12.10.17

Jaunās grāmatas

Dakteris steidzas palīgā
Labākajam dzīvnieku ārstam pasaulē - lādzīgajam suņukam Do - un viņa palīdzei Līzbetei darba allaž pilnas rokas - vistas mokās ar miežu graudiem, Garausim piemetušās vaimansāpes, bet Lielmuižas saimnieka labākā piena govs Matilde uzrāpusies ābelē un negrib vairs kāpt lejā. Ko nu darīt?! Apārstējis sanākušo pacientu vainas, dakteris Do žigli traušas motociklā un dodas palīgā!

Asprātīgā bilžu grāmatiņa būs lielisks palīgs, dodoties pie ārsta.

Kaķis Pičs. Man ļoti patīk manas baltās kurpītes
Kaķis Pičs savās jaunajās, modernajās baltajās kurpēs dodas pastaigā pa ielu. Tā staigādams, viņš iekāpj zemenēs, mellenēs un vēl citur, un viņa kurpes maina krāsu - no baltām tās kļūst sarkanas, zilas, tad brūnas un visbeidzot - slapjas. Ko dara Pičs?
E.Gulbe. Koko un Riko uzvedas kā eņģelīši
Šī ir jau trešā grāmata par žurku puišeļu raibajām gaitām. Dažbrīd viņi cenšas būt rātni kā eņģelīši – skat, pat pašdarinātus spārniņus plivina! Tomēr daudz labāk abiem draugiem padodas darīt blēņas, smieties līdz asarām, spēlēt futbolu, mieloties, svinēt, laiskoties zem bumbieres un pļāpāt par visu ko.
Pēc Koko un Riko piedzīvojumu motīviem tapusi arī izrāde Latvijas Leļļu teātrī.
My little pony
Tumši un draudīgi spēki iekārojuši Ekuestrijas princešu burvju spējas. Lai tos uzveiku, Krēslas Dzirkstij kopā ar draudzenēm jādodas tālu aiz savas zemes robežām. Tur viņas sastop bīstamus pretiniekus un aizraujošus izaicinājumus. Ponijmeitenes kārtējo reizi gūst apliecinājumu draudzības brīnumainajam spēkam.
A.Aizpuriete. Trakā lapsa
Grāmatas “Trakā lapsa” un “Trakā lapsa ceļo” ir mākslinieces debija bērnu literatūrā* kā ilustratorei un tekstu autorei. Abās grāmatās sirsnīgs un mīļš humors bērniem ir savienots ar pārsteidzošu ironiju, saprotamu tikai pieaugušajiem. Ne katram rakstniekam izdodas uzrakstīt darbu, kas iepriecinās tik plašu lasītāju loku. Agnese to ir paveikusi. Grāmata paredzēta arī ļo-o-oti pieaugušiem bērniem.
A.Aizpuriete. Trakā lapsa ceļo
Grāmatas “Trakā lapsa” un “Trakā lapsa ceļo” ir mākslinieces debija bērnu literatūrā* kā ilustratorei un tekstu autorei. Abās grāmatās sirsnīgs un mīļš humors bērniem ir savienots ar pārsteidzošu ironiju, saprotamu tikai pieaugušajiem. Ne katram rakstniekam izdodas uzrakstīt darbu, kas iepriecinās tik plašu lasītāju loku. Agnese to ir paveikusi. Grāmata paredzēta arī ļo-o-oti pieaugušiem bērniem.
V.B.Kamerons. Beilija stāsts
Sirsnīgais stāsts par zeltainā retrīvera Beilija un “viņa zēna” Ētana draudzību aizkustinās ikvienu lasītāju un palīdzēs iepazīt mūsu četrkājaino draugu dabu. “Beilija stāsts” neparastā formā – no suņa skatpunkta – atklāj gan gluži ikdienišķus notikumus, gan attiecību samezglojumus un pat dramatiskus pavērsienus kādas ģimenes dzīvē. Tas apliecina mīlestību un nesaraujamās saites, kas vieno cilvēku un suni. Uzticamie draugi vienmēr būs kopā!
Asti gaisā! Sunītes Plūmītes dzīves gudrības
Iepazīsimies, mani sauc Plūmīte! Esmu visīstākā dzīves svinētāja ar vistīrākajām dzinējsuņa, Džeka Rasela terjera un pūdeļa asinīm. Man patīk peldēt un skraidīt. Un kruasāni. Vēl man patīk filozofēt. Šajā grāmatā dalos ar jums suniskā gudrībā, kā kļūt par pašu pilnību. Asti gaisā par spīti visam!
Dž. Patersons. Dārgumu mednieki
Kidu ģimenes dvīņi Biks un Bekija ir uzauguši, ceļojot pa pasauli un nirstot jūras dzīlēs, lai palīdzētu tētim izcelt nenovērtējamus dārgumus no nogrimušu kuģu vrakiem. Taču pēc noslēpumainās vecāku pazušanas, Biks un Bekija kopā ar vecāko brāli Tomiju un māsu Vētru, dodas sava mūža vērienīgākajās dārgumu medībās. Atklājot norādi pēc norādes, viņiem nākas stāties pretī draudīgiem pirātiem un viltīgiem mākslas kolekcionāriem. Vai viņiem izdosies noskaidrot, kas patiesībā noticis ar pazudušajiem vecākiem un kam īsti viņi dzinuši pēdas?

D.Pilkijs. Dogmens uzdarbojas
Dogmens ir atgriezies! Vai bijāt noilgojušies? Visā pasaulē iemīļotais bērnu komiksa varonis Dogmens atkal priecē savus fanus ar draiskiem piedzīvojumiem. Jaunajā komiksu grāmatā lasītāji satiks labi pazīstamos varoņus - resgali Pītiju, lādzīgo policijas šefu un draudzīgo Sāru Hotofu - un iepazīs kādu noslēpumainu svešinieku, kuram piemīt pārdabiskas spējas. Svešinieka savādā uzvešanās laupa mieru pilsētiņas iedzīvotājiem. Tik sarežģītus noziegumus spēj atrisināt tikai vislabākais policists pasaulē - Dogmens!

T.Parvela. Ella un rokeris Pauls
Ticat vai ne, bet mani aizvien vēl sauc Ella, man ir jauki draugi, jauka klase un jauks skolotājs. Viss būtu patiešām ļoti jauki, ja vien Paulam nedraudētu palikšana uz otru gadu otrajā klasē un skolotājam – izlikšana no mājām. Pauls neprot reizrēķinu. Viņš ir topošā rokzvaigzne, tāpēc uzskata, ka viņa vietā jāmācās menedžerim. Savukārt skolotājam draud izlikšana, tāpēc ka viņa suņi Koijo un Ots naktīs gaudo, bet dienās gaudo mājas pārvaldnieks. 
Dž.Greja. Kaķis Stiķis sniedz ķepu palīgā
No Britu muzeja nezināms ļaundaris nozog lielu dārgumu – seno ēģiptiešu grāmatu. Kaķis Stiķis – jaunais policijas kaķseržants – ir pilnīgi drošs, ka tiks noziedzniekam uz pēdām. Stiķis un viņa draugi šķērso smilšu tuksnesi, dzenoties pakaļ laupītājiem, bet vai šoreiz viņi spēs uzveikt vecos ienaidniekus: Žeņu Klobu, Biskvītu un žagatēnus? Šis būs pats grūtākais pārbaudījums visām deviņām kaķa Stiķa dzīvībām...
B.Lindgrēne. Loranga
Grāmata vēstī par zēnu vārdā Masarīns un viņa tēti Lorangu, kuri kopā mitinās lauku mājā. Loranga, kurš vienmēr nēsā halātu un kam galvā uzvilkts adīts tējkannas sildītājs ar ziedu rakstu, ir bērnišķīgs un bezatbildīgs bohēmists. Netālu malkas šķūnītī dzīvo arī Masarīna bažīgais un neirotiskais vectēvs Dartanjans, kurš arvien izdomā sev jaunas kaites. Kopā viņi vada bezrūpīgu, piedzīvojumiem pilnu dzīvi; Lindgrēnes radītajā pasaulē var notikt jebkas un ar jebkuru – gružu kaudzē dzīvo žirafe, kas nozog un apēd Lorangas un Masarīna gultas, bet šķūnī mājo vairāki desmiti tīģeru. Katra pāršķirtā "Lorangas" lappuse sola lasītājam pārsteigumu un smieklus, jo Barbru Lindgrēne un viņas varoņi pat nedomā darīt to un rakstīt tā, kā lasītājs pieradis. Rezultāts ir krāsains un trakulīgs notikumu virpulis, kurā realitāte nav nošķirama no fantāzijas.

A.Liepiņa. Ludis
"Suņa saprāts ir vispārzināms, bet ir liela atšķirība saprāta pakāpēs jau starp kucēniem, tikko viņiem atveras acis. Gadās pat dumji suņi, bet muļķu procents starp viņiem ir daudz zemāks nekā starp cilvēkiem." (Aksels Munte)
T.Parvela. Muris un Vufs ceļ māju
Draugu Mura un Vufa debeszilā māja vairs neatrodas kalna galā, jo spēcīgais ziemas vējš to nopūtis slīpumā tieši vidū starp ieleju un kokiem noaugušo virsotni. Mēbeles mājā ir piesietas pie āķiem, paklāji – pienagloti pie grīdas, citādi viss sagāztos vienā kaudzē! Protams, Murim un Vufam jārīkojas, un viņi arī rīkojas... kā nu katrs prot. Čaklais un apzinīgais Vufs nolēmis māju pa detaļai vien uznest atpakaļ kalnā, bet mākslinieks Muris, kā allaž, lolo fantastiskas idejas un it nemaz negrib būt darba darītājs. To, kā veiksies abiem draugiem, vari izlasīt šīs grāmatas 18 stāstiņos. Tu iepazīsi arī vistu fon Ko, cūciņu Rukstiņu, zirgu Ījānu un citus Mura un Vufa kaimiņus!

Pasakas par kurmīšiem
Grāmatu un pasakas radījuši tādi stāstnieki kā Ieva Duļevska, Hosams Abu Meri, Helēna Mūrniece, Jana Duļevska, Jana Ezeriņa, Ilze Bindemane, Ilze Ramane, Ieva Bečere, Gunārs Duļevskis, Solvita Āboltiņa, Elita Veidemane, Paukštello ģimene, Guntars Stabulnieks, Dace Vīgante, Ieva Samauska, Kārlis Anitens, Sāra Estere Anitena, Sonora Gabrāne.
Dž.Leisijs. Pūķu aukļa pils
Šīs sērijas trešajā grāmatā mazo Edvardu atkal apciemo abi pūķi. Viņi rada dažādas neparastas ķibeles un... pat pamanās aizdedzināt zēna tēta jauno pili! Lasot šo grāmatu, smiekli un jautrība garantēta!
E.Grifitss. 13 stāvu namiņš kokā
Kurš gan negribētu dzīvot namiņā kokā? It īpaši, ja tas ir pasaulē visfantastiskākais 13 stāvu namiņš, kurā ir boulinga celiņš, baseins, pilns ar cilvēkēdājhaizivīm, milzu katapulta, slepena pazemes laboratorija, limonādes strūklaka un māršmelovu aparāts, kas saldos gardumus iešauj tieši mutē. Draugu Endija un Terija mājoklis ir tieši tāds. Viņi dzīve tajā ir aizraujoša un neticamu piedzīvojumu pilna. 13 stāvu namiņā kokā var atgadīties ITIN VISS. Visu piedzīvoto draugi apraksta un ilustrē paši savās grāmatās.

Piena ceļa dvēseles
Trešajā latviešu autoru fantāzijas un fantastikas stāstu krājumā mutuļo krāšņa iztēle, saplūst laiki, rosās mītiskas būtnes, autori pasmīn par populāriem mītiem, bet vietā uzreiz piedāvā paši savus – tikpat aizraujošus un gandrīz, gandrīz ticamus. Lielu daļu stāstu vieno ceļa motīvs – tas ir ceļš pagātnē vai nākotnē, ceļš savā dvēselē.
Našķi dāvanām
Vai nu jauks ciemakukulis, neliels uzmanības apliecinājums, mierinājuma balva vai pateicība: viss, kas virtuvē tiek pašu gatavots, vienmēr ir kaut kas īpašs!
No saldiem kārumiem, kā smalkmaizītes un konfektes, līdz pat gardiem ievārījumiem, konservētiem augļiem un kārdinošām uzkodām – rūpīgi un ar mīlestību veidotais recepšu krājums piedāvā gardas dāvanas jebkurai dzīves situācijai. Visi gardumi līdz pēdējai drupatai ir īpaši smalki, un ikkatrs izceļas ar savu odziņu.

Grāmatu anotācijas un vāku foto no izdevniecību Zvaigzne ABC,  Egmont Latvija, Lauku Avīze, Mansards un Jānis Roze tīmekļa vietnēm.

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru