7.3.13

Jaunās grāmatas martā

Rotaļīgais lauvēns
Lauvēns nevēlas gulēt diendusu. Kamēr tētis nosnaužas, viņš nolemj pavingrināties dažādās prasmēs. Taču ne viss rotaļīgajam mazulim izdodas kā tētim. Lasi šo jauko stāstu un uzzini, kā lielais lauva un mazais lauva kopā pavadīs brīnišķīgu pēcpusdienu!
Nerātnais lācēns
Lācēnam vēl negribas gulēt, un viņš izliekas nedzirdam māmiņas un draugu aicinājumu doties mājup. Taču, kad noriet saule, mežā viss izskatās citādi. Lasi šo jauko stāstu un uzzini, vai mazajam palaidniekam izdosies nokļūt mājās, pirms iestājas nakts.
Rācenis
“Dzīvoja reiz vectētiņš un vecmāmiņa. Viņiem bija mazmeitiņa. Iestādīja vectētiņš rāceni. Rācenis auga, auga un izauga milzum liels…”
Visiem zināmā krievu tautas pasaka ar brīnišķīgajām Jevgeņija Antoņenkova ilustrācijām iepriecinās kā bērnus, tā vecākus. ''Rācenis'' ir mākslinieciski augstvērtīga bilžu grāmata mazākajiem lasītājiem.
V.Tomasa. Vinnija un pusnakts pūķis
Ragana Vinnija naktī saldi guļ, kad viņas kaķis Vilbūrs pie ārdurvīm sadzird kādu troksni. Tur ir pūķu mazulis, un no nāsīm tam veļas dūmu mutuļi. Kā lai Vinnija paglābj māju no aizdegšanās un kā lai sameklē mazā pūķulēna mammu? Nu, protams, kā vienmēr – ar burvestības palīdzību!
T.Kordroja. Es gribu mammu!
Šī ir pirmā diena, kad mazais Artūrs nav kopā ar māmiņu. Viņš tik ļoti ilgojas pēc viņas, ka itin nekas nespēj viņu iepriecināt – ne lieliskais pūķa kostīms, ne iemīļotā rotaļlieta pūķītis Hafijs. 
Par skudru, kas gribēja būt viena
Pasaka "Par skudru, kas gribēja būt viena" ir literāra pasaka. Šī grāmatiņa paredzēta 4-6 gadus veciem bērniem, kuri apguvuši lielos iespiedburtus. Lai lasīt būtu vieglāk, pasaka ir uzrakstītas pa zilbēm. 
Janošs. Ak skaistā Panama
Lāča un tīģera piedzīvojumi aizsākās pirms vairāk nekā divdesmit pieciem gadiem, kad izdevniecībā "Beltz & Gelberg" klajā nāca stāsts „Ak, cik skaista ir Panama“, kas uzreiz saņēma Vācu jaunatnes literatūras godalgu. Mazais lācis un mazais tīģeris ir ļoti labi draugi, kas dzīvo mazā namiņā pie upes, taču bieži dodas dažādos piedzīvojumos. Viņi nebaidās ne no kā, jo abi kopā jūtas ir ļoti stipri, taču daudzi no grāmatas notikumiem pārbauda tieši viņu draudzības stiprumu.
R.Ābelīte. Vilcieniņš Tutū un viņa draugs
Vilcieniņš Tutū jau daudzus gadus ved pasažierus no Rīgas uz Jūrmalu un atpakaļ. Piemēram, tēvocis Aldonis no Pumpuriem, saņēmis pensiju, kopā ar suņuku Princi regulāri dodas pie studiju biedra Tālivalža, Jaundubultos bieži iekāpj Zaiga Stenīte ar gladiolu klēpi un dodas uz Bulduru tirgu, bet omulīgie mūziķi un četras elegantās džeza dziedātājas, kuras maigi žuzina un vītero, protams, dodas uz Rīgas džeza festivālu. Vilcieniņam Tutū tāpat kā depo strādniekam Antonam ļoti patīk dāmas sarkanās kleitās, nu taisni var iemīlēties... 
Audiogrāmatas: 
Sniegbaltīte un septiņi rūķīši
Karalis Lauva
100 dalmācietis
Tevi aicina brīnumainā pasaku pasaulē! Lūdz lasīt sev priekšā vai klausies to izteiksmīgajā aktieru Aijas Dzērves un Gundara Silakaktiņa stāstījumā!
R.Skerijs. Ko ļaudis augu dienu dara?
Grāmatā ilustrēti stāsti pirmsskolas vecuma bērniem par to, ar ko ļaudis augu dienu nodarbojas. Lasot šo lielo grāmatu, bērni iepazīs dažādas profesijas – ugunsdzēsējus, celtniekus, pastniekus, ārstus u.c., uzzinās kā norit darbi pilsētās, laukos. Bērns uzzinās, kā dzirnavās top maize, kāds ir ceļojums ar kuģi, brauciens ar vilcienu, kā notiek jauna ceļa, mājas būvniecība, kā arī kam pārstrādā kokus, sēklas, kāda ir vizīte pie ārsta.
Kad es izaugšu liels
Šī grāmata saistošā veidā iepazīstina bērnus ar dažādām profesijām. Darinot rokdarbus un spēlējot ārstus, pārdevējus, pilotus, biologus un vēl desmitiem citu lomu, bērni ne tikai gūs pirmo ieskatu par amatu daudzveidību, bet, iespējams, atklās arī savu sapņu nodarbošanos. Grāmatas teksts papildināts ar krāsainiem attēliem. Tie palīdzēs saprast, kā veikt uzdevumus un spēlēt lomu rotaļas.
Ledus laikmets-4. Grāmata ar papildināto realitāti
Šī nav parasta grāmata. Lasītājs varēs atcerēties iepriekšējo Ledus laikmeta filmu notikumus, kā arī uzzināt par piedzīvojumiem Kontinentu dreifā un iepazīt jaunus tēlus – briesmīgo pirātu kapteini un viņa komandu. Pats aizraujošākais ir tas, ka grāmatu var ne tikai lasīt. No tās var nokļūt papildinātajā realitātē – pievienoties iemīļotajiem Ledus laikmeta varoņiem interaktīvā animācijā uz datora ekrāna, iejūtoties Sida lomā, pikojoties ar Krešu un Ediju, kopā ar Maniju virzoties caur ledāju labirintu vai vērojot, kā Skrets dzenas pakaļ savai zīlei.

Dosimies dabā!
 Vai zini, ka dabu var iepazīt tepat aiz istabas sienām? Atliek tik palūkoties pa logu, iziet dārzā vai pastaigāties pa pilsētas parkiem vai noiet līdz tuvējai upītei, un tu ieraudzīsi līdz šim nepamanīto! + ceļvedis pa Latvijas dabas takām.
L.Grāvīte, L.Ģībiete. Matīss un autosports
Matīss ošņā riepu dūmiem pilno gaisu slavenajā Biķernieku trasē. Klausās rallija auto turbīņu šņākoņā putekļu mākoņos lielceļa malā. Mācās nebaidīties no dubļiem un odiem trofireida trasē. Un pēc Rīgas Motormuzeja apmeklējuma ir pārliecināts: "Kad izaugšu liels, būšu autosportists!" Bet sacīkšu garu, autosporta vēsturi un tehniskos noslēpumus Matīsam palīdz atklāt viņa pavadonis Mehāniķis. 
I.Samauska. Meitene, kura mācēja visas pasaules valodas
Šis ir stāsts par Lelu, kura, apmeklējot diplomātu viesības, nokļūst neērtā situācijā. Viņa pieņem drosmīgu lēmumu iemācīties visas pasaules valodas un atklāj, ka valodu apguve var būt patiesi interesanta un iedvesmojoša nodarbe, kas pārvēršas aizraujošā piedzīvojumā.
K.Krauzere. Ezera Annija
Annija ir liela un lempīga, nedz īsti glīta, nedz neglīta, arī deguns viņai ir liels un garš. Kopš māte mirusi, viņa ir pavisam viena, dzīvo pie ezera ar trim mazām saliņām, zvejo zivis un skumst. Vai kaut kur otrā ezera krastā mīt vēl kāds, tāds pats kā viņa? Par to Annija pat nevēlas pārliecināties, jo negrib piedzīvot vilšanos... Kādu nakti viņa nolemj darīt galu savai vientulībai – ar laivu aiziras ezera vidū un ielec ūdenī, bet... tās nepavisam nav beigas.
Dž. Kinnijs. Trešais lieks
Visiem Wimpy Kid faniem! Arī septītā Grega dienasgrāmata ir klāt!

Tuvojas visu mīlētāju diena. Bet ko tas nozīmē Gregam Heflijam?Valentīndienas dejas pamatskolā sagriezušas Grega dzīvi kājām gaisā. Viņš dara, ko var, lai atrastu deju partneri, bet zēnam it nemaz neveicas. Tas, ka arī Grega labākais draugs Roulijs nevar atrast draudzeni, ir mazs mierinājums.
Sampē-Gosinī. Mazā Nikolā starpbrīži
Grāmatas galvenais varonis Nikolā ir jūtīgs zēns ar izteiktu taisnīguma izjūtu un savam vecumam pārsteidzošu izpratni par patiesajām dzīves vērtībām — draudzību un ģimeni. Darbā daudz humora un joku. Autors Renē Gosinī radījis arī slaveno komiksu par Asteriksu.
S.Stols. 100 kaķi, kas mainīja pasauli
Ja neticat, ka pasauli spēj mainīt viens vienīgs kaķis, tad acīmredzot neko neesat dzirdējuši par Ahmedabadu – kaķi, kura dēļ izcēlās skandāls starp ASV un Pakistānu, Sniedziņu – kaķi, kurš palīdzējis notvert dučiem noziedzinieku, un Tiblzu – kaķi, kas izbeidza veselas sugas pastāvēšanu.Tie ir tikai daži no 100 kaķiem, kas aprakstīti šajā grāmatā, godinot kaķu ieguldījumu zinātnē, vēsturē, mākslā, valsts pārvaldē, reliģijā un citās jomās.
L.Vilka. Dana un Medaljons
Kad dzīvē viss rit klusi un mierīgi, bet nepamet vēlme pēc kā satraucoša, pat maģiska, uzmanies, jo šī vēlēšanās var piepildīties! Tā notiek ar meiteni Danu, kurai izbrauciens zaļumos izvēršas nolaupīšanā — pusaudze tiek ievilkta līdz šim slēptā pasaulē, Apakšzemē, kur mīt dīvaini radījumi un valda pavisam citādi likumi. Izrādās, ka Danas nolaupīšana nav nejaušība un viņai paredzēta svarīga loma, jo strauji tuvojas Apakšzemes bojāeja….
 L.Nemiera. Lidojums
Romānā lasītājs atkal satiksies ar Lindas pirmās grāmatas “Vilcenes stāsts” varoņiem. Jaunā ragana Froike turpina kalpot karaļa Haroša galmā. Piepeši izrādās, ka kaimiņu zemes Nargaardas valdnieks perina ļaunus nodomus – pakļaut un iznīcināt gan Froikes zemi, gan visu pārējo pasauli. Cīņā viņam pretim stāties spētu tikai īsts varonis, turklāt tāds, kurš atrastu mītisko Taurīnas vienradža kausu un iedzertu no tā īpašu spēka dzērienu. Tā nu Froike un viņas sarežģītais draugs – elfu princis Hārs Ekts – dodas ceļā. Ceļā, kas izvērsīsies par bīstamu pārbaudījumu un elpu aizraujošu piedzīvojumu virkni...
L.H.Andersone. Runāt
Melinda ir uzsākusi mācības vidusskolā kā Izstumtā – vecie draugi no viņas ir novērsušies, skolasbiedri, kurus meitene pat nepazīst, no viņas izvairās. Visdrošāk ir būt vienai, pašas domās, un nerunāt. Tomēr arī tur nav pietiekami droši. Vasaras beigās ir atgadījies kas tāds, ko Melinda vēlas aizmirst un par ko cenšas nedomāt. Kas ir šis notikums, kas tik ļoti mainījis Melindas dzīvi, un vai viņa spēs sevi pārvarēt un kādam to izstāstīt?
P.Ness. Briesmoņcilvēki
Triloģijas “Haosa spēles” noslēguma grāmata. Ir sācies karš. Uz Jauno Prentistaunu maršē trīs armijas, un tās iznīcina cita citu. Triloģijas galvenie varoņi Tods un Viola ir ierauti karadarbības epicentrā bez jebkādām iespējām izglābties. Turklāt cīņā ir iesaistīts kāds trešais. Kāds, kurš cer atriebties...

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru