5.8.21

Grāmatu izstādes augustā

 

Par godu 19. augustam, kad tiek atzīmēta Pasaules fotogrāfijas diena,  lasītavā aktualitāšu izstādīte, kurā iespējams iepazīt informāciju par fotogrāfijas vēsturi, fotoaparātu veidiem, apskatīt dažas mākslas fotogrāfijas un smelties idejas savai nākamajai fotosesijai.

‘’Pasaulē vecākā fotogrāfija uzņemta 1826. vai 1827. gadā. Tās autors ir franču izgudrotājs Žozefs Nikefors Nīpss un tajā redzamais skats no izgudrotāja mājas Burgundijā. Bildē ir ļoti slikti saskatāmi objekti, un tās tapšanai bija nepieciešamas 8 stundas.

Tiek lēsts, ka mūsdienās katras divas minūtes pasaulē uzņemto fotogrāfiju skaits ir vienāds ar visu bilžu uzņemto daudzumu 19. gadsimtā. Aprēķināts arī, ka jaunieši vecumā no 20 līdz 30 gadiem dzīves laikā uzņem vismaz 25 tūkstošus fotogrāfiju.’’ (www.valmierasziņas.lv)


Lasītavas lielajā izstādē dzīvo ‘’Burtu burvis’’, kuram šomēnes svarīgākais ir Augusta mēneša pirmais burtiņš – A.

Izstādei ir divas daļas. Vispirms vari palasīt un apskatīt tautogrammas (visi vārdi sākas ar vienu burtu) stilā rakstītus dzejolīšus un stāstiņus, bet izstādes otrā daļā – grāmatas jaunākā skolas vecuma bērniem, kuru  nosaukumi sākas ar ‘’A’’.

Vēlies izlasīt kādu no tām? Bet varbūt Tev gribas atrast grāmatu, kuras nosaukums sākas ar  Tava vārda sākumburtiņu? Jautā bibliotekārēm! Mēs palīdzēsim sameklēt.

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru