9.9.20

Jaunās grāmatas

 


Sapnis par vienradzi

Vai tu tici vienradžiem? Evija ilgojas satikt īstu vienradzi, bet draugi apgalvo, ka tādu nemaz nav. Kādu dienu meitene iedomājās vēlēšanos, kas apgriež pasauli kājām gaisā un aiznes viņu neaizmirstamā piedzīvojumā. Šis sirsnīgais stāsts par ticību brīnumiem ir lieliski piemērots kopīgai lasīšanai ar bērnu.


 Burvju pasaku soma

Pasaku lasīšana vēl nekad nav bijusi tik aizraujoša kā šoreiz, ņemot līdzi šo mazo somiņu ar pasakām! Te atradīsi septiņas aizraujošas pasakas, kurās darbojas mīļi varoņi. Paņem rokassomiņu un dodies ceļojumā, kur sastapsi vienradzi, krustmāti feju, izlutināto princesi un daudz citus draugus.

 


Svens Nūrdkvists. Pankūku torte

Grāmata "Pankūku torte" ir aizraujošs, fantāzijas pārpilns stāsts par pankūku tortes cepšanu kaķim, kuram dzimšanas diena ir trīs reizes gadā. Šajā stāstā ir ļoti daudz maiguma, iejūtības un neparasti pozitīvs skatījums uz dzīvi. Zviedrijas lauku ainava tēlota ar mīlestību un lielu rūpību, tāpat kā stāsta varoņi, kuri tiešām ir īstas personības.

 


Juris Zvirgzdiņš. Tobiass un Rakstnieks

Visiem, kas kaut reizi mūžā ir izlasījuši vienu, vai iespējams vairākas grāmatas neviļus rodas jautājums, kā šī vai cita grāmata ir sarakstīta, no kurienes rodas grāmatas tēli un kā rakstnieks tos sameklē. Jura Zvirgzdiņa grāmata “Tobiass un Rakstnieks” nedaudz atklāj teksta – grāmatas radīšanas noslēpumus, kuros redzam, ka rakstnieks teksta rakstīšanas procesā jau sarunājas un pastaigājas kopā ar saviem grāmatu tēliem.

Arī tad, kad Rakstnieks ir pazudis nezināmā virzienā un viņa piezīmju blociņa lapas: “-Tas ir pret vēju, - Rakstnieks paskaidroja un tūliņ sāka sekot milzīgai kaijai. Par aprakstītajām lapiņām viņš bija pavisam aizmirsis. Labi, ka Tobiass atgādināja. Un šodien Rakstniekam aizmirsies zīmulis. Kāpēc Tobiasam nekas neaizmirstas? Vismaz - gandrīz nekas.”

Grāmata atklāj, ka Rakstnieka radītie tēli var dzīvot savrupi un autonomi no to radītāja, tiem ir sava dzīve un pat plāns kā rīkoties gadījumos, kad Rakstnieks ir aizmirsis par satikšanos ar Tobiasu.


A.Vanaga un A.Lielpētere. Pagalma enciklopēdija jeb kas tad tas?

Grāmatas galvenais varonis ir kaķis – cēls šķirnes kaķis ar īpašu raksturu un augstu pašapziņu. Tieši viņš ir tas, kurš lasītājam izstāsta par pupuķi, zivju gārni, odzi, sikspārni, skudrām, vāveri, ezi, kurmi, bebru un citiem, jo viņam ir tas gods, prieks vai – gluži otrādi – nepatīkams pārsteigums ar šiem dzīvniekiem sastapties. Autorei izdevies interesantus, maz zināmus faktus ietērpt dzirkstošos, asprātīgos dialogos un vārdu spēlēs, kas pārsteigs ne tikai bērnus, bet arī priekšā lasošos pieaugušos. Ne vien britu īsspalvainajam, bet arī ikvienam no sastaptajiem dzīvniekiem piemīt savs īpašais raksturs, ko autorei izdevies atklāt gan ar nedaudz piparotu ironiju, gan labdabīgu humoru.


 K.Roka. Vilku skola

Ir laiks pirmo reizi doties uz skolu, un Vilcēna vecāki priecājas, ka dēls iemācīsies kaukt, kauties un ēst kā sušķis... gluži tāpat kā visi pārējie vilkubērni.  Tikmēr Vilcēns sapņo par pavisam citādu skolu.


Miedziņš nāk!

Kad pienāk vakars, šķir vaļā šo burvīgo grāmatu un lasi pats vai kopā ar vecākiem. Ļaujies brīnumu pilniem piedzīvojumiem!

 


S.Remere, E.Brasliņa.
Mūsējās. 50 pasakas par Latvijas sievietēm

"Mūsējās" var lasīt gan kā uzziņu literatūru, gan kā apliecinājumu latviešu varēšanai, gan kā iedrošinājumu jaunām meitenēm un zēniem nebaidīties sasniegt kvēlākos mērķus, gan izglītojošu pasaku grāmatu, kas ļauj attīstīt empātiju un iztēli. Pieaugušajiem lasītājiem tā ir iespēja paskatīties uz Latvijas veidošanos un sabiedriskajiem procesiem no neierastas perspektīvas, novērtējot sieviešu varonību un ieguldījumu.


 L.Vecvagare. Mārtiņš datortārpiņš

Grāmatas galvenais varonis Mārtiņš ir gandrīz sešgadīgs puišelis, kuram vairāk par visu patīk spēlēt datorspēles, pētīt senas lietas, veikt eksperimentus, rotaļāties parkā, ēst šokolādi un – galvenais – būt kopā ar mammu un tēti. Bet kā Mārtiņam un viņa ģimenei, to visu darot, izdodas sadzīvot ar planšeti un telefonu?


M.Orloņs. Detektīvs Snīpis un nolaupīšana

Ambrozijs Snīpis un viņa suns Kuba ir nešķirams tandēms, kurš atrisina par vispiņķerīgākos noziegumus. Taču ko lai iesāk pensionēts detektīvs, ja uzcītīgais draugs kādu laiku nav mājās? Kā lai uzzina, kam ienācis prātā pastrādāt noziegumu pret pašu detektīvu? Šos un citus jautājumus varēs gan uzdot, gan līdz ar Snīpi risināt arī lasītāji Latvijas pilsētās un pilsētiņās. Abiem draugiem atkal ir jāsatiekas, lai detektīvs un viņa suns varētu priecīgi baudīt atpūtu, - vai iesaistīties jaunos piedzīvojumos kopā.


M.Auere. Maģisko zvēru skola

Šī skola glabā noslēpumus! Tas, kuram palaimējas, iegūst sev labāko draugu pasaulē - maģisko zvēru. Zvēru, kas prot runāt. Ja vien viņš pieder tev... Jaunajā skolā Ida nejūtas īsti labi. Taču tad skolotāja mis Kornfīlda pastāsta bērniem par maģisko zooveikalu un Ida saņem maģisko zvēru: burvīgo lapsēnu Rabatu. Savukārt Benijs ļoti vēlas, lai par viņa pavadoni kļūtu kāds plēsīgais dzīvnieks. Tad citi viņu beidzot ņemtu nopietni. Sākas neticami piedzīvojumi.

 


L.Hartmanis. Tik garš deguns

Pēteris, ko visi sauc par Pitu, un viņa māsa Lēna, kas ir divus gadus vecāka, pavada garlaicīgas brīvdienas kādā Grieķijas kūrortā. Vecāki nemitīgi kašķējas, un atrast rotaļbiedrus atpūtnieku vidū viņiem neizdodas. Aizklīduši no savas pludmales, bērni kaimiņlīcī uz mazas, vientuļas saliņas nejauši sastop dīvainu večuku, kurš stādās priekšā kā diženais burvis Burvans. Jau gandrīz divsimt piecdesmit gadus viņš slēpjas no pasaules sava milzīgā, neglītā deguna dēļ un ir briesmīgi nelaimīgs. Degunu viņam savulaik piebūris ļaunais sāncensis Damasistrats, un viņš ne ar kādiem buramvārdiem no tā netiek vaļā. Pits un Lēna nolemj nabadziņam palīdzēt un aizvest pie sava tēvoča plastiskā ķirurga uz Berni, lai tas degunu samazina.


A.Taraska. Punktiņa un Kleksis

Annas Taraskas grāmata "Punktiņa un Kleksis" ieved galvu reibinošajā un tomēr tik sakārtotajā pieturzīmju pasaulē. Viss ietu gludi kā pa glītrakstīšanas līnijām, taču grāmatiņas galvenā varone Punktiņa, sīka, apaļa un sprigana meitenīte, sastop simpātisku, taču nekur negribētu melnu radījumu, kas izrādās kļūda, nē... Kleksis! Kopā ar suņuku Kleksi paiet daudz jautru brīžu, līdz Punktiņas draugs noslēpumaini pazūd no burtnīcas lappusēm. Te sākas liela, nopietna pakaļdzīšanās... Laipni lūgti piedalīties viņu piedzīvojumā - kaut ar trim izsaukuma zīmēm!!!


B.Mujārts. Brāļi

Autors savus bērnības novērojumus ir fiksējis atsevišķos stāstos, kuros līdztekus bērnības spilgtākajiem mirkļiem un delverībām, Mūjarts ar kinematogrāfisku precizitāti ir iemūžinājis arī savas bērnības izjūtas un domas, kas šādos darbos ir retums. Autora bērnības atmiņām kā daudzkrāsainam kaleidoskopam nemanāmi izdodas lasītājus ievest arī pašu bērnības atmiņu takās un noskaņās. Stāstos pastāvīga klātbūtne ir mātes un tēva sacītajam - vai tā būtu lēnas ēšanas apguve vai pārrunas par uzvedība pie galda. Līdztekus spilgtajiem un precīzajiem atmiņu stāstījumiem, autors nemēģina tos izskaistināt vai sniegt pedagoģiskus komentārus par vienu vai otru bērnības situāciju- tās atstātas vērtēšanā lasītājiem.


 P.Rauda. Kā izglābt mazītiņo mammu

Sanders ir kāds parasts zēns, kurš divatā ar mammu dzīvo netālu no liela parka četrstāvu nama pirmajā stāvā. Kā daudziem zēniem, arī Sanderam patīk futbols un šokolādes saldējums, un svētdienās ilgi gulēt. Arī Sandera mamma ir pavisam parasta, taču tikai līdz dienai, kad sarūk maziņa kā legovīriņš. Tad sākas savādi notikumi, kuros piedalās ne tikai Sanders un mamma, bet arī klaiņojošais suns Neris, neredzamais zēns Aksels, daudzpusīgais tēvocis Allans un rotaļu lāčus mīlošu dāmu klubiņš.

 


S.Penipārkere. Pakss

Pīters un Pakss ir bijuši nešķirami, kopš zēns izglāba lapsēnu un pārnesa mājās. Taču kādu dienu notiek neparedzamais: Pītera tēvs dodas karā un liek palaist lapsu savvaļā. Emocionāls vēstījums par ciešo saikni starp zēnu un dzīvnieku un par ļaunumu, kādu visam dzīvajam nodara karš, – stāsts, kas rosinās pārdomas kā bērniem, tā pieaugušajiem.


Minecraft. Rokasgrāmata varoņiem

Šajā pasaulē valda tumsa un briesmas. Mūsu visu liktenis ir tavās rokās, drosmīgais varoni!


 A.Felkere, A.Marts. Zēns. meitene, internets un gadījums:2.daļa. Satikšanās

Jaunā romāna notikumi risinās pēc tam, kad iepriekšējās grāmatas "Zēns, meitene, internets un gadījums" galvenie varoņi Maikls un Elza ir izveidojuši ģimeni un pasaulē nākuši viņu bērni - dvīņi Sandris un Lelde. Dvīņu dzīves galvenais uzdevums ir izaugt lieliem un, sasniedzot pilngadību, veikt misijas galveno uzdevumu.


 K.Zaviļeiskis. Pilnīgs šahs

Gadu tūkstošu mija. Jauna ēra. Jaunas sajūtas. Narkotikas un rokenrols pret mīlestību, studiju gadu reibumu un alkām pēc nepiepildāma miera dvēselē. Alternatīvas ievirzes ballītes un ļaušanās neprātam. Pirmā īstā mīlestība un vieglas depresijas uzplūdi. Viss kā šahā un reālajā dzīvē.

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru