29.11.17

Jaunās grāmatas

101 dalmācietis
Šī ir krāšņi ilustrēta grāmata pēc iemīļotā Dodijas Smitas stāsta par simt un vienu dalmācieti. Kad Pongo un Pinga saprot, ka viņu kucēni ir nolaupīti, abi zina – vainīga ir ļaunā Kruella de Vila. Vai dalmācieši paspēs izglābt savus mīļos kucēnus?
R.Skerijs. Auto un citi braucamie.
Populārais amerikāņu bērnu grāmatu autors un ilustrators Ričards Skerijs ved mazos lasītājus ceļojumā. Šī grāmata, ilustrēta Skerija īpašajā stilā, stāsta par jancīgu atgadījumu pilno Sivēntiņu ģimenes braucienu uz pludmali un ļauj iepazīt simtiem automobiļu, kas pabrauc viņiem garām. Bērni ar prieku pētīs šīs grāmatas lappuses atkal un atkal!
Dr.Seuss. Glaunais runcis.
Pa durvīm nāk runcis tik glauns,
Ka nevar saprast –
Smalks kungs viņš vai klauns?
Un Glaunais Runcis no sliekšņa jau sauc:
“Nevienam šai dienā
Vairs skumt
Nebūs ļauts!
Kad laukā līst, māsa un brālis istabā garlaikojas. Te viņiem negaidīti uzrodas laika kavētājs – Glaunais Runcis, kurš pāris mirkļos māju pārvērš par raibu un neprātīgu rotaļlaukumu.

Dr.Seuss. Kā Grinčš nozaga Ziemassvētkus
“Grinčs ienīda to – visu Ziemsvētku laiku!
Un neminiet, kāpēc! Nav iemeslu baigu.
Varbūt galva tam bija ne tā pieskrūvēta.
Varbūt bija no kurpēm tam varžacu rētas.
Taču, klau, ja atbildi īsto sev prasu, –
Bija sirds viņam izmērus divus par mazu.”
Kad nīgrais Grinčs mēģina Kasīšu ciema iemītniekiem nozagt Ziemassvētkus, viņš drīz vien saprot, ka šie svētki ir kas vairāk nekā tikai dāvanas un koši vizuļi.

Kur tu esi, mazais kaķēn?
Kaķu mamma brīnās: kur gan palicis viņas mazulis? Varbūt paslēpies iepirkumu somā? Varbūt ieritinājies segā? Vai varbūt plunčājas vannā? Šis ir stāsts par kaķēnu un viņa mammu. Grāmatiņa ir ar daudziem pārsteigumu pilniem lodziņiem.
E.Mieze. Lapsiks dodas meklēt laimi
Lapsiks ir labsirdīgs un zinātkārs lapsēns, kurš iepazīst pasauli, mācās draudzēties, uzdod nebērnišķīgus jautājumus un meklē uz tiem atbildes. Kopā ar viņu arī mēs, pieaugušie, mācāmies, bet galvenais — pavadām laiku jēgpilni, labā kompānijā, ieviešot mūsu dzīvē laimes mirkļus.
Olafa ziemas piedzīvojumi. Zelta stāsti.
Pievienojies sniegavīriņam Olafam no animācijas filmas "Ledus Sirds" viņa jaunajos piedzīvojumos. Uzzini, kas Olafam ir visvērtīgākais, palīdzi māsām Annai un Elzai sagatavot noslēpumainu pārsteigumu.
Ļ.Jakovenko. Reiz dzīvoja mobīlītis
Stāstiņš par mazu automobili, kas ļoti vēlējās draudzēties un iepazīties ar citam mašīnām.
R.Skotons. Runcis Puncis un bibliotēkā nenodotā grāmata


Runcis Puncis atklāj, ka nav laikus nodevis bibliotēkā grāmatu, un saprot, ka būs lielas nepatikšanas, ja kāds to uzzinās. Punčuks bēg no bibliotēkas, tomēr beigu beigās viss beidzas labi. Autors pazīst bērnu šaubas, bailes, prieku, un šīs emocijas piedzīvo arī sirsnīgais Runčuks Punčuks. Katra grāmatas lappuse priecē ar burvīgām, smalki izzīmētām, aizraujošām ilustrācijām.
R.Skotons. Runča Punča skolas superbrauciens
Sirsnīgs un mīļš stāsts par pūkainā un melnā runcīša piedzīvojumiem, likstām un laimes mirkļiem ekskursijas dienā. Kā Runcim Puncim veiksies? Vai viņš redzēs pingvīnus?
Sarkangalvīte
Grāmata “Sarkangalvīte” ir dzejnieces Ievas Samauskas un mākslinieces Līgas Pakalnes kopdarbs. Brāļu Grimmu pasaku bērniem ir pārstāstījusi Ieva Samauska. Līvas Pakalnes ilustrācijas, kas pilnas sievišķības skaistuma, izsmalcinātu detaļu un košu krāsu, piešķir grāmatai mākslas darba statusu. Māksliniece savos zīmējumos ataino sev vēlamo pasauli, akcentējot to ar tikai sev raksturīgo stilistikas izsmalcinātību.
A.Lindgrēne. Ziemassvētki kūtiņā
Pār veco kūtiņu augstu debesīs mirdzēja Ziemassvētku zvaigzne, jo tā bija Ziemassvētku nakts, kad viss notika. Astridas Lindgrēnes izjusto stāstījumu par bērniņu, kas piedzimst kūtiņā tieši Ziemassvētku naktī, meistarīgi un ar sirds siltumu ilustrējis mākslinieks Larss Klintings.
U.Auseklis. PIparkūkas īkšķi tur
Ziemassvētki
dara tā
četras piparkūkas ieliek
jaunā gada kabatā.
Jautri un skanīgi dzejoļi bērniem Ziemassvētkus gaidot. Grāmatu krāšņi ilustrējusi māksliniece Signe Ērmane.
Dž. Lūisa. Lūce un desu zaglis
Bērnu grāmatu autore, bijusī veterinārārste un dzīvnieku mīļotāja Džila Lūisa šajā grāmatiņā iepazīstina lasītājus ar draiskulīgajiem un drosmīgajiem kucēnu akadēmijas “Desiņsapņi” audzēkņiem. Šajā skolā bariņš ņipru kucēnu mācās dažādus amatus.
Lūce ir vācu aitusuns. Lūcei piemīt īpaša spēja uzost noziegumus, un viņa ļoti vēlas kļūt par policijas suni tāpat kā viņas mamma un tētis. Tā kā pilsētiņā uzdarbojas noslēpumains desu zaglis, Lūce apņemas neģēli notvert.

Dž. Lūisa. Ringa Vētru kalna virsotnē
Ringa ir borderkollijs. Viņas mamma ir ganu suņu čempione, un arī Ringa grasās kļūt par krietnu ganu suni. Taču visi uzskata, ka viņa šim darbam ir pārāk strauja. Reiz no ganāmpulka noklīst kāds jērs, un Ringa dodas pāri kalnam to meklēt. Drīz vien viņa apjauš, ka palīdzība nepieciešama arī vēl kādam citam. Izmantojot savu īpašo prasmi sajust briesmas, Ringa traucas palīgā.
N.Geimens. Vārdotāja un Vārpstiņa
Tev varbūt šķiet, ka jau zini šo stāstu. Tas vēsta par jaunu karalieni, kas drīz izies pie vīra, par drosmīgiem un stipriem rūķiem, par ērkšķiem aizaugušu pili un par princesi, kuru – kā ļaudis stāsta – ragana ir nolādējusi dusēt mūžīgā miegā. Bet šajā stāstā neviens negaida cēlo princi, kurš atjās uz sava uzticamā zirga. Šo pasaku caurvij tumšas burvestības pavediens – tas griežas un vērpjas, zvīļo un mirdz. Ja reiz ir jāglābj princese, tad var gadīties, ka par varoni kļūst karaliene… 

B.Pīrss. Viljams Ventons un lurīdija zaglis
Divpadsmitgadīgais Viljams vienmēr ir brīnījies, kādēļ viņa ģimene pieņēmusi svešu uzvārdu un no Londonas pārcēlusies uz dzīvi Norvēģijā. Un kāpēc pirms astoņiem gadiem bez pēdām pazudis viņa vectēvs? Tikai atrisinājis Neiespējamību – pasaulē sarežģītāko kodu –, zēns apjauš, ka viņam draud briesmas un ka vectēvs ir jāatrod, cik vien ātri iespējams.
M.Kratohvīls. Spocinieki. Labo darbu vaininieki 2.
Mihaels Součeks un Filips Fialka - grāmatas galvenie varoņi ir nešķirami draugi. Viņiem ir labas sirdis. Ja viņi jūt, ka kādam ir vajadzīga palīdzība, ar joni metas palīgā. Diemžēl parasti rodas sarežģījumi, un uzslavu vietā Mihals un Filips tikai krāj melnos punktus (Čehijas skolās sliktu uzvedība dienasgrāmatās skolotāji atzīmē ar melniem punktiņiem). Palielinoties melno punktu krājumam, puiši iemanto klasesbiedru iesauku – Punktinieki. Dažbrīd šķiet, ka puišu piedzīvojumi sāk attālināties no realitātes un ir kļuvuši par fantāzijas augļiem, taču grāmatas autors šādu varbūtību noliedz, atgādinot, ka “viss šajā grāmatā ir tīra patiesība. Ja jums šķitīs, ka nekas tāds nevarēja notikt, tad visdrīzāk tāpēc, ka jums nav pareizā drauga”

Dž.Stiltons. Pelīgās brīvdienas pansijā ''Mirapeles''
Kad Džeronīmo Stiltons beidzot ir gatavs doties atvaļinājumā, atlicis tikai viens brīvdienu piedāvājums – atpūta pansijā “Mirapeles”. Cena ir milzīga, ērtības – minimālas, taču nav citas izvēles. Tomēr brīvdienas izvēršas negaidīti krāsainas, un Stiltons grāmatā labprāt dalās ar savu pieredzi, lai arī lasītāji savus brīvos brīžus spētu padarīt aizraujošus, neaizmirstamus un patiesi... superpelīgus! Stāsta pielikumā – vesela spēļu, rotaļu un dažādu brīvdienu pavadīšanas ideju kolekcija.

Dž.Patersons. Kā es izdzīvoju cīņā ar huligāniem un brokoļiem un čūsku kalnu
Reifs kopā ar māsu Džordžiju pēc mammas ierosinājuma dodas uz vasaras nometni, taču tā vis nav parasta nometne ar daudzveidīgām izklaidēm. Tūlīt pat noskaidrosim vienu faktu: Vanamoras nometnē, dzirdot vārdus “jautrība” un “spēles”, nevienam pat prātā neienāk, piemēram, dziedāšana pie ugunskura visas nakts garumā vai ceptu māršmelovu ēšana. Katru dienu no astoņiem rītā līdz pulksten divpadsmitiem tajā paredzētas stundas. Kā saka Reifs: “Es un vasaras darbi. ATKAL kopā.”

D.Pilkijs. Kapteinis Apakšbiksis. Lielā grandiozā kauja ar bionisko puņķudesu. 2
Atceries, kā beidzās Kapteiņa Apakšbikša grandiozā cīņu ar milzīgo, baismīgo monstru sestajā grāmatā? Droši vien gribi uzzināt, kā mūsu varoņiem gāja pēc tam? Tiklīdz viņi iedomājas, ka viss ir laimīgi beidzies, tā atkal tiek ierauti jaunās nepatikšanās! Mūsu drosminieki uzveic Bionisko Puņķudesu, bet piemirst par nekaunīgajiem Robo Monstriem Puņķudesām. Pievienojies Džordžam, Heroldam, Krapa kungam, Melvinam Snīdlijam un bioniskajam kāmim Sūlū viņu jaunajos piedzīvojumos, kas varoņus aizvedīs uz vistālākajiem kosmosa nostūriem un atpakaļ pagātnē – uz mistisku un kartē neiezīmētu pasauli. Briesmoņi, kaitinoši Robo Monstri, ceļojumi laikā, smadzeņu pārvietošana, deguna urbināšana – to visu tu atradīsi šajā aizraujošajā grāmatā!

S. de Marī. Hanija. Gaismas bruņinieks.
GRĀMATA – HIMNA MĪLESTĪBAI, DROSMEI UN IZTURĪBAI
Tumšais Kungs nolemj pazudināt cilvēci, liekot pasaulē dzimt savam bērnam, bet par māti tam izraugās Septiņu Virsotņu karalistes princesi Haksenu. Princeses vectēvs ar burvju mākslu palīdzību paredz vēl nedzimušā bērna ļauno spēku un atstāj pirmsnāves vēsti, piekodinot jaundzimušo nekavējoties nogalināt. Taču, kad Hanija piedzimst, viņas māte nolemj kopā ar zīdaini aizbēgt tuksnesī, cerēdama, ka tur mazulītes ļaunais spēks mazāk kaitēs ļaudīm.

D.Lendijs. Detektīvs Blēžgabals jaukums 3. Bezsejainie
Tie, kuri ir lasījuši abas iepriekšējās šīs sērijas grāmatas, zina, kas ir Bezsejainie, tāpēc droši vien var iedomāties, ka trešajā grāmatā par kaulaino detektīvu Blēžagabalu Jaukumu tās galvenajiem varoņiem – skeletam detektīvam un viņa pāriniecei četrpadsmitgadīgajai Valkīrai Trojai – nāksies stāties pretī patiešām nopietnām problēmām. Viņiem būs jānovērš pasaules gala draudi. Diemžēl šoreiz beigas nav visai laimīgas, jo vienam no viņiem kauja ar mūžseniem dieviem, kas reiz valdījuši pār pasauli, beidzas gaužām neveiksmīgi.

M.Makdonalda. Džudija Svilpaste glābj pasauli
Kas notiktu ar zemeslodi, ja nebūtu Džūdijas? Uzzinot par straujo lietusmežu izciršanu, Džūdija Svilpaste nolemj nesēdēt malā un sniegt savu ieguldījumu, lai atveseļotu planētu. Kādam šī pasaule ir jāsaved kārtībā, un to izdarīs viņa! Šī ir jau trešā tikšanās ar trešklasnieci Džūdiju Svilpasti, viņas mazo brālu Smārdu, kā arī labākajiem draugiem Kramu un Frenku Pērli, kuri allaž ir gatavi palīdzēt īstenot meitenes idejas. 
Dž. Kinnijs. Grega dienasgrāmata 12. Laižamies!
Klāt jau divpadsmitā “Grega dienasgrāmata” – tikpat aizraujoša un jautra kā vienmēr! Gregs Heflijs un viņa ģimene laižas projām no pilsētas! Un laižas arī vārda tiešajā nozīmē – ar lidmašīnu, kurā Gregs ir nonācis pirmoreiz dzīvē un nebūt nejūtas ērti. Aukstajā, stresa pilnajā Ziemassvētku tuvošanās laikā Hefliji ir pieņēmuši lēmumu meklēt atpūtu un mieru kādas tropu salas kūrortā. Dažām šajā paradīzes stūrītī pavadītām dienām vajadzētu darīt ar Gregu un viņa sagurušo ģimeni brīnumus. Taču drīz vien Hefliji atklāj, ka “paradīzē” ne viss ir tā, kā viņi bija cerējuši. Saules apdegumi, vēdera darbības traucējumi un indīgi tropu radījumi ir tikai daži no kaitīgajiem faktoriem, kas draud sagraut ģimenes brīvdienas.
Gribi tici, gribi ne! Atslēga uz neparasto.
Atslēga uz Ripley's neparasto pasauli: pilsēta bez STOP zīmēm; teliņš ar piecām mutēm; sieviete, kura pārtiek no smiltīm un daudz citu neparastu, tomēr patiesu faktu.


Grāmatu anotācijas un vāku foto no izdevniecību Zvaigzne ABC,  Egmont Latvija, Lauku Avīze, Pētergailis un Jānis Roze tīmekļa vietnēm.

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru