2.12.14

Jaunās grāmatas decembrī

J.Zvirgzdiņš. Miega pasaka
Ko vakarā dara bērns, atstāts mājās viens pats? Kā nu kurais. Piecgadīgais Matīss laimīgs lēkā uz vienas kājas un auro aiz prieka. Kopā ar runci Muri un rotaļu lāci Bruni viņi nolemj sarīkot ēšanas svētkus, spēlē paslēpes un ričuraču… Kad draugiem acis jau aizkritušas, Matīsam miegs nenāk ne lūdzams, un viņš sāk skaitīt aitas – tas palīdzot aizmigt. Un piedzīvojums sākas...
S. Bleika.  Fui, kaka!
Bērns runā nesmukus vārdus? Ko nu? Jāpalasa, kā gadījās zaķēnam Simonam!
Burvīgi šķelmīgais zaķēns Simons ik dienu nenogurstoši pārbauda pieaugušo pacietību. Jautā, ko jautādams, blēņdaris iesmejas un atbild: “Fui, kaka!” – līdz brīdim, kad ar zaķēnu notiek kas neparasts...


Pūcītes pasakas
Šajā grāmatā tevi gaida tik daudz jaunu piedzīvojumu!
Tu varēsi uzdejot lietus deju kopā ar tuksneša smilšu pelēm, pūcīte Olīvija un viņas draugs Huberts tev iemācīs īstus pūču saucienus, eskimosu meitenīte Nanuke aizvedīs tevi uz apburoši krāšņu dārzu un vēl, un vēl...

Lielā pasaku grāmata
Grezns, krāsains izdevums, kurā apkopotas visdažādākās latviešu tautas pasakas un teikas. Tajā var sastapties ar viltīgo lapsu un biklo zaķīti, lēnīgo lāci un stūrgalvīgo vilcēnu. Grāmatā sadzīvo vīzdegune princese un lādzīgs ganuzēns, ātrsirdīgs kungs un atjautīgs kalpa puisis. Krāšņajās lappusēs atdzīvojas lidojošie ezeri un mantu sargā ugunīgi naudas pūķi, turpat var izstaigāt slepenas pazemes ejas un atrast nogrimušas pilis.
M.Inkpens. Kipers
Šī ir pirmā latviski izdotā grāmata par kucēnu Kiperu. Kucēns bēdājās, ka viņa groziņš ir vecs un noplucis, bet sedziņa nepatīkami ož. Vai Kipers atradīs labāku guļvietu?
Kipers ir tik jauks, ka neatstāj vienaldzīgus ne bērnus, ne vecākus. Viņš ir vislabākais kucēns, ar kuru kopā uzaugt...

M.Stepēna. Rūķīši pret raganām
Rūķīši noteikti zina, ka nav brīnumainākas vietas par pasaku māmiņas valstību. Tur viņi kopā ar burvīgajām fejām dara visu iespējamo un pat neiespējamo, lai neviens mākonītis neaizēnotu prieku un saticību. Lai vēji atskrietu draudzīgi un raganas atkal kļūtu par jaukām būtnēm. Burvestības? Jā, ar tām gan vēl nāksies ilgi un dikti cīnīties, bet tādēļ jau pasaku pasaulē dzīvo rūķīši un mazās fejas.
Brīnuma zirdziņš
Grāmatiņā ir apkopotas sešas latviešu tautas pasakas ― Septiņi kraukļi ― kurā stāstīts par brāļu un māsas mīlestību, Zalša līgava ― par to kā jauna meita apsolījusi kļūt par līgavu zalktim, Varde par palīgu ― stāstīts par to, ka pret jebkuru dzīvu radībiņu jāizturas labi, Pateicīgie dzīvnieki ― aprakstīts, cik dažādus darbus prot dzīvnieki, Stiprinieki ― par jauna zēna neizmērojamo spēku, Brīnuma zirdziņš ― stāstīts, kā zirdziņš par jaunekli pārvērtās.
My Alphabet
Grāmata ar skaistām M.Stārastes ilustrācijām tiem, kas sāk apgūt angļu valodu un mācīties alfabētu.
Drosme tikt galā ar bailēm
Pasaule var būt biedējoša vieta -  it īpaši,ja visi ir lielāki par tevi un tik daudz kā jauna. Baidīties ir normāli, taču,ja tas sāk traucēt ikdienā,tā kļūst par problēmu gan bērnam,gan vecākiem.
Šī brīnišķīgi ilustrētā grāmata sniedz vienkāršus, kodolīgus padomus,kā tikt galā ar bailēm un raizēm. Bērni var iemācīties dzīvot paļāvībā un būt brīvi no bailēm.
O.Preislers. Mazā raganiņa
Populārā Vācijas bērnu rakstnieka Otfrīda Preislera darbs Mazā raganiņa ir stāsts par kādas raganiņas dzīvi, kura izdarīja pārkāpumu lielajā raganu saietā Valpurģu naktī un tādēļ visu gadu cenšas būt laba raganiņa, bet beigās izrādās, ka…
R.Bertrams. Coolmans un es
Komiksu romāns jaunākajiem grāmatu lasītājiem! Kajs ir pavisam parasts pusaudzis, kuram vecāki ir aktieri, kas nemitīgi pārceļas no vienas Vācijas mazpilsētas uz otru, bet vecākā māsa Anti ir īsta metāliste - gariem, melniem matiem, melni krāsotiem nagiem, vienmēr ģerbusies melnā. Kas Kaju atšķir no citiem zēniem? Kajam ir draugs vārdā Coolmans, kurš vienmēr viņu urda, Kaja vietā atbild uz jautājumiem, iepin neveiklās situācijās, bet pēc tam glābj no nepatikšanām.
Negantais Niks- rokzvaigzne
Arī šajā grāmatā Niks turpina karot ar neciešami pareizo brāli Pēteri, izgudrot jaunus nedarbus, piemēram, ielavīties gražīgās Grietas rīkotajā meiteņu nakts ballītē, uzrakstīt satriecošu autobiogrāfiju, nokļūt uz skatuves šovā Narcisīte un viņas dejojošās margrietiņas un nodziedāt dziesmu visīstākajā Skarbo džeku manierē.
N.Geimens. Par laimi, piens...
Viss sākas un beidzas ar parastu piena paku. Bez piena nevar būt brokastu. Bez brokastīm nevar sākties diena. Gardās brokastu pārslas ir sausas, un bērni ir izsalkuši. Bet šodien ledusskapī piena nav. Un ir skaidrs, ka brokastis aizkavēs dažādi samērā neparedzēti notikumi, jo brīdī, kad tētis dodas uz veikalu pēc piena, viņu nolaupa citplanētieši, savaņģo pirāti, tēti teju upurē vulkānu dievam, bet viņu izglābj laikā ceļojošs dinozaurs gaisa balonā...
V.Rūmnieks. Lāčplēsis. Atgriešanās
Valdis Rūmnieks savā darbā – vienīgi prozas, ne dzejas valodā – sāk no tās vietas, kur A. Pumpurs beidza – stāsts ir par to, kā Lāčplēsis, pārvarot Daugavas spēcīgo straumi un atvarus, tomēr izglābjas. Taču viņš ir zaudējis gan savu burvju spēku, kas slēpās ausīs, gan cilvēka – vīra spēku. Neatguvis spēku, Lāčplēsis nevar uzvarēt Kangaru un aizstāvēt Lielvārdi. Vēl vairāk – viņš jūtas nevienam nevajadzīgs un dzīvei nederīgs. Bet kā un kur spēku atdabūt?
E.Stamps. Nepaticamā pilnīgi slepenā sivēna dienasgrāmata
Sveiks!
Es ir Sivēns . Šitā ir mana dienasgrāmata. Tā ir Super pilnīgi slepena, bet Pīļutēviņš un es norunā, ka tev tā ir jāizlasa, lai tu var manpalīdzēt tamdēļ ka mēs ir nelielā ķezā. Nu, tā nav taisnība, patiesībā mēs ir LIELĀ ķezā.
Es cer, ka tu noticēsi tam,ko es te ir sarakstījs tamdēļ ka Pīļutēviņš saka, ka tas ir NEPATICAMI! Bet tā tas nav. Tā ir mana dzīve. Gan tu redzēsi.
Ar sveicieniem Sivēns.
E.B.Vaita. Šarlotes tīkls
Pasakains stāsts par to, kā zirnekliene Šarlote apsola izglābt (un izglābj!) savu draugu sivēnu Vilberu no likteņa, kāds rudenī parasti piemeklē sivēnus.
Ziemassvētku rotājumi
Lai cik skaisti ir veikalā nopērkamie rotājumi eglītei, visjaunākiem ir pašu sarūpēti un gatavoti. Dabas veltes, ko var atrast pastaigās pa Latvijas mežiem un pļavām pat ziemā, ir liekami lietā un no tiem var pagatavot skaistus rotājumus. Čiekuri, zariņi, garšvielas un citas tik vienkāršas lietas var pārvērsties skaistos un mīļos darbos. Ziemassvētku simbols ziemeļbriedis Rūdolfs no čiekuriem un priežu zariņiem, smaržīgas zvaigznītes no apelsīnu miziņām, salmu virtenes un pat vaska rozes – to visu jums palīdzēs pagatavot grāmatā dotie norādījumi. 
Tava kaķa horoskops
Kaķis no Senās Ēģiptes laikiem tiek uzskatīts par gudrības simbolu, un tieši tur kaķis tika pieradināts un kļuva par mājdzīvnieku. Kaķis ir unikāls dzīvnieks, jo tam piemīt savdabīga intuīcija, t. s. sestais prāts. Tas spēj būt ne tikai mīļš un uzticams draugs, bet arī pasargā savu saimnieku, brīdinot par briesmām, ar savu enerģiju ārstē dažādas saimnieka kaites un spēj noņemt stresu pēc nogurdinošas darbadienas. Šī grāmata ir labs padomdevējs, lai jūs varētu labāk iepazīt savu kaķi, viņa raksturu, maņas, ieradumus, kā arī pārbaudīt savu un jūsu mīluļa horoskopu saderību!
Tava suņa horoskops
Suns ir cilvēka labākais draugs! Šī grāmata jums būs lielisks padomdevējs, ja mājās ir mīļš un draisks vai arī nopietns un mieru mīlošs suņuks vai domājat tādu iegādāties. Apkopotā informācija būs aktuāla vienmēr, nevis tikai mēnesi vai gadu - horoskopā apkopotas ziņas par jūsu mīluļa spilgtākajām rakstura iezīmēm, kā arī skaidrots viņa raksturs no numeroloģijas viedokļa un saderība ar saimnieku. Tā būs arī lieliska dāvana kādam, kam mājās ir sums, jo, pat ja precīzi nezināt, kad tas ir dzimis, neuztraucieties, laiks, kad suns ierodas saimnieka mājās, ir viņa otrā dzimšanas diena!

H.Kalniņš. Padomi mīļu un nerātnu kaķu saimniekiem
Grāmatā raksturoti kaķu uzvedības pamatprincipi, savstarpējās attiecības, izturēšanās pret cilvēkiem un citiem dzīvniekiem, sniegti padomi mīļdzīvnieku turēšanā, pareizā ēdināšanā un veselības aprūpē. Grāmata paredzēta visiem, kas mīl dzīvniekus un kuri vēlas palīdzēt mūsu "mazākajiem brāļiem un māsām" izdzīvot.
Dž. Gārdenss. . Padomi labu un negantu suņu saimniekiem
Izcila grāmata labiem suņiem, draiskiem suņiem un to mīļsaimniekiem. Reksis&Spārkijs divi neganti suņi, kas dara ko grib, tāpēc viņi uzrakstīja šo grāmatu. Šajā parodijā par suņu dzīvi divi draiskuļi – Reksis un Spārkijs – dalās pieredzē ar sugas brāļiem, kā rīkoties dažādās dzīves situācijās: kā izvairīties no pazemojošās “pārģērbšanas”, cik  brīnišķīgi ir izbāzt galvu pa braucošas automašīnas logu un vai savilkt sev migu no saimnieka tīrās veļas u.t.t. Abi draugi dedzīgi aicina neaizmirst savas “saknes” un izskaidro, ko vispār nozīmē  - būt sunim.
Koku un ziedu horoskopi
Šajā grāmatā par pamatu ņemti divi ļoti savdabīgi - koku (druīdu jeb gallu) un ziedu - horoskopi. Atbilstoši savam dzimšanas dienas datumam viegli atradīsiet tieši savu koku vai ziedu.

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru