7.12.20

Jaunas grāmatas

Alise Brīnumzemē. Stāsts bildēs

Sekojusi baltajam trusim alā, Alise attopas savādā un brīnumainā pasaulē. Trakais Cepurnieks, neredzams Češīras kaķis, dīvains kāpurs un vesela kava pļāpīgu spēļu kāršu ir tikai daži neparasti tēli, kurus Alise sastop šajā fantastiskajā zemē.
Šis izdevums ir angļu rakstnieka Lūisa Kerola pasaulslavenā romāna komiksa versija.

 

Trīs musketieri. Stāsts bildēs

Parīze, 1626. gads. Jaunais d’Artanjans ierodas Parīzē, lai pievienotos karaļa gvardistiem. Protams, jau drīz viņš kopā ar leģendārajiem musketieriem Atosu, Portosu un Aramisu tiek ierauts divkauju, blēdību un briesmu pasaulē.
Šis izdevums ir franču rakstnieka Aleksandra Dimā pasaulslavenā romāna komiksa versija.

 L.Nemiera. Apaļā Bebe

Kādā parastā stūrainā mājā, aiz pavisam parastiem stūrainiem logiem, dzīvoja apaļš bēbis. Tā arī viņu sauca – Apaļā Bebe. Bebei viss bija apaļš. Galva apaļa, puncis apaļš un dupsis apaļš. Arī vaigi apaļi un ausis apaļas, un arī acis – smuki apaļas. Un, kad Bebe brēca, tad no apaļas mutītes vēlās apaļš “bā!”. No ziemas ar kupenām un Ziemassvētku eglīti cauri visam gadam Apaļā Bebe ripot aizripo līdz pirmajiem solīšiem, līdz pirmajam vārdiņam un no Apaļās Bebes pārvēršas par Meitiņu. Sirsnīga, asprātīga un koša bilžu grāmata pētīšanai un priekšā lasīšanai mazajiem gan pirms miedziņa, gan citos mierīgos pavaļas brīžos.

 Surikati Ziemassvētkos

Divi vienā – aizraujošs Ziemsvētku ceļojums laikā, kad ceļot citādi nevaram, un skaistu pastkaršu kolekcija no dažādām pasaules malām!
Saulis ir surikats, kurš kopā ar plašo radu saimi dzīvo Kalahari tuksnesī. Arī tur tiek svinēti Ziemsvētki, ir savas tradīcijas un kārumi, un notiek pamatīga gatavošanās svētkiem.
Saulim radušās šaubas, vai karstajās tuksneša smiltīs vispār iespējami perfekti Ziemsvētki, viņš dodas pasaulē par to pārliecināties un par saviem iespaidiem raksta mājiniekiem sūtītajās pastkartēs.
Ceļā iepazītie draugi – koala Kevins, tarsijs Trevors, sarkankrūtītis Robins, pingvīni un peles – visi gaida svētkus un gatavi dalīties priekā un dāvanās.
Tomēr izrādās, ka galvenais priekšnoteikums īsti līksmām svinībām nav ne laikapstākļi, ne eglīte, ne pārējie žurnālos cildinātie cēloņi. Un Briseles kāposti jau nepavisam! 

 

O.Zvejs. Sniegavīra ceļojums.

Sniegavīrus varam celt, 

ja vien ārā sniegs, ko vilkt, 

Ziemās pierasta tā lieta, 

ka starp mums tiem sava vieta.

 Historium. Laipni lūgti muzejā!

Laipni lūgti Historium!
Šis muzejs ir vienmēr atvērts, un tajā var aplūkot brīnišķīgu vēsturisko priekšmetu kolekciju, kas stāsta par senajām civilizācijām, to kultūru, mākslu un reliģiju.
Iepazīsti senās pasaules ļaudis un atklāj fantastiskās, apbrīnojamās liecības, ko viņi pēc sevis atstājuši.
Ienāc muzejā un izzini pagātni visā tās spožumā un godībā!

 

D.Valjamss. Ledus briesmonis.

1899. gads, Londona. Kad bārene Elsija padzird par noslēpumaino Ledus briesmoni – mataino mamutu, kas atrasts Ziemeļpolā, – meitene ir apņēmības pilna uzzināt par to vairāk… Drīz vien Elsija sastopas ar šo radījumu aci pret aci un sākas aizraujošākais piedzīvojums – no Londonas, pāri jūrām, tieši uz Ziemeļpolu! Deivida Valjamsa uzburtajā vērienīgajā piedzīvojumā sastopami visdažādākā lieluma un formas varoņi!

 

D.Valjamss. Nezinkas.

Mērtlai Mierītei ir viss, ko vien viņa var vēlēties. Bet ar visu nepietiek. Viņa grib vēl, vēl un vēl! Kad Mērtla paziņo, ka vēlas NEZINKO, ir tikai viena problēma… Kas ir NEZINKAS? Mierīša kungs un kundze ir gatavi uz visu, lai viņu mīļā meitiņa būtu laimīga, un pat dodas uz bibliotēkas tumšajiem pagrabiem, lai pāršķirstītu noslēpumainās Briesmoņpēdijas apputējušās lappuses. Viņu biedējošie meklējumi aizved uz džungļaināko džungļu tumšākajiem nostūriem, kur var atrast pašus retāk sastopamos radījumus. Bet vai viņi atradīs NEZINKO…?

Jautru joku pilns, pilnīgi neticams stāsts par nevainojami jaukiem vecākiem un viņu neiespējami briesmīgo meitu – un NEZINKĀ satriecošo ierašanos!

 

K.Looka. Pija Prjaņika un bandīti.

Dažkārt Pijai jāatrisina neiedomājami daudz piņķerīgu lietu, bet tētis ir pārmocījies ar trīnīšiem. Bet ir arī citādi brīži.
 
Jū Nesbē. Vai doktors Proktors spēs izglābt Ziemassvētkus?

Piecas dienas pirms Ziemassvētku vakara atklājas, ka nevienam, kurš nav iegādājies Ziemassvētku dāvanas vismaz par 10 000 kronām kādā no Trānes kunga veikaliem, nav atļauts svinēt Ziemassvētkus! Jo… karalis Ziemassvētkus ir pārdevis Trānes kungam. Kādēļ karalis tā rīkojies? Viņš cerējis iegūt naudu, lai likvidētu pelējuma sēnīti, kas iemetusies pils pagrabos. Dokotors Proktors, Līse un Bulle, protams, nespēj ar šo netaisnību samierināties un dara visu, lai Ziemassvētkus izglābtu un visi, tiešām visi, varētu saņemt dāvaniņas, dedzināt svecītes eglītē un dziedāt Ziemassvētku dziesmas. Uzdevums nav viegls, šķēršļi un kataklizmas seko cita citai, taču viss beidzas laimīgi. Nu protams!

 

 U.Starks. Bēguļi.

Stāsts ļauj vēlreiz tuvoties tai šēru salai, kas daudziem lasītājiem jau pazīstama no stāsta „Mans draugs Pērsijs, Bufalo Bils un es”, ko “Liels un mazs” izdeva 2011. gadā. Tur atrodas vectēva māja, kurā mazdēls pavadījis daudzas jaukas vasaras brīvdienas tāpat kā rakstnieks savā bērnībā. Bet māja uz klints tagad stāv tukša, jo vecmāmiņa ir mirusi, bet vectēvs nonācis slimnīcā. Viena burciņa vecmāmiņas brūkleņzaptes vēl gaida viņu mājas pagrabā, un tikai mazdēls spēj vecajam, skarbajam vīram palīdzēt gan beidzamo reizi pabūt savā īstajā dzīvē, gan sagatavoties atkal satikt vecmāmiņu un atrast īstos vārdus savai mīlestībai. Zēnam ir grūti slēpt pārdrošo bēgšanu no slimnīcas, melot vecākiem, atbildēt uz jautājumu, vai cilvēks pēc nāves tiešām nonāk debesīs, tomēr viņam izdodas darīt gaišu vectēva dzīves noslēgumu.

 

Rojs Puķe. Piparēdiens

Ēdiens tāpat kā grāmata ir solījums – darīt labu. Piecpadsmit gadu vecumā jaunais pavārs Pipars līdzās savam blogam www.pipars.lv nolēma sarakstīt grāmatu, kas sagādās siltumu ikvienam cilvēkam, kam patīk ēst! Rojs gatavo vienkāršus, bet gardus ēdienus, kuru pamatā ir 4 līdz 5 sastāvdaļas. Ir arī receptēs skaļi neminēts komponents – aizrautība, kas spēj iedvesmot un apliecina, cik tomēr vienkārši ir gūt prieku.

 

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru