20.2.20

Jaunas grāmatas

Zanna Deividsone. Brīnumainie vienradži- 2 grāmatas
Mākoņu pils un Teiksmainais mežs

Ciemojoties pie vectantes, Zoja nevilšus atklāj brīnumaino vienradžu pasauli. Drīz vien viņa uzzina, ka Vienradžu salai draud briesmas. Vai meitene un viņas jaunā draudzene vienradzīte Astra paspēs izglābt salu? Aizraujošā grāmatu sērija par brīnumainajiem vienradžiem paredzēta jaunajiem lasītājiem, kuri gatavi spert soli garāku stāstu pasaulē.

Huans Arhona. Ēzelis (kā viss sākās)

Tas ir stāsts par skumju Ēzeli, pelēku un apjukušu, kurš dzīvoja pie raudoša vītola. Kad vītols raudāja, raudāja arī Ēzelis. Bet stāsts nav par ēzeļa skumjām, viņam tās apnīk tikpat ļoti kā vītola lapas, un Ēzelis dodas ceļā. Mēs esam liecinieki varoņa dzimšanai. Stāsts ir par mīlestību uz pelīti, kurai tik ļoti kārojas greznoties ar skaistu un dārgu bantīti. Lielu un sarkanu, lai visi jau pa gabalu pamana. Ēzelis to sagādā, nopūlas pelītes labā, cik spēdams, pārvēršas par visdažādākajām radībām, cenšas draudzenei palīdzēt ar humoru un viltību. Piedzīvojuma laikā atklājas neiedomājams maskēšanās talants kā arī spēja atsaukt burvestības un lāstus. Kā Ēzeli uzņēma izgreznojusies pelīte? Tas jālasa grāmatā "Ēzelis. Kā viss sākās"
Edgars Valters. Kaķītis un Ūpītis

Igauņu mākslinieks un rakstnieks Edgars Valters (1929–2006) ir daudzu karikatūru krājumu un bērnu grāmatu autors un savas dzīves laikā ilustrējis vairāk nekā 250 grāmatu. Latvijā viņš vislabāk pazīstams kā “Poķu grāmatas” autors un Eno Rauda grāmatas “Naksitrallīši” ilustrators.
“Kaķītis un Ūpītis” ir jautrs stāstiņš par to, kā divi dzīvnieciņi, garlaicības mākti, nolēma samainīties ar dažādām ķermeņa daļām un kā viņi pēc tam jutās.
Inga Barkāne. Kaķumuižas etīdes

Kaut kur Pasaku valstībā atrodas Ūsiņciems, un tajā - Kaķumuiža, kurā itin draudzīgi sadzīvo pieci burvīgi kaķi un čaklais rūķītis Vannītis. Kā ikvienam no mums, Kaķumuižas iemītniekiem ir savi paradumi un arī untumi. Pabūsim kopā ar viņiem vienu dienu un vakaru, lai iepazītos tuvāk!
Kas mīt namiņā?

Tuvojoties Ziemassvētkiem, katram meža iemītniekam ir savs darbs, kas saistīts ar dažādiem Ziemassvētku ticējumiem un paražām, ko zīmējumos brīnišķīgi ietērpusi grāmatas autore Zane Jasone. Zīmējumiem pievienoti mazi vienkārši apraksti ar šo ticējumu nozīmi. Katram iemītnieka namiņam ir savs adreses numurs, pēc kura tālāk grāmatā var atrast kas mīt katrā namiņā. Šķirstot grāmatu, iespējams ne tikai sākt mācīties lasīt, apgūt ciparus, gūt ieskatu latviešu paražās, bet arī mācīt bērnam faktu par adresi un tās nozīmi ikdienā.
Māra Cielēna. Es protu zīmēt visu ko

Gan dzejoļi, gan mākslinieces Ilzes Dambes ilustrācijas uzbur bērnam tuvu un reizē brīnumainu pasauli, kurā spēle nav šķirama no ikdienas dzīves, fantāzija no īstenības. Vecās kurpītes aptur jauno kurpīšu lielību, dažādi trokšņi – Graboņa, Dārdoņa, Dimdoņa, Blarkstoņa un citi – gatavojas ballei, nemīlīgā dienā bērns zem galda ierīko omulīgu lāču migu, kurā vajadzīgi ne tikai spilveni, bet arī lielie lāči – mamma un tētis...
Laimīgais briedēns Bembijs

Pasaka iznākusi sērijā ''Pasaku klasika'' jaunā izdevumā ar mākslinieces Agijas Stakas mūsdienīgām un asprātīgām ilustrācijām.
Lidojošais zilonēns Dambo

Pasaka iznākusi sērijā ''Pasaku klasika'' jaunā izdevumā ar mākslinieces Agijas Stakas mūsdienīgām un asprātīgām ilustrācijām.
Kristīne Neimane. Mušiņa, kurai sasāpējās vēders.

Lielam uztraukumam nav pamata, tomēr jāņem vērā, ka pārēšanās reizumis mēdz sagādāt nepatīkamus brīžus. Tā arī vienai no trim mušiņām gadījās, kad draudzenītes sadomāja palīdzēt bitēm. Viņām lietainās vasaras dienas traucē sagādāt pietiekami daudz medus garajai ziemai. Kā saka: meistars no debesīm nekrīt, kaut arī tam ir spārni. Taču mušiņu meitenēm likās, ka bišu darbs nav no grūtajiem, pietiek tikai sagādāt spainīšus.
Lina Žutaute. Nekārtības rūķītis un negaidītais viesis.

Jaukā namiņā uz Mēness mierīgi dzīvoja Nekārtības rūķītis. Viņš sapņoja saldus sapnīšus SAVĀ gultiņā, labprāt mazgājās SAVĀ vannā, gatavoja SEV brokastis un pieskatīja SAVU briesmoni Sliņķi Piņķi. Taču kādu dienu rūķīša mājās uzradās mucis un sagrieza ierasto dzīvi kājām gaisā. Un tagad Nekārtības rūķītim nākas DALĪT ar negaidīto viesi ne tikai vannu, virtuvi un gultu, bet arī SAVUS labākos draugus.
Linda Mateša. Rukšons Parīzē.

Grāmata “Rukšons Parīzē” stāsta par Šņukurienes iedzīvotāja Rukšona piedzīvojumiem Francijas galvaspilsētā Parīzē, tā rosinot bērnos vēlmi izzināt citas valstis un kultūras. Rukšons kopā ar saviem jauniegūtajiem draugiem Amēliju un Leo nobauda franču tradicionālo virtuvi, apskata Eifeļa torni un citus Parīzes “dimantus”. Pat tad, ja esi visparastākais mājas ruksis, tas tevi nevar atturēt īstenot sapņus.
Sveiki! Dzīvnieku grāmata pašiem mazākajiem.

Nāc paciemojies dzīvnieku pasaulē! Skrien kopā ar kaķīti, paglaudi alni un aprunājies ar dažādām jaukām radībiņām!
Indreks Kofs. Visu dienu labiņi.
Jaukā, sirsnīgā grāmata piedāvā ieskatu kādas mīlošas ģimenītes ikdienas gaitās. Kamēr vecmāmiņa pieskata televīzijas seriālu varoņus, Lēne un Oskars nolemj visu dienu būt labiņi, labiņi: sakārtot māju, izmazgāt veļu un pat iepriecināt nogurušo māmiņu ar pašceptu kūku. Kā viņiem veicas un ko par to saka vecāki?
Uz priekšu! Kinostāsts.
Pievienojies pusaugu elfu brāļiem Īanam un Bārlijam neparastā ceļojumā, kurā tie mēģinās izdibināt, vai mūsdienu tehnoloģiju pārņemtajā pasaulē vēl ir saglabājusies maģija. Alkdami atkal satikt savu tēvu, viņi iepazīs mītiskus draugus un ienaidniekus.
Pīters Pens. Klasika.
Vai zināt, kur atrodas pasakainā Nekurzeme? Lidojiet līdzi Pīteram Penam un Skārdulītei, viņi parādīs! Šī grāmata, kas rotāta ar senatnīgām 1952. gada ilustrācijām, ļaus iejusties neaizmirstamos piedzīvojumos, kas iepriecina bērnus jau gadu desmitiem.
Mets Heigs. Patiesā laumiņa.
Jautra un mīļa pasaka par laumiņu, kura visiem vienmēr teica tikai un vienīgi patiesību. Tāpēc viņai neklājās viegli, taču laumiņa nepadevās un galu galā iemācījās mīlēt sevi. Tekstu sacerējis izcilais bestselleru autors Mets Heigs, bet ilustrācijas uzbūris līniju ģēnijs Kriss Molds.
Barbara Kosmovska. Tru
Bagātīgi ilustrētā grāmata bērniem un pieaugušajiem stāsta par pelēko zaķu ģimeni, kura pārcēlusies no Sīkmeža uz Dižmežu, tādēļ tiek uztverti kā imigranti, un ne sevišķi turīgi turklāt. Tru mammai par bērniem jārūpējas vienai, jo ģimenes papus noslēpumainos apstākļos pazudis. Tru nav daudzu lietu, kas pieder turīgākajiem Dižmeža zaķiem – krāsu zaķiem –, taču nevar teikt, ka viņam to ļoti pietrūktu, jo Tru spēj mainīt daudzu Dižmeža zaķu ikdienas paradumus, ļaujot ieraudzīt parastās lietās aizraujoša un daudzsološa lēciena iespējas…
M.Vidmarks. Velosipēdu noslēpums.
Jau sestā piņķerīgā Lases un Majas detektīvaģentūras lieta latviešu valodā! Pilsētā notiks tradicionālās Vallebijas velosacīkstes. Uzvarētājs iegūs zelta medaļu un naudas balvu – ne vairāk, ne mazāk kā 10 000 kronu. Pirms starta ikviens dalībnieks ir pārliecināts par savu uzvaru, taču, kad sacensības sākas, gandrīz neviens no viņiem neiztiek bez viltībām. Bet vai jebkuri līdzekļi ir pieļaujami, lai pirmais sasniegtu mērķi? Par laimi, Lase un Maja ir sava uzdevuma augstumos.
Vita Štelmahere. Annelores dārgumi. Rafis detektīvs.
Rafis, draugu pierunāts, nolemj uzsākt privātdetektīva gaitas. Kur vislabāk meklēt klientus? Protams, kai internetā! Drīz arī uzrodas pirmais klients no Vācijas — Neapoles mastifa šķirnes kucīte Grēta, kura nolīgst Rafi savas 16. gadsimtā dzīvojušās vectantes Annelores nozudušā kakla siksnas piekariņa meklējumiem. Pazudušā dārguma meklējumi notiek Piltenē, Cēsīs, Koknesē, Siguldā un, visbeidzot, Rīgā. Detektīvam Rafim piekariņa meklējumu laikā nākas piedzīvot gan jautrus, gan briesmu pilnus brīžus, sastapties ar jaukiem palīgiem un izcili bezsirdīgu ļaundari… 
Ingo Zīgners. Mazais pūķis Kokosrieksts un džungļu dārgumi.
Vai ir kāds cilvēks, kurš kādreiz nav sapņojis atrast paslēptus dārgumus? Arī mazajam pūķim Kokosriekstam iedegas acis, ieraugot pludmalē uz klints uzvilktu krustu. Tur jābūt apraktiem dārgumiem! Tomēr nē – smiltīs pie klints guļ tikai pods ar ādas gabaliņu, uz kura redzams savāds zīmējums. Un arī tur ir krusts. Skaidrs, ka tā ir norāde, tāpēc Kokosrieksts un viņa draugi dzeloņcūka Matilde un aszobu pūķītis Oskars dodas ekspedīcijā uz džungļiem, lai meklētu apslēptās bagātības. Tomēr tās atrast nav tik viegli, un trijotne nemitīgi iekuļas visādos piedzīvojumos. Vai bīstamā ceļojuma galā viņus maz gaida kādi dārgumi? To uzzināsiet, lasot jauno Kokosrieksta sērijas grāmatu.
Īans Vaibravs ''Mazā vilka nelietību grāmata'' un ''Mazā vilka varoņdarbu dienasgrāmata''
Mīļo Mammu un Tēti!  Nespēju vien sagaidīt. Esmu atradis milzum daudz maisu ar naudu, ko Tēvocis Ļaunprātis bija noslēpis. Tas nozīmē, ka esmu BAGĀTS!!! Mēs atvērsim visu laiku jautrāko skolu. Ar nepacietību – jūsu Mazais Vilks. Kad Tēvocis Ļaunprātis vairs nestāv ceļā – un ir atrasts viņa noslēptais zelts –, Mazajam Vilkam ir visas iespējas pārveidot Viltības koledžu par aizraujošu Piedzīvojumu akadēmiju. Aūūūūū!
Dž.Roulinga ''Harijs Poters un filozofu akmens'' un ''Harijs Poters un Noslēpumu kambaris''.
DŽ. K. ROULINGA ir autore satriecoši populārajai, daudzkārt apbalvotajai grāmatu sērijai par Hariju Poteru. Šos romānus dievina visas pasaules lasītāji, tie izdoti vairāk nekā 500 miljonos eksemplāru, tulkoti 80 valodās, un pēc to motīviem tapušas astoņas pilnmetrāžas filmas. Lai atbalstītu labdarības mērķus, autore sērijai sarakstījusi vēl trīs papildinājumus: "Kalambols laiku lokos", "Fantastiskās būtnes un kur tās meklēt" (atbalstot Comic Aid un Lumos) un "Dziesminieka Ķestera pasakas" (atbalstot Lumos), kā arī grāmatas "Fantastiskās būtnes un kur tās meklēt" iedvesmotu scenāriju, kas aizsāka topošu piecu filmu sēriju. Rakstniece arī piedalījās lugas "Harijs Poters un Nolādētais bērns - 1. un 2. daļa" tapšanā, kuru iestudēja 2016. gada vasarā Londonā, Vestendā un 2018 gada sākumā - Brodvejā. 2012. gadā tika dibināts Dž. K. Roulingas digitālais uzņēmums Pottermore - vietne, kurā grāmatu fani var lasīt jaunākās ziņas un rakstus, kā arī jaunākos autores radītos tekstus. Dž. K. Roulinga saņēmusi daudzus apbalvojumus un goda nosaukumus, to skaitā Hansa Kristiana Andersena balvu, Francijas Goda leģiona ordeni un ordeņa Companions of Honour biedres statusu.
Ērina Hantere. Klanu kaķi: Jauns pareģojums. Pusnakts.
SĀGA TURPINĀS! TUMSA, GAISS, ŪDENS UN DEBESIS SATRICINĀS MEŽU LĪDZ PAŠĀM SAKNĒM. Klanu kaķi jau vairākus gadalaikus ir dzīvojuši mierā un saticībā, bet nu Pērkona klana karotājs Kazenājnags uzklausa jaunu, draudīgu Zvaigznes klana pareģojumu, kas vēsta par drīzām briesmām.
Sešiem kaķiem ir jāuzsāk vēl nebijis ceļojums, meža liktenis no šī brīža ir izredzēto ķepās. Un, lai glābtu klanus, būs vajadzīgs viss viņu spēks, drosme un gudrība…
WhatsApp meitenes. Vienmēr tiešsaistē.
Marija Linna un Malū? Tikpat saderīgas kā vaniļas saldējums ar avenēm, abas labākās draudzenes WHATSAPP čatā apspriež visu, kas notiek viņu dzīvē,- prieku, bēdas, dusmas, šaubas un mīlestību. Bet tad Marija Linna iemīlas puisī, kurš viņai nav sasniedzams... Vai viņa var uzticēties Manū? Vai draudzene tiešām sapratīs? Vai attiecības ar Patriku neizšķirs abas meitenes?
Cilvēka ķermenis
Cik kaulu ir cilvēka ķermenī? Kurš ir visstiprākais muskulis? Kurš ir vislielākais orgāns? Atbildes uz šiem un daudziem citiem jautājumiem atradīsi šajā interesantajā, krāšņām fotogrāfijām un attēliem bagātajā grāmatā. Te tu uzzināsi par  cilvēka piecām maņām un skeletu, kā arī daudzajiem muskuļiem, kas ļauj mums pasmaidīt. Aizraujoši fakti un viktorīna grāmatas beigās palīdzēs bērnam atklāt daudz jauna par cilvēka ķermeni.
Gunars Janovskis. Pilsēta pie upes.
Kas ir šī, savā īstajā vārdā nenosauktā, mazpilsēta ­Austrumeiropā jeb Asinszemē? Kas ir šo multikulturālo, vieglprātīgo un reizē traģisko laiku sevī nesošā upe? Kas ir šis jaunais cilvēks, kas atrodas romāna centrā?
Pēc profesijas Ansis ir daiļkrāsotājs, kurš demokrātiju pārkrāso Vadoņa autoritārisma krāsā, lai drīz meklētu sar­kano padomju okupācijai, kas pārplūst nacisma izraisītajā holokausta krāsā. Ansis pārkrāso laiku, sevī uzsūkdams tā nepielūdzamo pigmentu. Lēnām pats pārmiesodamies upē, kas, nemitīgi sevī atpakaļ plūsdama, līdz mūsdienām atne­susi šo Latvijas vistraģiskākā laika atspīdumu. Gluži vai maģiskā veidā pārvērsdamies filmā, ko mēs šobrīd veidojam kopā ar Gunaru Janovski. Mēģinot ieraudzīt mūsu pašu atspulgu savā “Pilsētā pie upes”, kurā paradoksālā veidā var saskatīt šodienas Eiropas satraukuma atblāzmu. (Viesturs Kairišs)


Grāmatu anotācijas un vāku foto no izdevniecību Zvaigzne ABC, Jānis Roze,  Pētergailis, Latvijas Mediji un Egmont Latvija tīmekļa vietnēm.


Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru