12.12.14

Jaunās grāmatas

J.Zvirgzdiņš. Kastors un Porcella. Pirmizrāde!
Divpadsmit neveiksmīgu operu komponistam Arčibaldo ar pelēna Morica atbalstu beidzot izdodas sarakstīt trīspadsmito, ko intendants negribīgi apsola uzvest Operā.
… Nekas, ka tikai pieci muzikanti orķestrī. Nekas, ka trešā sastāva dziedātāji. Par naudu komponists vispār nedomā – to viņš ir redzējis tikai sapņos. Opernamā izrādes laikā uz skatuves sākas neparedzēts tracis, Operas saturs mainās, pamostas guļošie kritiķi, bet izrādes beigās publika ir sajūsmā. Galvenie varoņi saņem uzaicinājumus no Ņujorkas Metropolitan operas, no Vīnes, Milānas, Parīzes.
Ruta Svaža. Burtu pasakas
Krāšņa, augstvērtīgu zīmējumu un pasaku ābece, kas ir interesanta gan bērniem, gan pieaugušajiem. Tajā viens grāmatas atvērums veltīts viena burta iepazīšanai. Ābece paredzēta alfabēta un burtu apgūšanai. Tās saturu veido 33 zīmējumi – 33 latviešu alfabēta burti – un 33 pasakas, kas papildina katru no tiem.
J.Zvirgzdiņš. Ziemas pasaka
Jura Zvirgzdiņa asprātīgās un labdabīgās pasakas darbība norisinās Rīgā, Ziedoņdārza apkaimē. Kādā vecā mājā gluži viens dzīvo rotaļu lācis Reinholds jeb, kā viņš pats sevi dēvē, Reinis. Kādu dienu viņu apciemo balts kaķis – “Vienkārši kaķis. Bet ar lielo burtu”, – un Reinis vairs nav vientuļš. Viņi abi kopā saimnieko mājā, ar “spoka kunga” palīdzību aizbiedē trokšņainus nelūgtos viesus, atbrīvo notekcaurulē ieslodzītu lecīgu draugu, ceļ sniegavīru un sniega piramīdu un gaida Ziemassvētkus.
D.de Luka. Re, kā dzīvo savvaļā!
Grāmata mudina iepazīties ar astoņiem dzīvnieku mazuļiem no dažādām pasaules malām – uzzināt, kā tie dzimst, aug, rotaļājas un apgūst savvaļas dzīvei vajadzīgās iemaņas. Pieci grāmatas varoņi latviešu lasītājiem jau ir pazīstami – vilcēns Varis pat kļuvis par lasīšanas projekta “Bērnu žūrija” laureātu. Tagad visi stāsti apkopoti vienā grāmatā...

V.Plūdons. Pasaciņu šūpulītis
Viļa Plūdoņa dzejoļu krājums bērniem ar brīnišķīgām R.Kasparsona ilustrācijām. Grāmata sagatavota pēc Emīlijas Benjamiņas 1933. gada  izdevuma, saglabājot tā laika valodu.
Guļamstāstiņi
Šī burvīgi ilustrētā grāmata stāsta par to, kas ir svarīgs katram bērnam, - par mīlestību, ko var saņemt no vecākiem un dāvāt tiem pretī; par iztēles pasauli, kuru var rosināt pat tik ikdienišķa lieta kā gultas sedziņa; par skaitļu mācīšanos un pacietību; par draudzību un saticību un vēl, un vēl...
Mirdzi, eglīte, mirdzi! Maša un lācis.
Tuvojas jaunais gads, un mazā Maša dodas pie Lāča, lai apsveiktu savu draugu. Ķepainis poš māju un grezno eglīti. Meitenīte steidz viņam palīgā, un tad tikai sākas... Pat jādodas uz mežu pakaļ jaunai eglītei! Protams, piedzīvojumi turpinās! Ko draugi satika mežā? Un kā Maša pārvērtās par Sniegbaltīti? To uzzināsi, lasot šo aizraujošo stāstu par svētku brīnumiem un pārvērtībām.
Mazas mīļas sniega pasaciņas.
Piecpadsmit burvīgas pasaciņas par rīta sarmu, sniegavīriem, ragaviņām un slidošanu sajūsminās ikvienu bērnu. Pa dienu jaukie dzīvnieciņi izbauda ziemas priekus, bet vakarā mīļi pieglaužas māmiņai un tētim, atceroties piedzīvoto. Lai šī grāmata sasilda sirdis ziemas vakaros arī jūsmājās!
Pūķu un bruņinieku stāsti
Šajā bagātīgajā stāstu krātuvē valda patiess piedzīvojumu gars. Tevi gaida neticami plaša iespēja satikties ar drošsirdīgiem bruņiniekiem, biedējošiem un arī izpalīdzīgiem pūķiem, vareniem burvjiem un citiem neaizmirstamiem fantāzijas pasaules tēliem! Neparastiem sižetiem caurvītā grāmata piedāvā stundām ilgu lasīšanas prieku un brīnišķīgas ilustrācijas. Atraisi iztēli un ļaujies aizraujošam ceļojumam.
E.Gulbe. Ece-bece- ĀBECE
“Satiec burtus dzejoļos!” tā šī draiskā grāmatiņa uzsauc ikvienam bērnam – gan tam, kuram burtiņi vēl šķiet pasveši, gan tam, kurš jau lasa pats. Rotaļīgā dzejoļu ābecīte “Ece-bece-ābece” ir Evijas Gulbes otrā dzejoļu grāmata, kas pārsteidz ar pavisam neparastu skatījumu uz itin parastām lietām. Lappusēs dzirkst sirsnīgs humors, aizrautīgs spēlēšanās gars un saulains prieks sasaucas ar aizkustinošu mīļumu.
S.Salma. Ziemassvētku brīnumam pa pēdām
Ziemassvētki vēl tik  ļoti tālu! Vienīgais,kas palīdz remdēt šo nepacietīgo gaidīšanu , ir stāstiņi - un to šai grāmatā ir ļoti daudz!Kad kopā ar pelīti  Moricu dodamies čiept riekstiņus no Ziemassvētku zeķes un ar zeķīti Hoplā cilpojam pa ziemas mežu, laiks aizrit vēja spārniem - un pēkšņi esam jau sagaidījuši Ziemassvētku brīnumu!
Ledus sirds: Rokasgrāmata
Šajā lieliskajā rokasgrāmatā sastapsi sirsnīgās animācijas filmas „Ledus sirds” tēlus un nokļūsi gan svinīgā kronēšanas ceremonijā, gan sniegotās kalnu virsotnēs, gan majestātiskā ledus pilī! Tu uzzināsi daudz jauna par drosmīgo, dzīvespriecīgo princesi Annu un viņas māsu – burvju spējām apveltīto daiļo karalieni Elzu. Lasi par Annas neticamo ceļojumu, kurā viņa devās, lai atbrīvotu Arendelas karaļvalsti no bargā aukstuma, kā arī iepazīstas tuvāk ar pārējiem animācijas filmas varoņiem.
Jaunie draugi: Princešu mīluļi
Sirsnīgajām Disneja studijas animācijas filmu princesītēm nu ir jauni draugi. Iepazīsties ar Bellu, Jauko, Blondo un Betu! Bet kā šie burvīgie dzīvnieciņi kļuva par princešu mīluļiem? Lasi un uzzini to šajā grāmatiņā!
Mācies valodas un izzini pasauli!
Vairāk nekā 2000 vārdu. Vairāk nekā 400 krāsainu attēlu. Grāmata noderēs gan skolēniem, gan pieaugušajiem, kas vēlas apgūt citas valodas. Bagātīgais attēlu klāsts grāmatā palīdzēs saprast un viegli iegaumēt ikdienā lietojamus vārdus latviešu, krievu, angļu un vācu valodā, kā arī iepazīstinās ar apkārtējo pasauli. Grāmata ir praktiska un ērti lietojama. Tā ir veidota, ievērojot vārdnīcas principu, tādēļ gandrīz visi vārdi doti vienskaitlī.
Jū Nesbē. Doktora Proktora purkšķu pulveris
Šis ir stāsts par purkšķiem. Un nevis par tādiem maziem, slapstīgiem  purkšķīšiem, kas tiek slepus palaisti tā, ka neviens to nepamana. Nepavisam ne! Runa ir par lielgabalblīkšķiem, purkšķiem, kas biksēs izdedzina caurumu un uzsper mazus puikas stāvus izplatījumā un atkal atpakaļ. Un vēl mazliet par ļaunīgiem dvīņiem, mongoļu ūdensžurkām, gariem karameļu pudiņiem un vēl garākām žņaudzējčūskām.  Bet visvairāk šis stāsts ir par to, kas notiek, kad mazītiņais Bulle ar ugunīgi sarkanajiem matiem kādā saulainā dienā īsi pirms 17. maija pārceļas uz dzīvi Lielgabalceļā un satiek Līsi un gandrīz traku profesoru.
M.Vīdmarks. Monstru akadēmija
Monstru aģente Nellija Rapa ir iemīļota zviedru bērnu grāmatu varone. Stāsti par viņas satraucošajiem piedzīvojumiem nu jau daudzus gadus atrodas Zviedrijas bērnu grāmatu žūrijas balsojuma augšgalā. Nellijai Rapai viesībās pie dīvainā tēvoča Hanibāla pēkšņi jāizdomā, kā tikt galā ar asinskāru vampīru, kuram turklāt sāp zobs! Šis ir tikai viens no pārbaudījumiem, kurš Nellijai jāiztur, lai viņa tiktu uzņemta Monstru akadēmijā – skolā, kurā mācās topošie monstru aģenti...
L.Pīčone. Toms Geitss. Asprātīgi aizbildinājumi
2. grāmata par Tomu Geitsu. Toms ar savu labāko draugu nodibinājuši mūzikas grupu, ko dēvē satriecoši stilīgā vārdā – “Zombijsuņi”. Mēģinājumos sokas aizvien labāk, sevišķi, kad abiem zēniem pievienojas lielisks bundzinieks. Pavisam drīz tiek izziņots pirmais koncerts. Līdz pēdējam brīdim puiši nezina pasākuma norises vietu, koncerta organizētājs (kurš turklāt ir Toma vectēvs) tikai atklāj, ka publika ir īsteni “Zombijsuņu” fani. Dzīve jau nevar sastāvēt tikai no muzicēšanas, protams, ir arī jāiet skolā, un atkal Tomam nākas meklēt aizbildinājumus neizpildītiem mājasdarbiem, radīt jaunus māsas Dīlijas kaitināšanas veidus un pat izgudrot ģeniālu paņēmienu, kā pieķert kādu nekaunīgu blēdi.
Ieva Samauska. Govs uz bagāžnieka
Jauna grāmata pusaudžiem. Ko darīt, ja tikko iepazītais draugs pēkšņi pazūd? Kas ir galvenais draudzībā? Mīlēt draugu no sirds un nekad nenodot - ir pārliecināta Ukulele, Roze, Aksels un citi grāmatas varoņi. Arī tad, kad jācīnās ar vareniem un spēcīgiem pretiniekiem - peļņas kāro Hičkoku, rupjo Gorillo, viltīgo un vīzdegunīgo Saniju. Arī tad, kad jāsamierinās ar cilvēku neizpratni un bailēm no..... neparastā - no brīnuma.
Dž. Stiltons. Džeronīmo nejēdzīgās brīvdienas
7. grāmata par Džeronīmo. Džeronīmo Stiltons ir īstās sprukās. Viņš nekādi nevar atteikties piedalīties ekstrēmajās sacensībās. Pinkija Pīka jau izziņojusi, ka, ja Stiltons uzvarēs, savu godalgu viņš ziedos biedrībai “Pelēni bārabērni”. Tā nav nekāda laime – pavadīt brīvdienas, joņojot ar skrituļslidām, kuras nesas ar ātrumu 300 km/h. Kad Stiltons no divdesmit metru augstuma veiksmīgi piezemējas siena kaudzē, šķiet, ka lielākais ļaunums jau aiz muguras. Bet viņš vēl nekā nenojauš par Plāceņpurna nobraucienu...
D.Grēnemeiers. Mazais dakterītis
“Mazais dakterītis” ir mūsdienīgs fantastikas un populārzinātniskas rokasgrāmatas sajaukums. Ļoti zinātkārs, bet pavisam parasts 12 gadus vecs zēns Nanolino kopā ar lasītāju dodas prātam neaptveramā ceļojumā pa cilvēka ķermeni, izpētot to no iekšpuses – no galvas līdz papēžiem.
L.Berzinska. Pļavas pasakas
Kādā vakarā, dodoties uz Lapsu mammas dzimšanas dienu, pļavā satiekas Bizbizmārīte un Gliemezis. Atvelkot elpu un uzkrājot spēkus tālākam ceļam, viņi stāsta viens otram interesantus atgadījumus no draugu dzīves. Par strīpaino Ausainīti un krabi Malaci, par Pūčulēnu un Mēness gariņu, par kukainīti Kūkaini un Smilšu peli, un daudziem citiem. Pļavas pasakas uzbur gaišu un līksmu pasauli, kurā cits citam palīdz un cits par citu priecājas. 

R. R. Rasela. Nikijas dienasgrāmata - 5
Kā panākt, lai Nikijas ļaunākā ienaidniece Makenzija neizstrādātu jaunas nekrietnības un nepanāktu, ka Nikijai jāmaina skola un jāpamet draugi? Iespēja ir tikai viena: kļūt par skolas avīzes līdzstrādnieci. Tas arī ļautu Nikijai pavadīt vairāk laika kopā ar viņas simpātiju Brendonu. Taču, kad Nikija, pašai par pārsteigumu, kļūst par avīzes padomu slejas vadītāju, viss nebūt nav tik vienkārši...

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru