21.2.18

Jaunas grāmatas

Bize un Neguļa
Lotes Eglītes animācijas filmas scenāriju grāmatai adaptējusi Inese Zandere, bet ilustrācijas veidojis mākslinieks Reinis Pētersons. Kad galvenās varones Bizes vecākiem piedzimst vēl viens bērniņš, viņa jūtas atstumta un vientuļa, jo vecākiem uzmanība un laiks pēkšņi jādala starp Bizi un brālīti. Meitene aizvien vairāk laika pavada ar savu iedomu draugu Neguļu, kurš mēģina palīdzēt risināt radušos situāciju ne gluži pašos veiksmīgākajos veidos – varētu taču brālīti kopā ar vecmammu aizsūtīt uz Mēnesi, un viss atkal būtu pa vecam!
Koko noslēpums


Migels ir divpadsmit gadus vecs zēns no lielas kurpnieku ģimenes. Viņš sapņo kļūt par izcilu mūziķi. Visu svēto dienas priekšvakarā viņam rodas iespēja atklāt kādu dzimtas noslēpumu, kas liek doties ceļojumā uz Mirušo pasauli, lai piepildītu savus sapņus un pierādītu to, ka viņam ir talants.
M.Laukmane. Uz austiņām austiņas


Bērnu grāmatā “Uz austiņām austiņas” ir iekļauti Maijas Laukmanes dzejoļi, kas aizvedīs Tevi ceļojumā pie Tevis paša. Aizvedīs pie tā, kam esi visciešākā tuvumā: pie Tava ķermeņa. Pie rokām, kājām, deguna, ausīm, acīm, mutes.


D.Šukis. Vista, kura nozuda miglā


Kad Peletrūnija nozuda mežā, neviens sākumā īpaši neuztraucās. Taču drīz vien kļuva skaidrs, ka bez vistiņas ikdiena nav iedomājama. Ar jautrās lauku sētas iemītniekiem mazie lasītāji iepazinās jau pirmajā sērijas grāmatiņā “Ezītis, kurš mīlēja slepeni” (iekļauta “Bērnu un jauniešu žūrijas” 2018. gada komplektā). Nu draugus sagaida jauni piedzīvojumi!


N.Fabiola. Jauns stāsts par mopsi Karlu, kas neprātīgi iemīlējās un atrada draudzeni


Piedzīvojumi turpinās... Karls un Paula laimīgi dzīvo pie savas saimnieces, līdz vienu dienu ierastajai kārtībai pienāk gals: mazais mopsis iemīlas! Kad Karla sapņu meitene negaidot pazūd, abi draugi aizlaižas no mājām un dodas viņu meklēt...
Turpinājums grāmatai "Stāsts par Mopsi Karlu, kas pazuda un laimīgi atgriezās mājās".
R.Trūps. Pirāts Džons un karaļa karavīri


Viņa tēvs bija slavens jūras laupītājs, bet viņš pats nebija ļauns. Viņš nevienam negribēja darīt pāri. Jauneklis vēlējās dzīvot savādāk nekā visi citi pirāti. Viņam bija pašam sava sala, kur viņš glabāja jūrā atrastos dārgumus. Raibu raibie Džona piedzīvojumi jūrā un uz sauszemes.R.Svaža. Kā skuķis par meitenīti kļuva


Skuķis ir parasts, priecīgs meitēns. Viņam patīk spēlēties pagalmā, dauzīties un darīt vēl visu ko, bet nepatīk mazgāties. NEMAZ nepatīk... un skuķis nemazgājas. Kādas trakas lietas notiek, kad aizmirst iztīrīt zobus, izsukāt matus, ieiet dušā, un kā beidzot viss atrisinās, lasiet grāmatā.M.de Koks. Kā vecmamma vislaik samazinājās


Katrā ģimenē pienāk brīdis, kad kopīgi krustojas vairāku paaudžu dzīvesceļi – jaunākās, vidējās un vecākās, diemžēl, pēc kāda laika vecākā paaudze aiziet mūžībā, turpinot mūžīgo pasaules dzīvības ciklu.
Grāmatā mazmeitiņa izstāsta savas vecmammas Rozes dzīvesstāstu, kurā atklāj gan viņas laimīgākos, gan sāpīgākos brīžus. Stāstā atklājas arī daudzas sāpīgas un skumjas lietas, kuras saistītas ar cilvēka novecošanu, taču autora izvēlētā vēstījuma forma to pasniedz ar bērna pasaules redzējumu, piešķirot stāstam īpašu sirsnību un bērnišķīgu vieglumu.

Olafs gaida pavasari


Olafs nevēlas palaist garām nevienu no pavasara brīnumiem. Viņš apsēžas un gaida... stundām ilgi! Izrādās, ka mazajam sniegavīriņam pat gaidīšana var izrādīties aizraujoša!

I.Paklone. Okeāns un tuksnesis


"Okeāns un tuksnesis" ir Ineses Paklones trešā bērnu grāmata, kuras ideja radās pēc diviem ilgākiem ceļojumiem uz Čīli – tālo, turpat 4000 kilometrus garo valsti, kurā sastopamas gandrīz visas iespējamās ģeogrāfiskās zonas – augsti kalni, dažnedažādi ūdeņi, sniegi un ledi, meži un tuksneši, zemes un cilvēku radītas bagātības. Kopā ar suvenīriem – mazām adītām pirkstiņlellītēm – pie autores atnāca smaidīgā lama Atkama un gudrinieks pingvīnēns Humbolts Humbolts.
Fantāzijas viņu abu stāstā netrūkst,tomēr tur ir arī daudz dzīvē noskatītā, tur ir īsts tuksnesis un īsts okeāns ar īstiem to iemītniekiem.Grāmatā sastopami ne vien abi sapņotāji – mazā lama un pingvīnēns, bet arī tuksneša observatorijas, lapsis Zorro, brāļi ķirzaki, puķu blakts, kura gaida reti atnākošo tuksneša pavasari, inteliģentās kalmāres Skilla un Hariba, starp kurām neviens negrib nonākt, un daudzi citi. Viņi kopā ar Inesi Pakloni un ilustrāciju autori Alisi Mediņu visai asprātīgi un ļoti sirsnīgi izstāsta neparasto stāstu.
H.Randa. Sniegbaltais un ogļmelnais


Sniegbaltais un ogļmelnais ir divi kaķi – Amadejs un Ludvigs. Kad viņu saimnieki mūziķi uz gadu dodas muzicēt un dzīvot ārzemēs, abi kaķi apņēmīgi izlemj palikt un pieskatīt māju. Grāmatā atrodamas ne tikai atsauces uz slavenajiem komponistiem Mocartu un Bēthovenu, bet arī laiku – katrā atvērumā māksliniece Katerīne Zaripa ieslēpusi pa pulksteņa ciparnīcai, kas ik reizi rāda citu stundu. Šādā veidā bērni var izsekot līdzi kaķu gaitām dienas garumā un vienlaikus ar lasītprasmi apgūt arī māku nolasīt pareizu laiku.
I.Pumpure. Vecmāmiņas pūra lāde


Autore: "Sveiks, mazais draudziņ! Vai zini, kas ir pūra lāde un ko tajā glabā? Pūra lādēs izsenis ļaudis glabāja vērtīgas un arī mīļas lietas. Šajā tu atradīsi dzejoļus un dziesmiņas, ko esmu radījusi saviem mazbērniem un kopā ar viņiem. Lasi un dungo dziesmiņas, ieskaties brīnumainajā pasaulē, kas ir mums apkārt - tepat līdzās, un ko palaikam ikdienas steigā tā īsti nenovērtējam. Lai, paverot "Vecmāmiņas pūra lādi", jūsu sirdīs ienāk prieks, lūpu kaktiņos iezogas smaids un rodas vēlēšanās bezbēdīgi palēkāt vai uzdziedāt. Saulainu un priecīgu bērnību vēlot, Mumis (vecmāmiņa) - Irīna Pumpure". 

M.Jakubovska. Paņem mani sev līdzi!


Bērnu grāmatas galvenā vadlīnija — sarunas starp dažādiem patversmes dzīvniekiem. Aizkustinoša grāmata. Tēli ir izdomāti, bet notikumi, dzīvnieku dzīvesstāsti ir ņemti no patversmes darbinieku stāstītā.Draudzīgie delfīni


Labākās draudzenes Šarlote un Mija tagad dzīvo katra savā pasaules malā, tomēr meitenes joprojām var satikties Vēlmju zvaigznes pilī un apgūt Brīnumprincešu mākslas noslēpumus. Burvju spogulis pilī parāda, ka mazajai Emīlijai ir nepieciešama princešu palīdzība. Vai Šarlote un Mija spēs piepildīt meitenītes vēlēšanos? Nejaukā princese Inde un viņas palīgs Ļaunacis visiem spēkiem centīsies to nepieļaut!


Burvju rota


Šarlote un Mija ir labākās draudzenes, tomēr meitenes pat nenojauš, cik viņu draudzība ir īpaša, līdz nokļūst Vēlmju zvaigznes pilī un iepazīstas ar laipnajām un drosmīgajām Brīnumprincesēm. Katrai princesei ir īpašas spējas, kā arī burvju rota, kas palīdz īstenot labos darbus un piepildīt cilvēku vēlēšanās. Vai tiešām arī Šarlote un Mija spēs palīdzēt kādai noskumušai meitenei? Ļaunā princese Inde visiem spēkiem centīsies to nepieļaut!

H.Mankāstere. Izidora Mūna iet skolā


Izidora nav gluži parasta maza meitenīte, jo viņas mamma ir feja un tētis ir vampīrs. Nē, nē, tikai nebaidies! Tētis ir visjaukākais vampīrs pasaulē. Viņš dzer vienīgi sarkano tomātu sulu, ļoti mīl savas mazās meitiņas un ārkārtīgi rūpējas par ārējo izskatu. Protams, tētis prot lidot! Arī mamma to pieprot gluži labi, jo viņa ir feja. Izidoras mīlīgā rotaļlieta Rozā Trusis ir atdzīvināts ar burvju ziņu, tomēr lidošana viņam nepadodas. Arī Izidoras mazā māsiņa Ziedlapiņa vēl neprot lidot, jo viņa ir tikai bēbis.

H.Mankāstere. Izidora Mūna dodas izbraukumā.


Izidora nav gluži parasta maza meitenīte, jo viņas mamma ir feja un tētis ir vampīrs. Nē, nē, tikai nebaidies! Tētis ir visjaukākais vampīrs pasaulē. Viņš dzer vienīgi sarkano tomātu sulu, ļoti mīl savas mazās meitiņas un ārkārtīgi rūpējas par ārējo izskatu. Protams, tētis prot lidot! Arī mamma to pieprot gluži labi, jo viņa ir feja. Izidoras ģimene vasaras brīvdienās nolemj doties izbraukumā pie jūras. Izidorai un viņas mazajai māsiņai Ziedlapiņai ļoti patīk peldēties un spēlēties smiltīs, bet Rozā Trusis gan par peldi nav sajūsmā, jo viņam netīk saslapināties.
Izidora pat nenojauš, ka jūras dzelmē dzīvo vēl kāda neprasta būtne... Vai tiešām tā varētu būt nāriņa?

H.Kaujers. Lielā grāmata par Madaru.


Latviešu izdevumā apkopotas piecas no 1975. līdz 1979. gadam publicētās grāmatas par piedzīvojumiem deviņgadīgās Madaras dzīvē. Madara dzīvo kopā ar māti un ir neatkarīga un patstāvīgi domājoša meitene, kas nebaidās izaicināt un pārkāpt iesūnojušus sabiedrības aizspriedumus un normas, vienmēr tiecoties uz sapratni un iecietību pret cilvēkiem sev apkārt. Lai arī sarakstīta pirms četrdesmit gadiem, "Lielā grāmata par Madaru" godīgā un nesarežģītā veidā runā par problēmām, kas aizvien ir aktuālas – bērnu un pieaugušo attiecībām, sievietes lomu sabiedrībā un citām tēmām. Dzīve Kaujera varoņu ceļā bieži liek šķēršļus, bet tie vienmēr izrādās pārvarami. Neskatoties uz to, biezā "Lielā grāmata par Madaru" noteikti nav smaga lasāmviela, vai grāmata tikai meitenēm, – Hīss Kaujers ir asprātīgs un prot atrast ironiju vienkāršos ikdienas sīkumos, kas padara šo darbu par vērtīgu un aizraujošu lasāmvielu deviņgadīgās Madaras vienaudžiem un arī vecākiem bērniem.
E.Grifitss. 26 stāvu namiņš kokā


Endijs un Terijs dzīvo 26 stāvu namiņā kokā. Sākumā tam bija 13 stāvi, bet nu draugi to ir paplašinājuši, piebūvējot autodromu, skeitborda rampu, antigravitācijas kameru, slidotavu un citas brīnišķīgas telpas. Te ir arī Nolemtības labirints, kas ir tik sarežģīts, ka vēl neviens no tajā iegājušajiem nav iznācis ārā. Endijs un Terijs joprojām kopā rada grāmatas, un līdz kārtējā manuskripta iesniegšanas termiņam atlikusi viena nedēļa. Laika vēl daudz, un Endijs jau ir izdomājis, par ko tā būs. Viņš rakstīs stāstu par to, kā draugi satikušies. Taču dzīve namiņā kokā NEKAD nav garlaicīga. Puišu jaunais piedzīvojums sākas ar ārkārtas haizivju operāciju un atrastu pirātu kapteiņa koka galvu.

M.Kratohvīls. Burvestībnieki


Mihaels Součeks un Filips Fialka -grāmatas galvenie varoņi ir nešķirami draugi. Viņiem ir labas sirdis. Ja viņi jūt, ka kādam ir vajadzīga palīdzība, ar joni metas palīgā. Abi draugi smagi pārdzīvo izsmejošo iesauku “Spocinieki”, kuru izpelnījušies skolā. Viņi nolemj viltīgi pārliecināt klases biedrus par to, ka spoki eksistē, un uzsāk buršanas apmācības pēc dažādām senām rokasgrāmatām. Grāmata “Burvestībnieki” lasīšana garantēs Jums jautru un labi pavadītu laiku!

A.Manfelde. Kurš no mums lidos?


Karostas nomalē pie jūras dzīvo trīs bērni - Fēliksa, Dodō un Ķī. Kādā pavasara rītā uzrodas tik bieza migla, ka pat pirkstu gali nav ieraugāmi. Kad biezā dūmaka izklīst, viņu skaistākās ēkas —  Katedrāles —  vairs nav. Bērni dodas to meklēt un atrod trīs brīnumstikliņus. Caur tiem var redzēt ļoti dīvainas lietas. Ceļā viņiem jāsastop gan Skumju Princese, gan Dusmu Dāma, jābrīnās par Tukšrosības Kundzīti un jābēg no Spēļu Spokiem. Tilta Putns viņus izglābj, tomēr, lai uzzinātu, kurš no mums lidos, jālasa viss stāsts!

S.Pastiss. Timijs Negals. Kāda tikšanās.


Šī ir trešā grāmata par Timiju Negalu, un tajā ir vēl vairāk lieliskuma nekā abās iepriekšējās. Pats Timijs saka tā: “Ja tu esi viens no trim cilvēkiem pasaulē, kuri vēl nav lasījuši manu memuāru iepriekšējos sējumus, ļauj man tos pārstāstīt. Mani sauc Negals. Timijs Negals. Un mana detektīvaģentūra tuvojas globālai dominancei. Globālam turīgumam. Globālai slavai. Un tomēr dievi turpina mest man izaicinājumus. Izaicinājumus dabas pētījuma izskatā. Izaicinājumus zaglīgu detektīvu izskatā. Un izaicinājumus griezto servju izskatā.”
M.G.Leomarda. Vaboļu karaliene 


 “Vaboļu karaliene” ir turpinājums starptautiskajam bestselleram “Vaboļpuika.
“Nežēlīgajai modes dizainerei, vaboļu pētniecei Lukrēcijai Katerei un viņas spiedzēm – dzeltenajām mārītēm, ir nelietīgs plāns. Dārks, Virdžīnija un Bertolts atklāj jaunus ļaundarību pierādījumus un apņemas viņu apturēt. Bet draugi nonāk nepatikšanās. Dārka tētis aizliedz turpināt izmeklēšanu, no cietuma izkļūst negantie blēži Hamfrijs un Pikerings. Draugu cerības saistās ar Lukrēcijas meitu un Holivudas aktrisi Novāku, tomēr vaboļu karaliene vienmēr ir viņiem soli priekšā…”

K.Kauela. Kā kļūt par pirātu


Kresidas Kauelas uzburtā vikingu un pūķu pasaule aizraus ikvienu, kam patīk piedzīvojumi, joki un brīnumaini notikumi. Mazo vikingu zēnu Hikapu un viņa draugus gaida jauni pārbaudījumi: “Zobenu cīņa jūrā”, tikšanās ar baisajiem pūķiem Nāvgalvjiem un apslēptās mantas meklēšana. Vai Hikaps spēs atrast Drūmbārža Drausmīgā bagātības, pirms tās nonāks Elvina Nodevīgā zaglīgajās rokās? Un, ja vikingi atvērs lādi, uz kuras rakstīts NEDRĪKST ATVĒRT, vai paliks dzīvi, lai pastāstītu par to?

J.Orlova. Spineri
Spineri, šīs modernās krāsainās virpināmās rotaļlietas, viegli un droši ir iekarojušas visu pasauli. Nu jau būs grūti atrast skolēnu, kas nekad nebūtu dzirdējis šo vārdu un nebūtu turējis rokās spilgto „tehnikas brīnumu”. To virpina arī nopietni pieauguši cilvēki, jo spineris ir lielisks stresa noņēmējs. Šajā grāmatā ir apkopoti 30 unikāli un jauni triki, ko var izpildīt ar spineriem. Tos apguvis, jūs kļūsit veikls kā supervaronis un ārkārtīgi populārs! Secīgie apraksti un precīzās shēmas palīdzēs ātri vien iemācīties izpildīt tiklab pamata, kā arī vissarežģītākos trikus. Lai jūsu spineris sniedz jums daudz jo daudz pozitīvu emociju!


Dž. Grišams. Teodors Būns. Bēglis
Ekskursijas laikā Vašingtonā Teo, braucot ar metro, ierauga pazīstamu seju – Pītu Dafiju, kurš tiek turēts aizdomās par sievas slepkavību. Vīrietis pirms kāda laika ir aizbēdzis no Stratenburgas un vairs nekur nav manīts. Tagad Pīts Dafijs ir iekļauts FIB desmit meklētāko noziedznieku sarakstā un par viņa atrašanu apsolīta liela naudas prēmija. Teo rīkojas ātri, un Dafijs tiek nogādāts atpakaļ uz Stratenburgu, lai stātos tiesas priekšā. Tomēr nu arī Pīts Dafijs zina, kas ir Teo Būns, un zēns ir apdraudēts vairāk nekā jebkad dzīvē. Pat brīžos, kad atkal šķiet, ka nekas nenotiks, kā iecerēts, Teo Būns darīs visu, lai slepkava saņemtu pienācīgu sodu.
K.Olsone. Zombiju drudzis
Ir karstākā vasara, kādu Herberts spēj atcerēties, un itin visur lidinās lapsenes. Eldsālā ierodas noslēpumains svešinieks, turklāt daudzus cilvēkus piemeklē dīvaina slimība – viņiem sākas drudzis un acis kļūst sarkanas. Tas Herbertam un viņa draudzenei Sallijai rada ļaunas nojautas. Drīz te varētu notikt kaut kas šausmīgs! Bērni meklē patvērumu pamesto vējdzirnavu Slepenajā istabā. Vai viņiem izdosies izglābties? Un kā pasargāt pilsētu?

H.Smeila. Geek Girl. Gluži kā bildē
Kaut gan Harietai 15 gados ir visai bagātīga pieredze gan kā gudrītei (nelabvēļi gan teiktu – nūģe), gan kā modelei, tā nav izmainījusi viņas raksturu un kaislīgo aizrautību krāt enciklopēdiskas zināšanas un faktus, veidot sarakstus un grafikus. Taču nezin kādēļ tas viss nekādi nepalīdz, kad nākas iekulties nejaušās vai pavisam apzinātās nepatikšanās. Vasaras beigās ģimenei jāpārceļas uz ASV, jo Harietas tētis beidzot ir dabūjis darbu. Tas, protams, izjauc visus Harietas plānus, taču viņa upurējas, cerot, ka dzīvošana un mācīšanās Ņujorkā vismaz būs galvu reibinošs piedzīvojums. Kā parasti, meitene sadomājas un aizfantazējas, turpretī realitāte sniedz šokējošu vilšanos virkni. Arī tik ļoti gaidītā 16 gadu jubileja izvēršas par sarūgtinājumiem aptumšotu dienu, bet attiecībās ar draugu tāpēc parādījusies, pēc Harietas domām, bīstama plaisa.
G.Račs. 365. 2.daļa
Daudzi no mums sāk jauno gadu ar jaunu apņemšanos. Mana apņemšanās bija uzrakstīt un publicēt vismaz vienu dzejoli dienā. Pirmie 183 atrodami grāmatas pirmajā daļā. Šajā grāmatā atradīsiet tos 182, kuri rakstīti no 3.jūlija līdz 31.decembrim. Paldies maniem lasītājiem par pacietību, atsaucību un mīlestību!  Šīs 365 dienas bija viens no manas dzīves lielākajiem brīnumiem.

Grāmatu anotācijas un vāku foto no izdevniecību Zvaigzne ABC,  Egmont Latvija, Jumava, Pētergailis, Avots un Jānis Roze tīmekļa vietnēm.

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru