29.5.18

Jaunās grāmatas

Laura Vinogradova. Snīpulītis no Snīpuļciema 

‘’Snīpulīši nav cilvēki. Snīpulīši ir snīpulīši. Viņiem visiem ir mazi, mīlīgi uzrauti deguntiņi. Snīpuļi aug ātrāk nekā cilvēki. Snīpulītis piedzima pavasarī, bet jau vasarā viņš tipināja pats savām kājelēm, kaut arī kaķis vēl it viegli varēja viņu apgāzt. Ko viņš sadarīja visu savu garo pirmo dzīves gadu? Nē, neko TĀDU nepaveica. Pasaulei apkārt neapbrauca, pirātus nesatika, vampīrus neizbiedēja. Kopā ar vecākiem mierīgi dzīvoja un auga. Šis ir stāsts par to, kā, apejot ap māju, dažkārt var ieraudzīt daudz vairāk, nekā visu pasauli apskrienot. Stāsts vai – ja labāk tīk – pasaka, kas palīdz apstāties, norimt un veltīt laiku visdārgākajam – mūsu bērniem. Jā, zinu, ka esmu gari uzrakstījusi, bet par šo grāmatu esmu gatava runāt ilgi un daudz, un esmu pārliecināta, ka jaukās meitenes Lauras Vinogradovas vārds būs lasāms uz grāmatu vākiem vēl un vēl, un vēl.”
Guna Pitkevica, redaktore

Astrīda Lindgrēne. Ak, šis Emīls! 

Ak, šis Lennebergas Emīls! Viņš pastrādāja nedarbus gandrīz katru dienu. Bet šai ziņā Emīls bija akurāts un nekad neizdarīja vienu un to pašu nedarbu divas reizes - viņš arvien izdomāja jaunus. Kā toreiz, kad uzvilka mazo māsu Īdu karoga kārtī. Vai arī tad, kad Lūkasa mugurā iejāja tieši lielajā viesistabā, kur pilsētas galva rīkoja dzīres. Tad smējās visi, tikai ne pilsētas galva... Un kā jūs domājat, kur Emīls nonāca pēc tam?


Linda Kukarane-Aldersone, Gustavs Aldersons. Traktoriņš Brum-brumā


Zemkopja lielākais palīgs un draugs ir vecais, sarkanais traktoriņš Bum-brumā. Abi čakli strādā roku rokā, riepu riepā visu cauru gadu. Taču viss mainās, kad Zemkopis nolemj saimniecību paplašināt un darba kļūst daudz vairāk. Košā, draiskā un sirsnīgā grāmata stāsta par to, ka ikvienam no mums šajā pasaulē ir sava vieta, laiks un uzdevums – pat mazam, nolietotam traktoriņam. Un pat vismazākajam no mums var būt liela un silta sirds. Krāsainās grāmatiņas autorei Lindai ilustrācijas zīmēt palīdzējis dēliņš Gustavs – viņa roku darbs ir viss, kas ripo un rūc.

Lina Žutaute. Kika Mika un sapņu dzimšanas diena


Šī sirsnīgā bilžu grāmatiņa palīdzēs vecākiem noticēt bērnu sapņiem, un bērniem – iedrošināt vecākus ticēt savējiem. Un arī sapņus piepildīt – visiem kopā. Katrā grāmatas lappusē gaida kāds pārsteigums, un ik attēls pauž mīlestību.
Ulrika Kestere. Nelūgtie ciemiņi


Kad Trusītis par trim burkāniem nopērk vasarnīcu, viņš pat nenojauš, ka ticis arī pie mežonīgiem, nelūgtiem viesiem: dārzā mājo Tīģeris, Lauva, Gepards un Pantera. Zvēri plosās pa dārzu, rauj puķes un plēš no kokiem mizu. Ko iesāks Trusītis?
Gundega Sēja. Mana un tava Latvija


Pasaule ir brīnumu pilna, un Latvija arī.
Šodien tu esi mazais Latvijas pilsonis, bet pavisam drīz kļūsi par mūsu valsts saimnieku. Varbūt būsi sportists, kuģa kapteinis vai īsts gudrinieks datorlietās. Varbūt tev piederēs liels ābeļdārzs un tu radīsi aizvien labākas ābeļu šķirnes. Kas zina, varbūt pat tiksi ievēlēts par Latvijas prezidentu. Nekas nav neiespējams!
Lai kas tu būsi nākotnē, atceries: tavas saknes ir šeit, brīnumu pilnajā Latvijā!
Karola fon Kesela. Auto stāstiUgunsdzēsēju auto Niknajam ļoti patīk ar ieslēgtām sirēnām traukties cauri pilsētai - arī tad, ja tas nav nepieciešams. Tomēr glābšanas operācijā viņš saprot, cik svarīgi ir draugi un ka visi kopā var paveikt daudz vairāk nekā viens pats.
‍Piecpadsmit jautri, aizraujoši stāsti vēsta par draudzību, drosmi un gatavību palīdzēt. Sacīkšu auto Zibsnis, autopuikas Tims un Toms, universālais Karlo, traktors Tonijs un pārējie draudzīgie braucamrīki priecēs bērnus no triju gadu vecuma.
Ingo Zīgners. Mazais pūķis Kokosrieksts un negaisa raganaLaidies jaunos piedzīvojumos kopā ar mazo pūķi Kokosriekstu!
Pūķu salā sākusies ilgi gaidītā vasara, spīd saulīte, un Kokosrieksts ar draugiem vaļojas pludmalē. Taču viņu prieki nav ilgi, jo atlido negaisa ragana Gula, nesdama līdzi lietu, krusu un viesuļus. Neviens neuzdrošinās stāties viņai pretī - izņemot Kokosriekstu. Viņš taču neļaus vecajai raganai sagandēt vasaru!
P.Vehterovičs. Vista vai ola?
Bilžu grāmata “Vista vai ola?” asprātīgā veidā iepazīstina bērnus ar mūžveco joku par to, kas bija pirmais – vista vai ola? Mazais cālēns, meklējot atbildi uz šo jautājumu, vēršas pie visiem fermas iemītniekiem, pat saimnieka, tomēr katram no sastaptajiem ir cits viedoklis.
Gundega O. Vainovska. Lācītis Rūdis dodas uz Vecrīgu
Lācītis Rūdis lasītājus iepazīstina ar savu dzimto pilsētu Rīgu. Kopā ar lāču meiteni Esmeraldu viņš dodas uz Vecrīgu, kur izrāda pilsētas ievērojamākās vietas, stāstījumā iekļaujot arī leģendas. Lācītis atklāj, kāpēc nedrīkst teikt, ka Rīga ir gatava, iepazīstina ar nostāstiem par Doma baznīcas gaili, kā arī izstāsta, ka Ziemassvētku eglītes rotāšanas tradīcija aizsākusies tieši Rīgā. Rūdis lāču draudzenei parāda Brīvības pieminekli, operu, "Laimas pulksteni", Līvu laukumu un vēl citas veitas. Abiem pat izdodas uzkāpt un pasēdēt Doma baznīcas vecā gaiļa mugurā.
Grāmatā iekļauta zīmēta karte, lai mazie lasītāji ar savām ģimenēm varētu izstaigāt lācīšu ceļu. 
Timo Parvela. Kepler62
Zemeslode ir pārapdzīvota, un dabas resursi izsīkst. Trīspadsmit gadus vecais Ari rūpējas par jaunāko brāli Joni, kas saslimis ar kādu retu slimību. Zēni kopā spēlē jauno, sarežģīto datorspēli Kepler62, kuru tikai retajam izdodas pabeigt. Neviens nezina, kas gaida tos, kuri tiks galā arī ar pēdējo līmeni. Vai Kepler62 ir tikai spēle? Lai to uzzinātu, jāmetas pārgalvīgā piedzīvojumā...
R.R.Rasela. Ne pārāk perfektas suņu aukles stāsti. Nikijas dienasgrāmata 10.
Septiņi burvīgi kucēni ar māti pretendē uz pagaidu mājām “Pūkaino draugu” patversmē, bet tur brīvu vietu šobrīd nav, tāpēc suņukus gaida bēdīgs liktenis. Taču Nikija kopā ar savu sirdsāķīti Brendonu jau nu neatstās mazos mīluļus nelaimē!
Nikijas uzdevums nebūt nav vienkāršs: viņai jāspēj veselu diennakti noslēpt astoņus suņus no diviem vecākiem, visas pamatskolas, ieskaitot direktoru Vinstonu, un vienas ļaunas meitenes atriebības... 
Tomass Feibels. Es par Tevi zinu visu
Pēc ballītes Nīna sāk saņemt simtiem īsziņu un zvanu no nezināma numura, viņai uz mājām piegādā lietas, ko meitene nav pasūtījusi, un kāds ielaužas skolas datorsistēmā, uzdodot sevi par Nīnu. Vai stalkers ir meitenes bijušais puisis Līmo, kas meklē atriebību? Policija nevar to pierādīt... Par laimi, Nīna satiek iejūtīgo un pievilcīgo Benu, kas viņai cenšas palīdzēt. Bet vai Benam tiešām var uzticēties.
Kristīne Hamilla. Vislabākās zāles
Filipam Raitam ir divpadsmit gadi, komiķa talants un... daudz dzīves grūtību. Skolā viņam pāri dara Jetijs, liels, stiprs un nekaunīgs puisis. Gaišmatainā Dieviete Lūsija, kurā Filips ir iemīlējies, tikai smejas par viņu. Turklāt ar zēna māti, kura viena audzina dēlu, notiek kaut kas pilnīgi nesaprotams. Paiet krietns laiks, līdz mamma saņemas un Filipam izstāsta patiesību: viņai ir vēzis. Krūts vēzis. Krūts!!! vēzis.
Kā lai Filips tiek ar visu galā?
Dženifera Nivena. Mūsu spožās dienas
Kad Finčs un Violeta sastopas uz skolas zvanu torņa dzegas – sešus stāvus virs zemes –, nav skaidrs, kurš kuru izglābj. Un tad šis neparastais pāris, skolā strādājot pie viena projekta, sāk klejojumus, lai iepazītu sava dzimtā štata dabas brīnumus. Viņi dodas, Finča vārdiem izsakoties, ieraudzīt to, ko rādīs ceļš: vareno, sīko, jocīgo, skaisto, neglīto, pārsteidzošo – tāpat kā dzīve.
Drīz vien Violeta ir vienīgā, kurai līdzās Finčs var būt viņš pats – drosmīgs, ekscentrisks puisis bez robežām, kurš patiesībā nav nekāds frīks. Un tikai līdzās Finčam Violeta aizmirst skaitīt dienas un sāk tās dzīvot. Taču, kamēr Violetas pasaule paplašinās, Finča pasaule sāk sarauties.

Deivids Valjamss. Pasaulē briesmīgākie bērni
Vai esat gatavi iepazīt pasaules briesmīgākos bērnus?
Sanāciet, sanāciet! Te būs pieci pretīgākie puikas un pieci šaušalīgākie skuķi!
Dīvāna Diāna – teļļuka superfane, kas tik ļoti pielipusi dīvānam, ka tie abi pamazām kļūst par vienu veselu! Vai Siekalu Silvis – puika, kurš savu siekalu dēļ iedzīvojās pamatīgā ķezā skolas ekskursijas laikā. Un neaizmirsīsim arī Pinkšķi Paulīni – bļaustīgu lielo māsu ar nejauku ieradumu mānīties vienā laidā!

Maritana Dimsone. Miroņgalvas noslēpums

Šis ir jau trešais romāns bērniem un jauniešiem par gudriem, aizrautīgiem un, protams, pārgalvīgiem un traku ideju spārnotiem draugiem Jāni, Izabellu un Robertu, kuriem ir iespēja pētīt ne tikai mūsu, Virszemes, pasauli, bet arī citas — kur nokļūt ļauj dvīņu Izas un Roberta neparastā ģimene, kura kopj un sargā tautas senās zintis.
Sāļas un saldas uzkodas

Grāmatā apkopotas daudzveidīgas, krāšņas un sātīgas uzkodas un garšas no visas pasaules! Karodziņi norāda uz katra ēdiena dzimteni, savukārt recepte ļauj ikvienam iejusties kāda citzemju kulināra lomā. Tās ir uzkodas, kas der gan ātrajām vakariņām, gan nesteidzīgai draugu un radu sagaidīšanai ciemos! Var uzcept kraukšķīgas rīsu nūdeles un desertā pagatavot saldu halvu, var ļauties sulīgu hotdogu vienkāršībai vai eksperimentēt ar falāfelu pitā! Un var arī mājas apstākļos atklāt gluži jaunas garšas, kas pieejamas tikai dārgos citzemju virtuves restorānos...

Grāmatu anotācijas un vāku foto no izdevniecību Zvaigzne ABC, Madris, Liels un Mazs, Lietusdārzs, Latvijas Mediji, Dienas Grāmata, Avots un Jānis Roze tīmekļa vietnēm

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru