2.6.16

Jaunās grāmatas


R.Benksa. Noslēpumainā karaļvalsts. Apburtā pils
Laumiņas, elfi un vienradži, limonādes strūklakas un feju kēksiņi! Kur gan tas viss ir atrodams? Laipni lūgti maģiskajā draudzības un jautrības pasaulē!

Elīna, Samanta un Jasmīna ir labākās draudzenes. Kādu dienu viņas atrod burvju lādīti, kas ierauj meitenes fantastiskā brīnumu pasaulē. Vai trīs draudzenes spēs palīdzēt laumiņai Triksijai pasargāt Karaļa Merija 1000. dzimšanas dienas svinības no Karalienes Melisas nāvējošās zibensbultas?

R.Benksa. Noslēpumainā karaļvalsts. Mākoņsala
Elīna, Samanta un Jasmīna ir labākās draudzenes. Neviens cits nezina par neparasto zemi, kurā meitenes vienmēr ir gaidītas viešņas. Vai viņām izdosies palīdzēt draugiem un pieveikt ļaunās Melisas palīgus Negaisa Elfus? Šoreiz Karaliene Melisa ir paslēpusi savu zibensbultu uz salas...
Aijā, žūžū, lāča bērni...
Latviešu tautasdziesma "Aijā, žūžū, lāča bērni" iekļauta pasaules skaistāko šūpuļdziesmu izlasē. Māksliniece Agija Staka.
K.Baumgarts. Bezausis un divausis
Ir zaķi ar platām, šaurām, garām, īsām, kantainām, apaļām vai noļukušām ausīm. Un ir zaķis, kuram vispār nav ausu. Bezausis spēj visu to pašu, ko citi zaķi, taču neviens negrib ar viņu draudzēties.
Kādu dienu Bezausis atrod olu. Viņā iemājo cerība, ka olas iemītnieks varētu kļūt pa viņa draugu. Taču Bezausi gaida vēl kāds pārsteidzošs atklājums!
Grāmata aicina bērnus saprast un pieņemt citādo un aizdomāties par patiesas draudzības vērtību!

U.Auseklis. Divas astes mušas kuļ.
Bērnu iemīļotajam dzejniekam Uldim Auseklim šoruden apritēs pusapaļi 75 gadi, un jubilejas gaidās iznākusi brīnišķīga dzejas grāmata bērniem, kurā apkopoti dzejoļi par runci Franci un minci Munci. Mince glezno, ber runcis spēlē ģitāru, mince mīt Ķīpsalā, bet runcis – tuvāk pie dabas, Mincei patīk amariļļi, runcim – sēnes, bet abi kopā virpuļo dejā Parīzē pie Sēnas.
R.Bugavičute-Pēce. Mans vārds ir Klimpa, un man patīk viss
Tas nav kārtējais stāsts par suņuka piedzīvojumiem. Autores skatījums ir savdabīgāks: Klimpa apzinās savu misiju – palīdzēt cilvēkiem būt. Gudri un sirsnīgi rakstniece kucēna prātam atklāj lielos jēdzienus Darbs, Daba, Draudzība un pat Dievs, līdz ar to tuvinot tos bērniem. Daudziem lasītājiem šķietami pazīstamās ainās atsedzas dzīves būtiskās vērtības. Suņi, kas laukos dauzās pa āru, apliecina dabas brīnišķo spēku. Kucēns, kurš pārdzīvo vientulības bailes, sarunājas ar Dievu. Ikdienišķais un lielais, komiskais un nopietnais šajā grāmatā ir bērniem labi uztveramā saskaņā.
A.Barto. Rotaļlietas
Krievu bērnu dzejnieces un rakstnieces Agnijas Barto (1906-1981) darbi ir sirsnības un mīļuma pilni un savu aktualitāti nav zaudējuši joprojām. Viņas cikla "Rotaļlietas" dzejoļi neuzbāzīgā veidā māca bērniem būt izturīgiem un atbildīgiem un rūpēties par tiem, ko mīl. Šos viegli uztveramos dzejolīšus bērns var klausīties, citu lasītus, vai arī pats mācīties skandēt no galvas. Turklāt latviešu izdevumā dzejoļi nebūt nav vienīgā vērtība. Iespējams, mazos lasītājus pat vairāk uzrunās krāšņās, burvīgās ilustrācijas, kuru autore ir iemīļotā māksliniece Margarita Stāraste.
Trusītis, kurš ļoti gribēja aizmigt
Grāmatā ir izmantotas iedarbīgas psiholoģiskās atslābināšanās tehnikas un īpaša teksta uzbūve, kas vedina bērnu nomierināties un dod norādi zemapziņai par vēlmi gulēt. 
“Trusītis, kurš ļoti gribēja aizmigt” noderēs gan diendusā bērnudārzā, gan vakarā mājās. Kopā ar Trusīti Tomu bērns nemanāmi pārcelsies uz sapņu valstību un ieslīgs saldā, spirdzinošā miedziņā.
Surikatu ceļojums laika mašīnā
Surikata Makša vadītā laika mašīna ved ģimeni trauksmainā ceļojumā, un tavs uzdevums ir pamanīt visus ceļotājus katrā laika posmā. Atrodi surikatus, kas iejukuši pūlī kopā ar trakulīgiem pirātiem, Senajiem Ēģiptiešiem, drosmīgiem bruņiniekiem un nikniem vikingiem. Katrs attēls ir pārsteigumu pilns. Gatavojies neaizmirstamam ceļojumam laikā kopā ar surikatu ģimeni!
S.Stīvensons. Agata Mistērija. Safari misija
Agata Mistērija ir 12 gadus veca meitene, viņai ir apbrīnojama atmiņa un viņa vēlas kļūt par detektīvromānu rakstnieci. Kopā ar brālēnu Leriju, kurš studē slavenajā detektīvu skolā Eye International, izseko un atklāj lietas un notikumus viscaur pasaulē – te pazudušu dimantu Amsterdamas ieliņās un Ņujorkā, te Ēģiptes plāksnes zādzību un Bengālijas pērles pazušanu, te slepkavību Parīzē pie Eifeļa torņa, te zādzība pie Niagaras ūdenskrituma, te pazudušais Dodža kronis Venēcijas karnevāla laikā, te kāda intriga Holivudā.
S.Stīvensons. Agata Mistērija. Sekojot dimantam
No kāda bagāta izsoļu nama nozagts dimants. Agatu un Leriju sagaida liels izaicinājums – viņiem jādodas uz Amsterdamu un jāatklāj zaglis, kurš uzlauzis visdrošāko bruņu koferīti un dimanta vietā atstājis parastu akmeni.
Amsterdama jaunos detektīvus sagaida visā savā krāšņumā – ar liesmojošu krāsu tulpēm puķudobēs, kuģīšu un laivu plūsmu kanālos un velosipēdistiem. Tur dzīvo arī nenogurdināmā un vienmēr aktīvā vecmāmiņa Jubileja, pati labākā hidroinženiere, kas piepalīdzēs jauniešiem atklāt pusmiljons mārciņu vērto noziegumu. 
H.Tamms. Nindzja Timijs un pārdoties smiekli
Kaķis Timijs un ūdeļpuika Simons ir izgudrotāji un kopā ar draugiem sivēniem Jasperu un Kasperu nes savu jaunāko ierīci uz tirgu, cerot to izdevīgi pārdot. Taču ceļā viņiem uzbrūk negantie mežarukši Gribļi, un mazajiem dzīvnieciņiem jāglābjas bēgot. Izrādās, ka viņi nav vienīgie ļaundaru upuri. Pilsētiņā tiek nolaupīti bērni, kas pēc laiciņa gan atkal atrodas, bet… vairs nespēj smieties. Kas īsti notiek? Un kas ir noslēpumainais Zilais Trusis? Lai stātos pretim Gribļiem un līdzīgām bandām, kas sēj bailes pilsētā, Timijs kopā ar biedriem kļūst par nindzjām un īstiem varoņiem. Viņiem palīgā nāk divi jauniegūti draugi – rotaļlietu meistars Alfrēds un burvīgā pilote kaķenīte Floresa.

Dž.Vilisa. Padingtons. Filmas stāsts
Kad mazs lācēns no tālās Peru ierodas Londonā, meklējot sev jaunas mājas, viņš drīz vien nokļūst aizraujošu notikumu virpulī. Lācēnam palīgā nāk Braunu ģimene, kuru tas sastapis dzelzceļa stacijā, un viņi pat nenojauš, ka Padingtonam uzglūn ļaunā Milisenta, Dabas vēstures muzeja taksidermiste. Vai Padingtonam izdosies izbēgt un izvairīties no nokļūšanas Milisentas izbāzto reto dzīvnieku kolekcijā?
T.Parvela. Pauls raksta blogu
“Mans draugs Tūks man izveidoja supersuperslepenu interneta vietni. Tajā var rakstīt visu, ko vien vēlos, un neviens par to neuzzinās. Vareni! Varu rakstīt visu, kas vien ienāk prātā,” stāsta Pauls. Taču, kā izrādās, tā nepavisam nav nekāda slepenā vientne, bet gan publisks blogs, un tā visi Paula draugi un paziņas uzzina, ka Paula ģimene gatavojas uzņemt savās mājās dīvainu viesi. Pauls ir pilnībā pārliecināts, ka šis viesis ir milzu strausveidīgais putns no Austrālijas, un cenšas ierīkot tam pienācīgu midzeni. Tikai Pauls dabaszinību stundās palaidis garām kādu svarīgu niansi – šo putnu sauc par emu, nevis Emi... 
“Pauls raksta blogu” sagādās izsmiešanās seansus visai ģimenei. Grāmatu vēl komiskāku padara mākslinieka Pasi Pitkenena karikatūru tipa zīmējumi.

D.Valjamss. Puika kleitā
Deniss dzīvo garlaicīgā mājā garlaicīgā ielā garlaicīgā pilsētā. Taču drīz vien zēns saprot: ja tu ļauj vaļu neprātīgām idejām, dzīve kļūst lai nu kāda, bet ne garlaicīga.
Lasītāj, tu smiesies, raudāsi, un, kad būsi iepazinis Denisu, viņš paliks kopā ar tevi uz visiem laikiem.
Ž.Vilsone. Treisijas Bīkeres stāsts
Mani sauc Treisija Bīkere. Šī grāmata ir par mani. Stāsts ir gluži neticams un dziļi aizkustinošs. Godīgi. Varu derēt, ka to ievēros un uzfilmēs kāds dižens kino magnāts un es būšu kinozvaigzne. (Tieši tāpat kā mana mamma.) Laikam būs jāļauj Pīteram nospēlēt manā filmā kādu nelielu lomu. Bet Luīzei un Džastīnai gan ne. Nemūžam! Kama varēs rakstīt scenāriju, ja vēlēsies. Kama ir... Ja gribat zināt, kas viņa ir, pāršķiriet lappusi un sāciet lasīt! Grāmatā ir jautras vietas un nepieklājīgas vietas, un skumīgas vietas, un man šķiet, ka šī ir visu laiku labākā grāmata. Un tas taču ir pats par sevi saprotams – galu galā, es palīdzēju to sarakstīt.

L.Pīčone. Toms Geits. Viss ir lieliski (it kā)
Šis ir jau trešais vēstījums par Toma Geitsa raibajām dienām, un šķiet, ka beidzot viņam sākusi spīdēt spožā veiksmes saulīte. Dienas kārtībā vairs nav aizbildinājumi par neizpildītiem mājasdarbiem, un pavisam drīz gaidāma ikgadējā skolas diskotēka. Un, protams, sezonas vissvarīgākais notikums – dzimšanas dienas ballīte! Pirms tam gan jāpārliecinās, ka neuzbruks negaidītas briesmas – omītes Meivisas sevišķie cienasti, opīša karošmūzika un joks ar zobu protēzēm, apkaunojoši diskozābaki tēta istabā, aizdomīgi liela dāvana no māsas Dīlijas un pieprasījums, lai Toma grupa "Zombijsuņi" uzstājas visas skolas priekšā.

R.R.Rasela. Nikijas dienasgrāmata-7. Ne pārāk apburošs TV zvaigznes stāsts
Nikija kopā ar draugiem ieraksta savu dziesmu. Viņai pa pēdām seko televīzijas realitātes šova komanda. Vēl jāpaspēj apmeklēt vokālās nodarbības un deju stundas un tikt galā ar pašas trako ģimenīti. Tas viss, protams, sarežģī Nikijas attiecības ar viņas sirdsāķīti Brendonu. Un kur nu bez problēmām, ko sagādā Nikijas ļaunākā ienaidniece Makenzija! Vai Nikija šajā mēnesī tiks ar visu galā? Vai viņa un Brendons beidzot piedzīvos savu pirmo skūpstu?
Dž.Greja. Kaķis Stiķis noslēdz vecus rēķinus
Otrā grāmata par kaķi Stiķi Gramatiķi! Žagatēna Džimija banda ir notverta un ieslodzīta cietumā. Un tā šiem arī vajag! Taču nevienam nezināma ļaundare un runcis, vārdā Rudais Cepums, žagatas nezin kāpēc ar viltu atbrīvo. Kaķim Stiķim ir skaidrs: viņam būs nepieciešamas visas zināšanas un prasmes, lai neliešus notvertu. Vai kaķis Stiķis spēs novērst pasaulē lielāko noziegumu UN noslēgt pats savus vecos rēķinus? Lasi nu, lai to uzzinātu!
J.Beļko. Jautri zinātniski eksperimenti 
Vienkārši un saprotami pastāsta bērniem par dabā novērojamiem procesiem, izmantojot jautrus eksperimentus. Grāmatā sniegtas izsmeļošas un atjautīgi ilustrētas instrukcijas. Katru eksperimentu noslēdz viegli saprotams tajā iesaistīto fizikas procesu skaidrojums.
Datori un programmēšana
Jaukā, krāsainā grāmata vienkārši un saprotami izskaidro, kas norisinās datoru iekšienē (jeb kas lācītim vēderā), kā darbojas datorprogramma un kā datori sazinās cits ar citu. Katrā lapā ir atverami lodziņi, kuros var rast atbildes uz daudziem jautājumiem, atklāt, kā datori “domā”, kādu valodu “saprot” datori un kā ir šifrētas krāsas. Grāmatā ir vienkārši izklāstīti programmēšanas pamatprincipi, sākot ar vienkāršām komandām un beidzot ar algoritmu. Izpratni par blokshēmu gūst, apspēlējot virtuālu dārgumu meklēšanu. Grāmatā ievietotas dažas vienkāršas programmas valodā Scratch™ un arī norādes, kā darboties ar šo valodu. 

H.Smeila. No gudrītes par modeli
Harieta ir ļoti erudīta meitene, viņai nudien patīk mācīties, it īpaši eksaktos mācību priekšmetus, un pildīt mājasdarbus; viņai patīk veidot visādus sarakstus, diagrammas un plānus; viņai ir lieliskas zināšanas un apbrīnojama izpratne par klasisko literatūru. Bet tieši tādēļ skolasbiedri no viņas vairās, apsmej un izturas ar neslēptu nicinājumu, izņemot labāko un vienīgo draudzeni Natu un kādu zēnu, kuram savukārt tieši šī meitene patīk it visās viņas izpausmēs.
Gluži nejauši Harietu ievēro kādas ievērojamas Londonas modeļu aģentūras darbinieks, un viņai rodas iespēja mainīt savu statusu – vismaz tā šķiet. Par šo ideju ir sajūsmā Harietas tētis, un piedzīvojumi var sākties, taču ne vienmēr plāni piepildās precīzi, drīzāk otrādi. Harietai pirmie soļi jaunās karjeras virzienā nav nedz stabili, nedz viegli, bet viņa cenšas mācīties arī no savām kļūdām un neveiksmēm.

F.Saimona. Negantā Nika ``Trakais kečups``
Nikam atkal gadījušās nedienas ar bērnu pieskatītājām – galveno traucēkli nobaudīt kārotās kūkas un skatīties šausmu filmas! Nikam un Danam izdomas netrūkst… Šoreiz noderēs tēta uzvalks. Pasaulslavenajam režisoram un filmu montētājam Nikam skolā tiek uzdots uzņemt piecu minūšu garu filmu. Un nevis par dēmoniem, vilkačiem vai monstriem, bet gan par… savu sasodīti nejauko un garlaicīgo ģimeni! Kaut kas nedzirdēts! Cepti kartupeļi un kečups! Kas var būt labāks? Ja vien vecāki neuzspiestu kaut kādus savus “veselīgos” ēdienus. Arī Danam tādi riebjas. Kad Niks būs pavārs, viņš gatavos pasaulē gardākos kečupus.
Grāmatu anotācijas un vāku foto no izdevniecību Zvaigzne ABC, Jumava, J.Rozes apgāds, Lietusdārzs un Lauku Avīze tīmekļa vietnēm.


Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru