkbūtņu grāmata


Lielā ilustrētā grāmata iepazīstina lasītājus ar sīkbūtnēm, kuras lido, rāpo, kož un dzīvo kopā ar mums uz Zemes. Grāmata, kas ir populāra bērniem un pieaugušajiem vairāk nekā 10 valodās pasaulē, tagad tiek piedāvāta latviešu lasītājiem un mazajiem kukaiņu pētniekiem. Lielas un skaistas atbildes uz sīkiem jautājumiem, kas kļuvušas pieprasītākās skolās un bibliotēkās Lielbritānijā un visur, kur tiek pārtulkotas.

Grāmatu anotācijas un vāku foto no izdevniecību Zvaigzne ABC, Jumava, Egmont Latvija, Lauku Avīze, Mansards un Jānis Roze tīmekļa vietnēm.

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru