3.7.18

Jaunas grāmatas

Rekur ir! Jauni dzejoļi Latvijas bērniem
Šajā grāmatā satikušies gan slaveni un pazīstami dzejnieki, gan uzlecošas zvaigznes un debitanti. Tēmas nomaina cita citu – ģimene, bērnība, skola, gadalaiki, daba, darbi un nedarbi, blēņas un neblēņas, svētki un svinēšana, Latvija un tās godināšana un, protams, joki, smaidi un smiekli.

Katram bērnam – mazākam un lielākam – atradīsies kaut kas pa prātam. Domāts arī par dažādām lasītprasmes spējām un iegaumēt varēšanu – īsi dzejolīši mijas ar poēmas nosaukuma cienīgiem dzejojumiem.

Drosmīgais trollis
Katru gadu Lielais Pebijs īpašā ceremonijā godina jaunos troļļus, kuri nopelnījuši pirmā līmeņa kristālus. Savākt tos visus ir ievērojams sasniegums. Mazais Olis ļoti grib likt mirdzēt savam pēdu dzīšanas kristālam. Ar Elzas, Annas, Kristofa, Svena un Olafa palīdzību trollēns mācīsies būt drosmīgs un stāsies pretī visdažādākajiem pārbaudījumiem. Pievienojies saviem iemīļotajiem varoņiem aizraujošā piedzīvojumā, ko ieskauj ziemeļblāzmas burvība!
Labais dinozaurs 
Tevi gaida aizraujošs ceļojums Disneja animācijas filmu pasaulē! Šajā grāmatā lasi par dinozaurēna Arlo un mazā Spota piedzīvojumiem, bet pēc tam risini uzdevumus kopā ar puisēnu un viņa lielajiem draugiem! Ver vaļā, lasi un risini!
Lauvas sardze 
Ļauj vaļu iztēlei kopā ar jaunās „Disney” animācijas filmas varoņiem! Lasot aizraujošos Lauvas sardzes piedzīvojumus un pildot uzdevumus kopā ar drosmīgo zvēru komandu, tev būs patiešām jautri!
Ņem līdzi stāstu: Minnie
Ļauj vaļu iztēlei kopā ar jaunās „Disney” animācijas filmas varoņiem! Lasot aizraujošos Minnijas piedzīvojumus un pildot uzdevumus, tev būs patiešām jautri!
Paslēpes: Maša un lācis
Tevi gaida aizraujoša tikšanas ar ņipro meitenīti Mašu un viņas lielo, labsirdīgo draugu Lāci! Šajā grāmatā uzzini, kā klājās ķepainim, kad Maša nolēma spēlēt paslēpes, bet pēc tam risini uzdevumus kopā ar nerātni un viņas draugiem! Ver vaļā, lasi un risini!
Skaja traucas debesīs
Jaunajā grāmatiņā "Skaja traucas debesīs" lasāms aizraujošs stāsts par to, kā ceļā uz Piedzīvojumu līci briesmās nonāk lidmašīnas kaskadiere Ašā un Ķepu patruļai jāsteidzas palīgā. Vai komanda pagūs izglābt piloti un viņas lidmašīnu līdz gaisa akrobātikas šova sākumam?
Anna Volca. Eva, Niks un es
Šis ir stāsts par visdīvaināko vasaru manā dzīvē. Viss sākās ar to, ka Niks no piektās klases mani pirmo reizi uzrunāja. Turklāt manas tantes kāzās! Un tajā pašā dienā Eva pēkšņi gribēja kļūt par manu draudzeni. Tas bija pilnīgi nesaprotami, jo šī iedomīgā meitene prot vienīgi strīdēties. It īpaši ar savu nākamo pamāti. Pēc tam notikumi sekoja cits citam: es nozagu raibu vistiņu, zāģēju kokus Evas dārzā un sapratu, ka esmu iemīlējusies. Bet tad šis briesmīgais negadījums visu sagrieza ar kājām gaisā...

Roalds Dāls. Džeimss un milzu persiks

Kopš dienas, kad no Londonas zoodārza izbēdzis nikns degunradzis aprija Džeimsa Henrija Trotera vecākus, zēns ir dzīvojis pie savām negantajām tantēm - Švammes un Šķeistas. Viņš jūtas ļoti vientuļš, līdz kādu rītu notiek kaut kas pavisam dīvains un neparasts. Ticis vaļā no visām savām nedienām, Džeimss kopā ar septiņiem jauniem draugiem dodas neticamā ceļojumā!
B.Sortlanns, T.Parvela. Kepler62: 2.grāmata. Pirms starta.


Datorspēle Kepler62 ir kļuvusi par sensāciju visā pasaulē, taču tikai retajam izdodas to izspēlēt. Bagāta ieroču rūpnieka meita Marīe nolīgst trīs datortārpus, kam tas varētu būt pa spēkam. Valdība gatavojas sūtīt bērnus un jauniešus izpētīt Kepler-62 sistēmas planētas, uz kurām varētu būt dzīvošanai piemēroti apstākļi – līdzīgi kā uz Zemes. Taču pirms lidojuma izraudzītie nonāk treniņnometnē pasaules slepenākajā vietā. Kas notiek, ja kāds atsakās veikt uzdevumu?
S.Nopola. Salmenīte, Čībiņa un plikpauris Pēcis


Šī grāmata pirmskolas un jaunākā skolas vecuma bērniem saprotamā un humoristiskā veidā runā par bērnu draudzību, sāncensību un salabšanu. Šajos stāstos vecākā māsa Salmenīte ir diezgan rātns bērns, toties Čībiņa – īsta negantniece un visu delverību ierosinātāja.
Šoreiz Čībiņa sadusmojas uz Salmenīti, jo lielā māsa apgalvo, ka mazajai zīdaiņa vecumā bijis pliks pauris. Čībiņa nolemj bižainei atriebties... Nākamajā naktī Salmenīte zaudē bizes, un mazā māsa melš, ka vainīgais ir kāds grauzējs. Salmenīte briesmīgi sadusmojas! Jautri trakulīgajā stāstā atrodas vieta gan ērmīgiem pārpratumiem un kūku ēšanai, gan arī īstai māsu mīlestībai.

Džeronīmo Stiltons. SOS! Pele orbītā! 18


Džeronīmo Stiltons ir ļoti talantīgs, inteliģents, darbspējīgs un uzņēmīgs grauzējs. Viņš ir dzimis Pelēnijā (Peļu salā), ieguvis maģistra grādu grauzēju literatūras peloloģijā un salīdzinošās arheopelotikas filozofijā. Stiltons vada nozīmīgāko Pelēnijas avīzi “Grauzēja Balss”. Viņš saņēmis daudzus apbalvojumus, to vidū Pelicera prēmiju par sensacionālo darbu “Pazudušo dārgumu noslēpums”. Viņa grāmatas tulkotas 47 valodās, Itālijā pārdotas 32 miljonu lielā metienā, bet pasaulē – 128 miljonu tirāžā! Un beidzot viņa grāmatas, kas spēj aizkustināt tāpat kā vissaldākie sieriņi, aizraut kā viskārdinošākās picas smarža un ir nepārspējami asprātīgas, ir pieejamas arī latviešu valodā! Pats autors par saviem stāstiem saka: “Tie ir vienkārši lieliski, Džeronīmo Stiltona godavārds!” Šis teksts visiem Stiltoniem vienāds.

D.Pilkijs. Supervaronis kapteinis Apakšbiksis un Purpursārtās biotualetovillas ļaužu ačgārnā dzīve, 8


Džordžs un Herolds nespēj noticēt savām acīm! Laika mašīna - Purpursārtā biotualetes kabīne - ir aizvedusi viņus uz dīvainu vietu, kur skolotāji vienmēr izturas laipni, kafetērijā pasniedz gardus ēdienus un skolas direktors Krapa kungs uzskata, ka abi zēni ir jauki. Kaut kas nav kārtībā! Un kļūst vēl sliktāk, kad Džordža un Herolda ļaunie dubultnieki cenšas nolaupīt zēnu mīļdzīvnieciņus - pterodaktilu Krekeru un bionisko kāmi Sūlū. Džordžam un Heroldam nākas stāties pretī saviem visgudrākajiem ienaidniekiem: VIŅIEM PAŠIEM! Vai te varētu būt darbiņš varonīgajam Kapteinims Apakšbiksim?

H.Tamms. Nindzja Timijs un zudušo dziesmu kambarisAr nepacietību gaidītā ceturtā grāmata par drošsirdīgo kaķi Timiju un viņa draugiem beidzot ir klāt! Nindzja Timijs un Floresa pie pamestās koncertzāles pamana zagli un cenšas to aizturēt, taču miglā viņu priekšās pēkšņi parādās kāda noslēpumaina sieviete. Kā izrādās, tā ir bīstamā Raksina – visvarens mūzikas gars. Bet kāpēc viņa ieradusies un ko vēlas no Timija?
H.Volcs. Visu vai neko.Tims ir klases klauns, par viņa jokiem smejas puiši un vīpsnā meitenes. Tomēr Timam nekādi neizdodas iekarot klasesbiedrenes Leonijas simpātijas, tādēļ puisis ir nolēmis rīkoties. Pēdējā skolas dienā viņš ir apņēmies sarīkot tik vērienīgu atzīšanos, ka to nespēs aizkavēt pat skolas pārziņa mēģinājumi ieviest kārtību. Visu vai neko!
A.Kļavis. Ceļš uz  Nezināmo zemi 2. Bēgšana no čūsku valstības
Ko nākamajām paaudzēm vēsta melnais akmens, pagaidām nav zināms. Toties arheologi, šķiet, atklājuši kādu citu Uguns kraujas noslēpumu. Dāvis un Nauris strādā izrakumos, lai atrastu tam pierādījumu. Ja izdosies, beidzot kļūs skaidrs, kāpēc šo vietu sauc par Uguns krauju. Bet koru cilts pēc Vardota nāves necik tālu nav tikusi. Tā iestrēgusi purvos šaipus Boreshenas upei. Izskatās, uz mūžīgiem laikiem. Vai jaunajam virsaitim Ardim kopā ar savu draugu, kuram nav ne vārda, ne vecāku un kuru ļaudis iesaukuši par Čūsku Dīdītāju, izdosies atrast sabiedrotos? Vai viņi spēs uzvarēt cilts vecākā savtīgumu un varaskāri? Vai tiks galā ar Ezerpilī valdošo apātiju un bailēm? Lai to panāktu, būs jāizcīna ne viena vien cīņa.

Grāmatu anotācijas un vāku foto no izdevniecību Zvaigzne ABC, Pētergailis, Latvijas Mediji,Egmont Latvija un Jānis Roze tīmekļa vietnēm

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru